Photo Sphere ve Panorama, Google Kamera uygulamasında kullanılamıyor


17

Son zamanlarda Google, Google Kamera adında yeni bir kamera uygulaması başlattı . Özelliklerine baktığımda Fotoğraf Küresi ve Panorama seçeneklerine sahip olduğunu gördüm. Ancak Moto G cihazıma kurduğumda, bu iki seçeneğe de sahip değil. Yalnızca Lens Bulanıklığı, (normal) Kamera ve Video seçenekleri kullanılabilir. Bunu gör:

Arkasındaki sebep nedir? Veya etkinleştirmem gereken herhangi bir ayar var mı?


1
Bilginize: Moto G'nin stok kamera uygulaması bir Panorama seçeneğine sahiptir.
hims056

Yanıtlar:


20

Moto G'de bir Jiroskop Sensörü yoktur (ancak bir ivmeölçer vardır). Bu yüzden Moto G Photosphere seçeneğini alamadı.

Aslında Panorama jiroskop gerektirmez. Açıkça jiroskop olmadan panoramalar yapmanın yolları vardır. Görünüşe göre panoramaları yapmak için Photosphere ile aynı motoru kullanıyorlar. Yani uygulama aynı zamanda Panorama yok.

Kaynak Konu
Google Kamera G + Konu


3

Bunun birkaç nedeni vardır, ancak esas olarak donanım sınırlamaları, Photosphere ve panorama piksel düzeyinde birden fazla görüntüyü birleştirir ve bazı işlemci yoğun çalışma gerektirir. Bazı kullanıcılar ayrıca jiroskop sensörünün eksikliğinin olası bir neden olduğunu belirtmektedir.

Google'ı araştırdım ve bunu destekleyen en az 3 kaynak buldum. Üzgünüm ama şanssız gibi görünüyor.

http://www.engadget.com/2014/04/16/google-stock-camera-app-photo-sphere-lens-blur/ https://www.yahoo.com/tech/the-best-features- googles-new-android-camera-app-83124330305.html http://www.slashgear.com/moto-g-google-play-edition-hands-on-vs-motorolas-g-15313328/


1

Önceden takılmış olan Motorola Kamerayı kullanıyorsanız, Motorola Moto G'de panorama fotoğrafları çekebilirsiniz. Kamera arayüzünde soldan sağa hızlıca kaydırdığınızda panorama çekimi yapma seçeneği vardır. Bu yardımcı olur umarım.


Evet bu yardımcı oldu. Ama zaten yorumumda bahsetmiştim.
hims056

@ hims056 Bu yüzden fazladan bilgi eklemek istediğinizde yayınınızı her zaman düzenlemelisiniz. Yorumlar, bilgi eklemek için değil, yayınları sorgulamak ve açıklama aramak içindir.
Dan Hulme
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.