Bir uygulama için ödeme yaparsam otomatik olarak ömür boyu ÜCRETSİZ güncellemeler alır mıyım?


18

Ücretli bir uygulama satın alırsam, uygulamanın ömrü boyunca ücretsiz güncelleme alabilir miyim yoksa güncellemeler için daha sonra ödeme yapmalı mıyım?

Norm nedir? Belki 1-2 örnek verebilir misiniz?

Teşekkürler!

Yanıtlar:


20

Geliştirici, aynı paket adıyla uygulamadaki güncellemeleri yayınlamaya devam ediyorsa ve uygulamayı daha önce satın aldıysanız, uygulama için ücretsiz güncellemeler almanız gerekir.

Uygulamamı satın aldıysanız ve satın aldıysanız , uygulamanın bu belirli paket adını güncellemeye devam ettiğim sürece güncellemeleri almanız gerekir:net.mandaria.cardashboardpro

Ancak, gelecekte bir noktada uygulama için daha fazla para istemediğinize karar ve yeni bir paket adıyla altında uygulamanın daha yeni bir sürümünü yayınlayacak olabilir: net.mandaria.cardashboarddeluxeVerirsin değil teknik olarak aynı olsa bile, bu uygulamaya ücretsiz bir güncelleme olsun Android Market'in gözünde ayrı bir uygulama olarak yayınlamayı seçtim (iki uygulamanın yalnızca paket adlarına göre farklı olduğunu belirler).

Bununla birlikte, paket adını değiştirmeden daha önce var olmayan (isteğe bağlı?) Uygulama içi satın alımları veya abonelikleri ekleyerek sizden daha fazla ücret talep edebilirim . Aynı örneği taşırken hala kullanabilirimnet.mandaria.cardashboardpro ancak "lüks" özellikler için uygulama içi satın alma işlemi yapabilirim.

Çoğu geliştirici, bunları zaten uygulamalarını satın almış olan kullanıcılara yapmayacaktır, ancak bu imkansız değildir. Bir zamanlar uygulamasının daha yeni bir sürümü için ücret almaya çalışan bir geliştirici örneği psx4droid'di . Geri tepme, kullanıcılarından o kadar kısırdı ki, geri döndü ve uygulamasının eski (sürüm 1) 'i daha yeni sürüme (sürüm 2) güncelledi. Artık iki yerine üç versiyonunu korumak zorunda (versiyon 1 ve 2, artı ücretsiz versiyon). Bir geliştirici baş ağrısı hakkında konuşun.

Sonuçta geliştiricinin ne yapmaya karar verdiğine bağlı. Çoğu durumda, geliştirici aynı uygulamayı desteklemeye devam eder ve satın alma işleminden sonra en son güncellemeleri ücretsiz olarak alırsınız.


Pazarlama açısından, 1 yıllık ücretsiz yükseltme vaat etmek aptalca mı?
curiousguy

@curiousguy Ben öyle düşünmezdim. Kullanıcılar çoğunlukla uygulamalarında güncelleme beklemektedir. Uygulamalarına eğilim göstermeyen geliştiriciler (hatalar, hatalar, özellik istekleri) uygulamalarının yavaşça ölmesini izleyeceklerdir. "Özelliklerin tamamlandığını" bildirebileceğiniz ve daha fazla güncelleme yapamayacağınız çok az uygulama türü vardır.
Bryan Denny

8

Norm kesinlikle geliştiricilerin uygulamalarını güncellemesi gibi görünüyor ve bunun için zaten ödeme yapmış olanlar da güncellemeyi alacaklar.

Ancak, bu kesinlikle hiçbir şekilde, şekilde veya biçimde uygulanmaz. Aksini belirten bir sözleşmeniz olmadığı sürece (ve bunun uygulanmasını sağladığınız sürece), yalnızca sizin için ne ödeme yaptığınızı (uygulamanın geçerli sürümü) alırsınız ve hepsi bu kadar. Geliştirici, yeni sürümü kolayca "farklı" bir uygulama olarak yüklemeyi seçebilir ve yeni sürüme geçirmek isteyen eski kullanıcıların bunun için ödeme yapmasını bekleyebilir.


1

Evet ama bu zorunlu değil. Herhangi bir android uygulama geliştiricisinin başka türlü yaptıklarını görmedim

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.