Amazon Android App Store'u Google Android Market'te kullanmanın belirli avantajları var mı?


Yanıtlar:


15

İki pazar yeri arasında bir takım farklılıklar vardır ve "Avantajlar" biraz öznel olsa da Amazon App Store'un Pazar yerinin sahip olmadığı bazı spesifik özellikler vardır.

  1. Amazon, "her uygulama [ürün açıklamasında belirtildiği gibi çalıştığından, mobil cihazın işlevselliğini etkilemediğinden veya yüklendikten sonra müşteri verilerini riske atmadığından" emin olmak için her uygulamayı indirilmeden önce test ettiğini iddia ediyor .

  2. Onlar her gün ücretsiz bir "ücretli" app sunuyoruz.

  3. Bazı uygulamaların web sitelerinde, tarayıcınızdaki sanallaştırılmış bir Android arayüzünde uygulamayı denemenize olanak tanıyan bir "Test Sürüşü" özelliği bulunur ( ancak bu özelliğe sahip bir uygulamayı bulamamış olmama rağmen ).
  4. Amazon, satın alma geçmişinize dayanarak beğenebileceğiniz uygulamaları önermek için öneri motorunu kullanıyor.

Şu anda Amazon App Store'un yalnızca ABD'de çalıştığı ( başka bir ülkede bir ABD Proxy'si kullanamıyorsanız ) ve hizmetin AT&T cihazlarında engellendiği belirtilmelidir.


1
Test Drive'ın geçici olarak devre dışı bırakıldığını düşünüyorum. Amazon'un testi manuel test anlamına mı geliyor? Google'ın şimdi otomatik tarama yaptığını varsayıyorum, ancak emin değilim.
Matthew

2
Onların içinde Dev SSS Sonuç olarak, biz mağazamızda kullanılabilir hale yapmadan önce ürün açıklamasında belirtildiği gibi, her uygulamanın çalışma, işlevselliği bozan değil doğrulamak için teslim uygulamaları test etmek olacaktır ... "demek olduğunu mobil cihaz veya müşteri verilerini yüklendikten sonra riske sokar ve Dağıtım Sözleşmesi şartlarına ve İçerik Yönergelerimize uygundur.
Matt

Uygulamamı Amazon'da yayınlamayı deneyeceğim. Diğeri ise fiyatı kontrol etmeleridir. Bir "liste" fiyat vermek, ancak bir "satış" olabilir veya bir gün boyunca ücretsiz app vermek.
Bryan Denny

2
Başka bir avantajı: hediye kartları amazon.com/gp/feature.html/…
Bryan Denny

6

Fiyatlandırma modeli güzel. Bir liste fiyatı belirleyebilirsiniz. Onlar (hemen hemen her) fiyat için uygulama satacaklar. Hangisi daha yüksekse, liste fiyatının% 70'ini veya satış fiyatının% 20'sini alırsınız.

Bu yüzden bazen ücretsiz olarak verebilirler ve bu da satışlarınızı arttırır (gelirlerini kaybetmeden) veya yüksek bir fiyat için satabilirler (ki bunun için insanlar ödemeye hazırsa iyidir).


4

Amazon App Store'un güzel bir özelliği, google hesabınıza değil Amazon hesabınıza bağlı olmasıdır. Bu, aynı evde farklı gmail hesapları olan iki telefonunuz varsa, her ikisi de aynı uygulama ile Amazon uygulama mağazasında oturum açarsa uygulamaları paylaşabilirsiniz. Android Market'te, bu durumda iki kez uygulama satın almak zorunda kaldım.


1

Angry Birds (Ücretli / Reklamsız), Angry Birds Seasons (Ücretli / Reklamsız), Angry Birds Rio . İşte bu, Angry Birds'ü seviyorsanız, öyle. Bunlar şimdilik Amazon'un Appstore'una özeldir. Muhtemelen özel olan başka uygulamalar da var, bir listem yok.

Amazon Appstore, öneri motorundan ve tek tıklamayla satın alınmasından biliniyor. Bu bağlamda, mevcut Android Market / Google Checkout sisteminden daha iyi sıçramaları ve sınırları daha hızlı olmalıdır, ancak öneriler yalnızca Amazon'un sistemi üzerinden satın aldığınız uygulamaları dikkate alacaktır, bu nedenle ilk başta süper yararlı olmayabilir.

Amazon Appstore'un ana avantajı, Google'ın nimetine ihtiyacınız olmamasıdır, yani resmi Android Market ile birlikte gelmeyen herhangi bir cihaza (belirli bir Android OS sürümünün üzerine) yükleyebilirsiniz, bu ucuz Çinlilerden biri tabletler. Geliştiricinin, Google'ın cihazı tamamlamasına gerek kalmadan, her iki yere de yüklediği sürece aynı uygulamaların çoğuna erişebilirsiniz.

Güncelleme: Telefonunuzda oyun oynamak istiyorsanız Gameloft'un Amazon Appstore'u münhasıran kullanma taahhüdü önemlidir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.