Telefonumdaki uygulamaları nasıl kategorilere ayırabilirim?


17

Birçok uygulama indiriyorum ancak unutuyorum. Tüm "not alma" uygulamalarım, "yapılacaklar" uygulamalar vb. Tabii ki tüm "oyun" uygulamalarını da istiyorum, böylece hangi oyunu oynayacağımı seçebilirim.

Bunu otomatik olarak nasıl yapabilirim (bilgileri pazarda kullanabilir miyim?). Uygulamaları birkaç kategoriye ait olacak şekilde etiketlemenin bir yolu var mı?

Yanıtlar:


11

Uygulamaları gruplara "etiketlemenize" olanak tanıyan Apps Organizer adlı bir uygulama var . Daha sonra, düzenli kalmak için bu "etiketlerin" her birinin ana ekranına klasör widget'ları koyabilirsiniz. Daha önce kullandım, etiketlerinizi güncel tutarsanız iyi çalışır.


4

Otomatik olarak yapmanın güvenilir bir yolu olacağını sanmıyorum, ancak Uygulama Yöneticisi bunu yaptığını iddia ediyor.

Kullandığım uygulamaları ana ekranlarımda gruplandırıyorum, böylece oyunlar bir satırda ve diğer uygulamalar aynı satırda (ör. Anlık mesajlaşma programları) birlikte. Benzer bir şey yapabilirsiniz.

Ayrıca klasörler oluşturabilir ve uygulamalarınızı bunlara koyabilirsiniz. Uygulama Yöneticisi'nin bunu yapmanıza da yardımcı olabileceğine inanıyorum.


4

ADW Launcher , uygulamaları uygulama çekmecesinde gruplamanıza olanak tanır. Oyunlar için bir grup ayarım ve ana ekranımda bu grubu gösteren bir simge var.


3

Telefonunuz HTC'deyse (ve HTC Sense başlatıcısı varsa) herhangi bir sayfaya "Yapılacaklar", "Oyunlar", "İnternet", "Yeni uygulamalar" vb. Gibi bir klasör ekleyebilirsiniz.

Bu yaklaşımı benim durumumda kullanıyorum ve her yeni uygulamayı yükledikten hemen sonra "Yeni uygulamalar" klasörüne ekliyorum.


1

Uygulamaları "etiketlemenin" bir yolu olduğunu düşünmüyorum ama görünüşe göre yapabilirsiniz ( Bryan'ın cevabına bakın ).

Orijinal cevabımın geri kalanı: Ana ekranda klasörler oluşturabilir, "Oyunlar" veya "Notlar" olarak etiketleyebilir ve oradaki uygulamalara kısayollar koyabilirsiniz. Ana ekranda bu uzun basış için "Klasörler" i, ardından "Klasör Ekle" yi, ardından "Yeni Klasör" ü seçin (adımlar telefonunuzda biraz farklı olabilir). Klasör ana ekranınızda olduğunda, bir uygulamayı klasöre eklemek için üstüne sürükleyebilirsiniz. Klasörü yeniden adlandırmak için: klasörü açın ve üstteki klasörün başlık çubuğuna uzun basın - birkaç saniye sonra klasörünüzü yeniden adlandırmanıza olanak tanıyan bir iletişim kutusu açılır.

Bu yardımcı olur umarım

Düzenle - Matthew'ın uygulamaları farklı ana ekranlarda gruplama hakkında söylediklerini dahil etmek için cevabımı düzenleme sürecindeydim - ama beni dövdü :). Bu yöntemi tüm oyunlarımı tek bir ana ekranda gördüğüm oyunlar için kullanıyorum.0

Öneririm TagHome Launcher (ücretsiz)
Bu kullanımı oldukça kolaydır: Birçok istediğiniz kadar etiketler ve assign (sıfır veya daha fazla) bu etiketleri uygulamalara olarak oluşturabilir; tüm yeni uygulamalar "etiket yok" kategorisine girer ve etiketleri kolayca belirleyebilir ve atayabilirler.
Başlatıcı gösterişli değil, ama oldukça hızlı; TagHome'u seçmeden önce en çok puan alanları denedim

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.