Honeycomb 3.0.1'de (Xoom) ana ekranda nasıl klasör oluşturabilirsiniz?


10

Honeycomb (3.0.1) çalıştıran Xoom tabletimin ana ekran kısayollarını klasörlerde gruplama özelliğini desteklemediğini öğrenmek beni oldukça şaşırttı. Kısayolları düzenlemek için kullanılabilecek bir stok widget'ı da görünmüyor.

Her ikisi de uzun süredir desteklenen klasör işlevselliğine sahip bir Froyo (DroidX) telefon ve iPad'den geliyor, bu büyük bir sürpriz ve Honeycomb ile olan büyük hayal kırıklığım.

Bu ( Klasör Düzenleyici ) yardımcı olabilecek 3. taraf uygulamalar bulduk , ancak bu Uygulama verilen görev için aşırı karmaşık. Herkes basit iOS benzeri klasör organizasyonundan başka bir şey yapmayan bir uygulama önerebilirse, bu harika olurdu. (Klasörleri destekleyen, ancak şimdilik tartışmayı genişletmeyecek birçok alternatif başlatıcı / ana ekran yeniden düzenlemesi olduğunu fark ediyorum).

İPad kullanıcılarına Honeycomb'un işletim sistemine yerleşik uygulamalar için klasör organizasyonu gibi bir şey olmadığını açıklamak zorunda kalıyorum. Bu Android'in bir tasarım "özelliği" mi? Google, ana ekran simgelerini düzenlemek için başka bir yöntemi mi tercih ediyor? Gelecek sürümde geliyor mu?


1
Bunun eksik olduğunu bile bilmiyordum (ama yine de telefonumda klasör kullanmadım). Daha önce kullandığım diğer tek klasör uygulaması App Oragnizer market.android.com/details?id=com.google.code.appsorganizer
Bryan Denny

Yanıtlar:


1

Dosya sisteminin klasörlerine kısayollar eklemenizi sağlayan Astro dosya yöneticisinin Akıllı Kısayollarını (etiketleri kullanarak klasörlerde uygulamaları ve yer imlerini düzenlemenizi sağlar) kullanabilirsiniz .


Akıllı Kısayollar masaüstüne bir klasör koymanıza izin vermez. Tüm bu kısayol programlarının yaptığı ile aynı şeyi yapar - uygulamalarınıza linkleri masaüstünde bir simgeden açılan bir pencereye koyar. Gerçekten bir klasör değil. Uygulamaları değil, belirli dosyalara masaüstünde kısayolların sürükleyip bırakılmasını destekleyecek gerçek bir klasöre ihtiyacım var. Örneğin, masaüstündeki bir klasöre düzinelerce pdf'ye kısayol koyabilmem gerekiyor. Lütfen Astro ile cevap vermeyiniz onları içeren klasöre bir bağlantı koymak izin verir. Astro'nun buraya koyduğu bağlantılar aynı klasörde kalmayacak. A
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.