Android cihazım Bluetooth üzerinden arabama bağlandığında müzik uygulamalarının çalmasını nasıl durdurabilirim?


18

Kısa bir süre önce, JBL ses sistemi ile Bluetooth yüklü bir Toyota Toyota satın aldık. Telefonum (4.4.4 çalışan hisse senedi Nexus 4) ona bağlandığında, araç otomatik olarak en son kullanılan müzik uygulamasını (Google Play Müzik, Pandora, vb.) Başlatan bir "oynat" komutu gönderir. Bu artık önemli değil müzik uygulaması telefonda açık olsaydı, komut o kadar açar ve ne olursa olsun çalmaya başlar ve aynı komutu gönderme durdurmak için arabanın üzerinde hiçbir yol olmasa yapar Burada sözü . Bunun olmasını engellemenin bir yolu var mı?


İlginçtir, tam tersi bir deneyime sahibim. Bir bluetooth cihazı bağlandığında, Android cihaz en son kullanılan müzik uygulamasını değil, her zaman fabrika Müzik uygulamasını yükler. En son kullanılan müzik uygulamasını yüklemeyi tercih ederim.
RockPaperLizard

Yanıt olarak gönderilemiyor, ancak basit bir çözüm, LlamaLab'ın (ücretsiz) Automate uygulamasını çok basit bir komut dosyasıyla (Bluetooth Otomatik Oynatmayı Önle) kullanır.
Foster Boondoggle

Yanıtlar:


12

Bir var Bluetooth bağlantı ve Çal gelen "oyun" komutunu müdahale edebilir uygulaması. Başlangıçta, belirli bir Bluetooth cihazı bağlandığında belirli bir müzik uygulamasını çalmanıza izin vermek üzere tasarlanmış olsa da, araç bağlandığında herhangi bir uygulamanın başlamasını önlemek için bunun yerine "Müziği çalmayı durdur" seçeneğini belirleyebilirsiniz.


Umut verici geliyordu ama benim için çalışmadı. OnePlus One (Marshmallow) ve Renault ses sisteminin kombinasyonu.
Dror

Bu benim için Android 8.0 ve 9.0 için çalıştı. Sadece ayarları değiştirmeniz gerekirse yüklediğinizi hatırlamanız gerekir ... :)
LightCC

2

Ayarlar, Uygulamalar, Uygulama Yöneticisi'ne ve ardından Sistem Ayarlarını Değiştir'e gidin. Başlayan oynatıcıyı bulun (benim için Samsung Music) ve anahtarı KAPALI konuma getirin.


2
Aradığım şey bu, ancak Android 8.1.0'da doğru değil. Bu ayarı nereye götürürlerse götürsünler (işleri sürekli hareket ettirmeyi ve cevapları internette geçersiz kılmayı durdurabilirler mi?), Bulamıyorum (geçmişte kullandım ...).
LightCC

1
Mevcut Android sürümlerinde bunu bulmak için ayarlarda arama yapabilirsiniz (örn. "Sistem ayarlarını değiştir").
LightCC

0

Diğer yöntem başarısız olursa başka bir çözüm, android telefon bluetooth bağlandığında otomatik olarak oynamak için her zaman aynı müzik çaları kullanırsa. Sadece sessiz bir mp3 dosyası oluşturun ve AAA.mp3 olarak yeniden adlandırın, bu dosya listesinin en üstünde olmasını sağlayacaktır. istediğiniz gibi 5 dakika veya 1 saat gibi yapın. dosya boyutu daha büyük olacaktır.

Benim durumumda, otomatik oynatmak için her zaman varsayılan müzik çaları kullanacaktır. Bu yüzden çalma listesine sadece o sessiz mp3'ü koydum. Hala otomatik oynatılır, ancak sessiz bir ses olur. Sonra en sevdiğim müzik çalarımı veya podcast'i açıyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.