Uygulama mağazalarında minimum uygulama fiyatı var mı?


16

Minimum uygulama fiyatında bir sınır var mı? Herhangi bir uygulama mağazasında 0,99'dan daha az bir uygulama görmediğim için soruyorum (ücretsiz uygulamalar dışında). Bir uygulama, örneğin Google veya Amazon uygulama mağazasında .49 gibi olabilir mi?


Yine, geliştirici / geliştirme sorusu. Bu site için konu dışı.
newuser

8
@JonnyP Muhtemelen motivasyon bu, ancak bunu bir kullanıcı / müşteri olarak sorsaydım soru ve cevaplar aynı olurdu.
Matthew

@Matthew Okuma - Yeterince adil.
newuser

Yanıtlar:


18

Evet, ücretsiz olmayan uygulamalar için desteklenen her para birimi için minimum fiyat vardır.

Uygulamalarımdan birinin fiyatını ayarlarken bu sabah fark ettiğim gibi, bu minimum fiyatlar para birimleri arasında tam olarak eşdeğer değil (ve olsaydı bile, döviz kurundaki dalgalanmalar nedeniyle zamanla kayıyorlardı).

Örneğin, uygulamamın yeni fiyatını ABD için 0,99 dolara ve İngiltere için kabaca eşdeğer fiyatı 0,59 TL olarak belirledim. Ancak, minimumlar daha yüksek olduğu için İskandinav ülkeleri veya Japonya için bu kadar düşük fiyatlar belirleyemedim (Japon asgari değeri 99 yen, bugünkü oranlarda yaklaşık 0.71 £ / 1.16 $).

İşte ülke başına minimum ve maksimum fiyatları tam listesini .

Mevcut oranlarda, mümkün olan en ucuz ücretsiz uygulamanın 0,50 € 'ya (yaklaşık 0,72 ABD Doları) mal olacağı görülüyor.11

Bryan'ın önceki cevabına genişleyerek, evet, bir uygulama fiyatında minimum bir sınır var: 0 $ (ücretsiz) :-)

Şaka bir yana, ücretsiz olmayan uygulamalar için, Android Market'te ücretli uygulamalar için minimum bir sınır vardır ve bu minimum, uygulamanın sunulduğu para birimine ve konuma bağlıdır. Örneğin, Danimarka'da sunulan ücretli bir uygulamanın şu anda 6'dan az kron için listelenmemiş olması gerekmektedir. Bu minimumlar, zaman içinde para birimi değerindeki dalgalanmaları yansıtacak şekilde ayarlanabilir.

Bununla birlikte, Android Market ücretli uygulamalar için tek kaynak değildir ve her uygulama satıcısı uygulama fiyatlandırması için benzersiz politikalar kullanabilir. Bununla birlikte, genel olarak, her satıcının işlem ücretleri maliyetlerini karşılayacak bir minimum limit setine sahip olduğunu göreceksiniz.


9

Android pazarında minimum fiyat 0,99 $. Uygulamamı daha düşük bir değere ayarlamaya çalışırsam, en az 0,99 ABD doları olarak ayarlamam gerektiğini söylüyor.


1

Şu anda minimum fiyat 0,99 USD veya 0,50 EUR / GBP'dir. Ancak Google'ın kendisi bu fiyatı indirim yoluyla düşürebiliyor gibi görünüyor, Noel 2014'te bu oyun fiyatlarına bakın:

Google Play oyunlar ekran görüntüsü


1
Evet, ben de teyit edebilirim. Şu anda Play Store benim için "0,25 TL'den büyük indirimler" gösteriyor. Geliştiricinin bunu kontrol edip etmediğini bilmiyorum (indirimli fiyat).
Andrew T.

Sanmıyorum, muhtemelen Google ve bazı belediye başkanı oyun dağıtıcıları arasında bir anlaşma olduğunu düşünüyorum.
cprcrack
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.