Sesli mesajla arama engelleme?


18

Engellenen aramalar için sesli mesaj oluşturmanıza izin verecek bir arama engelleyici bilen var mı?

İstediğim gizli numaralardan gelen aramaları engellemek. Bu neredeyse her zaman satış görevlisidir, bu yüzden onları engellemek istiyorum, ancak arada bir kötü niyetli olmayan biri gizli numaraya sahip bir hattan arıyor olabilir.

Bu yüzden uygulamanın aslında çağrıyı almasını istiyorum, ancak bana bundan bahsetmiyorum. Sonra yaptığım bir ses dosyasını çalmalı ve sonra kapatılmalıdır.

Bu, diğer uçtaki kişiye, satış elemanlarından kurtulmak için onları engellediğimi ve böyle bir "kişi" değilse, sadece SMS kullanmaları gerektiğini söyleyeceğim.

Bazı uygulamaların engellenen arayanlara gönderilecek bir metin yazmanıza izin vereceğini biliyorum, ancak neredeyse hiç cep telefonu olmayacak, ancak engellenen numaraya sahip eski bir sabit hat, o zaman bu çok yardımcı olmayacak.

Kimse bunu yapmama izin verecek bir uygulama bilmiyorsa, sadece kendim yapmak zorunda kalacağım, ama önce sormam daha iyi olur.


operatörünüze sorun çağrı engelleme servisi ve sesli posta servisi olabilir; gizli numaraları doğrudan sesli postaya gidecek şekilde yapılandırabilirler.
Yalan Ryan

Hayır, diye sordu zaten. Ayrıca, çağrıların normal sesli mesajıma gitmesini istemiyorum, çünkü onlara neden oraya ulaştıklarını söylemeyecek ve operatörünüz birden fazla sesli mesajı desteklemiyor.
Mathias Nielsen

2
Google Voice ile bir şeyler yapabilirsiniz. Giden mesajınızı kişilere veya kişi gruplarına göre özelleştirebilirsiniz. Varsayılan mesajınızı, numaralarını engelleyen kişiler için bir mesaj yapabilirsiniz.
ale

ne yazık ki, google sesi yok. ABD'de değil :)
Mathias Nielsen

1
Hiçbir uygulama çağrılara ses gönderemez (Bir çip şey). Yalnızca telesekreter tarafından yapılabilir
Seth Hikari

Yanıtlar:


3

Geçen hafta bunu yapan bir tane buldum. Check http://www.youmail.com . İndirdiğiniz bir uygulamadır, ancak web sitelerinden yönetebilirsiniz. Farklı insanlar için farklı selamlar kaydedebilirsiniz; aile, iş ve anladım ana nedeni .... numarası gerçekten konuşmak istemiyorum insanlar için bağlantısı kesildi! Ayrıca, sadece Engellenen Aranan Kimlikler için bir mesajım var, onları kabul etmediğimi ve numaralarının engelini kaldırdığımı söylüyorum. Ve ... ÜCRETSİZ :)


1
Büyük bir hizmet gibi görünüyor, ama şimdiye kadar sadece ABD. Ya da öyle görünüyor. Her neyse, telefon numaramı geçerli bir numara olarak almayacak. Yani ülkemde destek yok zaten.
Mathias Nielsen

Benzer şeyleri olduğu için Hullomail'i kullanılabilir olup olmadığını görmek için deneyebilirsiniz. Yine de, arayanları anında yönlendirip yönlendiremeyeceğinizi bilmiyorum.
Jeeva

artık ücretsiz değil (5 $ / aylık)
Steve V

0

Bunu hiç duymadım - bu biraz duyulmamış, gizli numaraları bloke ediyor ve bir ses dosyasını yüklüyor ve çağrı engelleme uygulamalarının birçoğu için sahte kodda engellenen bir sayının amacını yenen çalıyor, şöyle bir şey olurdu:

if incoming_number is on block_list
   send reject_call
else
   allow

Sizin demek bu Şimdi eğer, - bir ses dosyasını çalmak için, gelen engellenen numara Android ettiği ahize açlmasn edeceği anlamına gelecektir ediyorum ses dosyasının oynamaya gelen bir telefon var bildirmek ve yeniden rota konuşmacıya, teknik olarak bunu yapmak oldukça zor bir şey!

Ancak, aradığınız gibi bir şey yapmak için bir uygulama var - 'Özel Durak' -

Kimse "Özel" veya "Gizli" numara aramaları almayı sevmez, rahatsız edici arayanları, Pazarlamacıları, takipçileri, numaralarını gizleyen herkesi engellemek için Özel Durak'ı kullanabilirsiniz. Özel Durak çağrıyı engeller ve arayan kişiyi sesli postanıza gönderir, böylece "Gizli" arayanla iletişim kurmak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz


Yukarıda bir yorumcu olarak, - Hiçbir uygulama aramalara ses gönderemez (Bir çip şey) Ve neden aşağı oy, çünkü OP açıkça teknik olarak imkansız bir şey istiyor ve bir alternatif işaret etti. Yine de, "Ben İSTİYORUM" olarak hiçbir hoş insanlar ayakları yere bir 5 yıl gibi bir öfke nöbeti atarak stomping
t0mm13b

0

Google Voice bunu yapmanızı sağlar.

Dört farklı cevaplama kaydı yapabilir ve kimin hangisine yönlendirileceğini ve aranan kişinin telefonunuzu çalmadan otomatik olarak sesli postaya yönlendirileceğini belirleyebilirsiniz.

Ayarları http://voice.google.com adresinden yapılandırmanız gerekir , ancak bundan sonra uygulama size sesli mesajlarınızı kopyalayan düzgün bir widget bile verecektir!


OP, yukarıdaki yorumda Eliazara'nın Google Voice'un yalnızca ABD için olduğunu ve OP'nin ABD dışında olduğunu
belirterek yorumda bulundu

2
-_- Bu soruya hala değerli bir cevap, değil mi? Aynı soruyu soran bazı Amerikalılar olabilir.
rm-vanda

-2

Peki, aramanın telefonunuza gelmesini engelleyen tek şey (hiçbir zaman bilmiyorsunuz, hiçbir yerde görünmüyor) ve arayan kişiye arama kısıtlamaları olduğunu belirten numaralarını engelleyen bir mesaj veriyor. Verizon, ancak ayda 5 $ ücret alıyor. Evet, bu sadece 'rahatlık' için aylık harcamak biraz fazla, bu aramalara nasıl bakacağımı anlamanın tek yolu gibi görünüyor.

"Arama Filtresi" adlı bir uygulama kullandım. Bu uygulama denenmiş çağrı size bildirmezdi, ve ben sevdim sadece 'hung-up' ve sesli posta gitmedi oldu. Ancak, bir 'Jellybean' güncellemesine sahip olduğum için, uygulama henüz bunu desteklemiyor, bu yüzden ya çağrı göndermeyen bir uygulama bulana kadar 'Aile Üssü'nün “ücretsiz bir ay' denemesi” aldım sesli posta veya 5. + Jellybean güncellemesini desteklemek için "Arama Filtresi" uygulaması güncellemeleri.

Umarım bu birine yardımcı olur, ancak ABD dışında çalışıp çalışmadığı konusunda kesin bir cevap veremem.


FYI, 5. + JellyBean değil Lollipop mu ... yoksa uygulama sürümünü mü demek istiyorsun? Her neyse, Play Store'da bir "Arama Filtresi" bağlantısı sağlayabilir misiniz? Öyle mi bu uygulama ? Genel kullanıcılar için Verizon / Only-only çözümünden daha yararlı görünüyor.
Andrew T.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.