GPS'imi ne kullanıyor?


47

Android telefonumda (Desire HD), GPS göstergesi şu anda açık ve yanıp sönüyor.

GPS'i kullanmaktan hangi uygulamanın sorumlu olduğunu nasıl öğrenebilirim? Şüphelerim var ama kesin olarak bilmek istiyorum.

Köklendi ve rahat sorgulamadan / dev ya da somesuch'tan daha fazlasıyım. 2.2 Koşu.


2
Bu iyi bir Q. Eğer bir tür GPS erişim günlüğü olup olmadığını bilmek isterim. Kilit ekranımdayken GPS'e ping attığım sık sık bir şey buluyorum ve girişimi tamamladıktan hemen sonra duruyor.
eidylon

2
Bunu öğrenmenin bir yolu GPS'i kapatmak ve hangi uygulamaların şikayet ettiğini görmek olabilir.
ale

5
Veya uygulamaları birer birer kapatmak ve GPS'in ne zaman durduğunu görmek için.
Matthew

Örneğin , bir kez açıldığında GPS'i (beklendiği gibi) kullanan GPS Tracker adlı bir uygulamayı test ediyorum . Ancak, açıklığı kapatmazsanız ( menü düğmesine bastıktan sonra çıkış seçeneğinin seçilmesiyle ) ve bunun yerine ev düğmesine basar veya doğrudan başka bir uygulamaya giderseniz, GPS İzleyici GPS'i kullanmaya devam eder, çünkü rotanızı izler. ... Sanırım aynı, kullandığınız diğer uygulamalarda da olur. Sonuç: doğrudan uygulamanın kendisinden onları kapatmak için bir yol bulmak .
Nicolás

@ Nicolás Bu tam olarak aynı sorum var ve kesinlikle etkin bir GPS rota izleme yazılımı bulunmadığından eminim (gerçi birkaç tane yüklü). GPS birdenbire yanıyor, bir süre yanıp sönüyor, sonra kayboluyor (sanırım konumumu bulduğundan). Bu, çalıştığım hiçbir uygulamanın GPS'i herhangi bir şekilde kullanabileceğini tahmin edemediğimde olur.
Ilari Kajaste

Yanıtlar:


13

Yedek Parçaları Takın . Açın ve "Batarya Geçmişi" üzerine tıklayın. Üstteki açılır listeyi seçin ve ardından "GPS Kullanımı" seçeneğini seçin. GPS'i hangi uygulamaların kullandığını size gösterir.

GPS'e erişen uygulamalar tarafından kullanılan batarya kullanımını ararken, cihazınızı fişten çekmeniz gerekeceğini unutmayın.


Maalesef telefon modelim Yedek Parçalar tarafından desteklenmiyor.
Ilari Kajaste

5
bu benim için işe yaramadı. pil geçmişine tıklamak beni ayarlarda o sayfaya götürdü. Gps düşüşü yaşanmadı. Bir sprint galaksi notu 2'de 4.1.2 kullanıyorum.
Heath Borders

2
Heath Borders’in dediği gibi, Pil Geçmişi düğmesi sizi yalnızca Ayarlar’daki Pil sayfasına (en azından Samsung cihazlarında) götürür, bu da yararı olmaz. Benim durumumda, GPS kullanımına göre uygulamaların listelenmesini sağlayan "GSam Akü Monitörü" nü buldum. Yeniden başlattıktan sonra GPS'imi kullanmaktan sorumlu olan suçlu Kohl'du.
CptRobby

5

Android 4.3 ve daha yeni sürümlerde: (Samsung gibi taşıyıcı / üreticiye özel, söyleyemem .. her şeyi değiştirir! bu hisse senedi android üzerinde test edilmiştir)

ayarları aç> Konum (kişisel altında)

orada "yeni" başlıklı son uygulamanın bir listesini göreceksiniz

bu kadar kolay. En iyi uygulama GPS kullanmak için sonuncusudur. Hala GPS simgesini görüyorsanız, uygulama bilgisi ekranına gitmek için o uygulamayı tıklayabilirsiniz. Uygulamayı durdurabileceğiniz / kaldırabileceğiniz yer. bunlardan herhangi birini yapmak, kullanımdaki GPS simgesini kaldırırsa, suçluyu bulursunuz. (işte 24 saat içinde açmadığım gasbuddy)

düzenleme: Tamam, samsung sürümünün bir pic bulundu. orada da çalışıyor. görüntü tanımını buraya girin


2

Açıksa, yalnızca GPS kullanacak pek çok uygulama var. kamera bile görüntüyü konum verilerini koymak için kullanacaktır. google buzz, haritalar, enlem, vb. için kullanır. Ve enleminiz varsa, konumunuzu bildirmek için ara sıra ateşlenir (enlem varsa, yapmasını söyledim :)). Size "yerel" reklamlar göstermek için varsa GPS’i bile kullanabilecek bazı uygulamalar vardır.

Cihazınızı kurduğunuzda "Google'a konum bilgisi sağlama" için "katılmayı seçtiyseniz", cihazın kendisi, konumunuzu etrafındaki wifi konumlarını ve hücre kulelerini google’a bildirmek için kullanır. Bu veriler GPS'in soğuk bir başlangıçtan başlatılmasına yardımcı olur, böylece daha hızlı bir yere kilitlenebilir.

Bu veri iyidir ve aslında GPS'i kullanan kişilere yardımcı olur. Bazı insanların düşündüğü gibi "her hareketini takip ediyor" değiller. Google ve bu konuyla ilgili olarak Apple, nerede olduğunuzu daha az önemsemedi, bilmek istedikleri şey, hücre kulelerinin nerede olduğudur, böylece konum uygulamalarıyla nerede olduğunuzu daha hızlı bir şekilde size söyleyebilmelerini sağlar.

Ne veri gönderebileceği konusunda endişeliyseniz, o zaman tek "güvenli" seçenek, kullanmadığınız sürece GPS'i kapatmak ve uygulamaların kurulumunu yaparken izinlerini kontrol etmektir. Eğer "Yemek Tarifleri" uygulamanız GPS kullanmak istiyorsa, size malzemelerle nasıl gideceğinizi söylemediği sürece, biraz endişelenmek isteyebilirsiniz.


Konum izleme bilgilerine dahil olup olmadığımı kontrol etmenin bir yolu var mı? Yine de yaptığımı sanmıyorum.
Ilari Kajaste

2
Ve kayıt için, Google’ın veya Apple’ın (veya bu konuda söz konusu uygulamanın) nerede olduğumu umursaması umurumda değil . Bu benim telefonum, konum bilgim ve telefonumun bu bilgileri göndermeyi kabul etmediğim birisine göndermesini istemiyorum. Ben değilim endişeli konum kaçaklar hakkında - öyle prensip konularda ve madde biraz yapar. (Ayrıca, düzenli aralıklarla GPS’e
göz atmak

Bu cevap soruya değinmiyor. Bunun yerine OP'yi soru hakkında düşünmemeye ikna etmeye çalışır. Bu yorumda iyi olabilir, ama kesinlikle bir cevap olarak değil.
Daniel S.

@DanielS., Aşağı oy kullanman iyi, ama ben hiçbir şeyi ikna etmeye çalışmıyorum, bilgi verdim. Sağlanan bilgilere dayanarak, elimden gelen en iyi cevabı verdim; Yüklü herhangi bir uygulama izin isterse GPS kullanıyor olabilir. Ayrıca, cevabım yaklaşık 4.5 yaşında.
Ryan Conrad

0

Genel olarak konuşursak, GPS kullanan bir etkinlik duraklatıldığında, GPS batarya tasarrufu için kapanır. Faaliyete devam edildiğinde, GPS başladı. İyi niyetli ve yazılı bir uygulamanın nasıl davranması gerektiği budur.

Droidwall'u kurmanızı ve TÜM uygulamaların 3G ve Wifi erişimine izin vermemesini öneririm. Ve günlüğü izleyin, bağlanmaya çalışan bazı işlemler olmalı.

Aynı zamanda 'logcat' içinde, benzer bir şekilde gösterilmelidir: 'xx.xx.xx.xx' ip adresi biçiminde erişilemiyor.


0

Hangi uygulamanın GPS kullandığını gösteren bir uygulama olduğunu sanmıyorum. Ayrıca, Android 4.1'imde Yedek Parçaların Batarya Bilgileri ekranını gösteremiyorum.

İşte benim önerim:

GPS'in etkin olduğunu gördüğünüzde (örneğin, bildirim çubuğundaki GPS simgesi veya Ayarlar> Pil, GPS'in etkin olduğunu gösterir), hangi uygulamaların çalıştığını görmek için Ayarlar> Uygulamalar> Çalışıyor seçeneğini tıklayın. Bunlardan biri suçlu.

Bugün benim durumumda, haydut uygulaması No Zombies .


Ne yazık ki, bağlantı öldü. Belki güncelleyebilirsiniz.
Firelord

@Firelord Bağlantının güncellenmesi gerektiğini sanmıyorum, bu sadece GPS kullanan bir uygulama için bir örnek.
Izzy

@Izzy Bu yüzden "Belki" ekledim :). Buraya VLQ izinden sonra geldiğine inanıyorum.
Firelord

@Firelord bu doğru - ve ben "Tamam" olarak oy kullandım :) Belli ki hangi uygulamanın şu anda konum hizmetlerine (veya bunu yaptığını) eriştiğini göstermenin bazı yolları olduğunu hatırlıyorum. Hangi Android sürümünün tanıtılmış olabileceği…
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.