Android 5.0'da (lolipop) tüm arka plan uygulamalarını bir kerede nasıl kapatabilirim?


51

Tüm arka plan uygulamalarını göstermek için sağ alt köşedeki kare düğmeye basabileceğimi ve ardından manuel olarak durdurmak için parmağımla soldan sağa kaydırdığımı fark ettim.

Ama bazen, arka planda yirmi veya daha fazla uygulamam olduğunu düşünüyorum, bu yüzden hepsini bir kerede durdurmak istiyorum.

Google’da basit bir arama yaptım ancak bir cevap bulamadım.

Bunu yapmak mümkün mü?


3
Bu UX sorunu nedeniyle beni hiç rahatsız etmiyor - 20'den fazla uygulama arasında gezinmek için, istediğinizi bulmak çok zor. Bellek yönetiminin verimli olup olmadığı umrumda değil - 20'den fazla uygulamaya sahip olmak (her bir krom sekmesi tarafından daha da kötüleştirilir) gezinmeyi berbatlaştırır.
Tom Carchrae

am kill-allroot erişimi gerektirse bile komut bunu yapabilir.
Firelord

Yanıtlar:


41

Bildiğim kadarıyla: hayır, yapamazsın.

TL; DR:

Tüm arka plan uygulamalarını kapatmak kötü bir uygulamadır. Sık kullanmadığınız uygulamaları veya özellikle de X nedenle kapatmak istediğiniz uygulamaları kapatmalısınız. IMO, son uygulamaları kapatmanın tek iyi nedeni, çok fazla kişi olduğunu hissediyor olmanız ve oluşturduğu karmaşa nedeniyle artık bir uygulama bulamamanız.

-

Lollipop'taki son uygulamalar özelliği önceki sürümlerden farklı davranıyor gibi görünüyor. Her şeyden önce, fark ettiğiniz gibi, tüm son uygulamaları temizlemek için düğme gitti. Dahası, yeni uygulamalar yeniden başlatılmaya devam ediyor (Android Polisi'nde okundu: En Son Uygulamalar Listesi Şimdi Yeniden Başlıyor )

Şimdi, onları sıkıcı olduğunu kabul ettiğim tüm kartları kaydırarak hala temizleyebilirsiniz. Ancak yukarıda alıntı yaptığım AP gönderisinin ilk yorumu şöyle açıklıyor:

Tüm uygulamaları son sürümlerde silmek, CPU ve böylece piliniz üzerinde daha fazla çalışma yapılmasını sağlar, çünkü bir dahaki sefere sıfırdan başlamak zorundasınız. Son aramalar listenizde bir şey kalırsa ve RAM'de ise, hemen hemen hiçbir batarya olmadan veya ağ bağlantısı üzerinden içeriği yenileyerek eksi bir işlem yapmadan anında yüklenir.

Temel olarak, en son uygulamalarını sık sık temizleyen, görev katilleri vb. Kullanan tüm Android kullanıcıları (bir süre önce dahil), Android cihazlarını yanlış şekilde kullanıyor.

Neden Android'de (XDA'da cybervibin tarafından gönderilen) bir görev katili kullanmamanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz . Kısacası, kullanılmayan RAM işe yaramaz RAM'dir. Bir uygulama tarafından büyük miktarda RAM gerekiyorsa, sistem yeni başlatılan uygulamaya gerekli kaynakları sağlamak için son uygulamaları kendiliğinden durduracaktır. Onları kendin durdurmana gerek yok, bu işletim sisteminin işi.

Ayrıca bu soruyu , son uygulamalar listesinden bir uygulamayı kaydırdığınızda ne olacağı hakkında Android meraklıları hakkında okumanızı tavsiye ederim .

-

Sonuç olarak, bu güne dek ve bildiğim kadarıyla, Android Lollipop 5.0'daki son uygulamalarınızı bir kerede temizleyemezsiniz. Ancak bunu yine de yapmak zorunda kalmamalısınız, bu yüzden kesinlikle Google’ın ekipleri düğmeyi kaldırdı.


1
Bu sadece bir CyanogenMod 12 seçeneği olup olmadığını bilmiyorum, ama hepsini temizlemek için küçük bir düğme var .
Ryan Conrad

2
@RyanConrad bu sadece CM seçeneği. En azından Android Lollipop'ta stok seçeneğinin olmadığını onaylayabilirim. Muhtemelen bunu alternatif bir cevap olarak genişletebilirsin? :)
Andrew T.

1
@MathieuMaree Lollipop'ta tanımadığım başka optimizasyonlar var mı? Windows Metro uygulamalarının mezar taşı olacağını anlıyorum (odaklanmadığında don ve sadece izinle arka planda çalıştır); Ancak, Android böyle bir izin sistemine sahip değildir. İşlemci döngüleri alarak Android'deki uygulamaların arka planda çalışabildiği görülüyor. Arka plan uygulamasını kapatmak (sonlar) bu programların CPU (GPS vb.) Kullanmasını önler, böylece pil ömründe yardımcı olur. Uzun vadede, kapanış izinlerinin pil ömrü için uygulamaları yeniden başlatmak zorunda kalmaktan daha iyi olabileceği anlaşılıyor. Yorum yapabilir misin?
Mark Lopez,

1
Belleği temizlemek amacıyla değil, ancak son 10 uygulama / genel bakışta 10'dan fazla kart bulunduğunda (şu anda ~ 40'ım var) oldukça kullanışsız olduğu ve yalnızca 3.5'i görüntüleyebildiğim için bu yeteneği arıyorum. bir seferde kartlar.
WISBucky

1
Ayrıca, aygıtı paylaşmak için beni rahatlatıyor çünkü haftalar süren geçmiş fotoğrafları var. Haftalar öncesinden gelen e-postaları, google aramalarını vb. Gösterir.
WISBucky

5

Görünüşe göre bu CyanogenMod 12 tek seçenek, Andrew T.'nin Android Lollipop stokunda bu seçeneği bulunmadığını belirttiği gibi, fakat hepsini temizlemek için küçük bir düğmem var.

(Büyütmek için resme tıklayınız)

IMG: hepsini temizle

Ayrıca Sense 6 ile HTC One M7 üzerinde Lollipop 5.0.2 ile çalışır

  1. Ana Sayfa düğmesine iki kez dokunarak
  2. Sağ üst köşedeki 3 noktaya hafifçe vurun
  3. Ayarlar'a gidin ve Kart Görünümünden Izgara Görünümüne geçin

Home düğmesine tekrar iki kez dokunduğunuzda, açık olan tüm son uygulamaları kapatmak için bir 'X' düğmesi göreceksiniz.


Şans eseri, tüm butonları net bir şekilde ekleyen bir Xposed modül yakın bir gelecekte kullanılabilir.
Léo Lam

Belki bir kez Xposed biraz kararlıdır ve ARMv7 + 'dan daha fazlası üzerinde çalışır, ancak Android 5'teki Xposed'ya, gerçekten de bu konuda
Conrad

Evet, bence hala devam eden bir çalışma. Bununla ilgili sorunların mı var? Pek çok modül hala uyumlu olmasa da, cihazımda çoğunlukla iyi çalışıyor gibi görünüyor.
Léo Lam

Xposed ile değil. Fakat cihazım bir ARMv7, tüm cihazlar değil. Modüller uyumlu olmamak büyük bir konudur. Ve bu sadece senin fikrin değil, devam eden bir çalışma. Geliştirici bile şu anda ALPHA'da olduğunu söyledi.
Ryan Conrad

4

Bu cevap isimsiz bir düzenleme olarak önerildi:

Görev yöneticisi ayarlarında görünümü "kartlar" dan "ızgara" ya değiştirin. Tüm düğmeleri kapat, eskisi gibi üstte kalır.


Basit çözüm!
Timm
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.