Lollipop'ta bir uygulamayı tamamen kaldırma


16

Android 5.0 (Nexus 5) üzerindeki uygulamaları kaldırmayla ilgili bir sorun yaşıyorum. Bir Android uygulaması geliştiriyorum, bu yüzden uygulamayı doğrudan cihazımda hata ayıklama / çalıştırma. Üretim için, anahtar deposumla aynı uygulamayı dışa aktardım, daha önce çalıştırdığım hata ayıklama APK'sını kaldırdım, imzalı APK'yı yüklemeye çalıştım ve bu hatayı aldım:

Çakışan imzayla aynı ada sahip mevcut bir paket zaten yüklü.

Bayt kodları hala ART çalışma zamanında olduğu için mi? Herkes bunu çözmek için herhangi bir fikri var mı?

Yanıtlar:


27

Bir uygulamayı her zamanki Lollipop öncesi yaklaşımını kullanarak kaldırdığınızda (örn. "Çöp kutusu" simgesine sürükleyerek veya Uygulama bilgisi > Kaldır'dan ), yalnızca kaldırılır mevcut kullanıcıda . Stok uygulama yöneticisinde "Yüklü değil" gösteren uygulama ile onaylanabilir. Android, uygulamanın hala orada olduğunu algılar ve kullanıcının uygulamayı aynı paket adıyla yüklemesini önler.

Nedeniyle Misafir hesabıyla bir uygulama yüklendiğinde, otomatik olarak tüm kullanıcıların yüklü olan bu, (aktive değilse). Bu nedenle, uygulamayı oradan da kaldırmanız gerekir, bu da günlük kullanımda zahmetli olabilir.

Uygulamayı tamamen kaldırmak için bazı yaklaşımlar vardır (pratikliğe göre sıralanmıştır):

 1. (Sahip hesabından) Ayarlar > Uygulamalar'a gidin , uygulama bilgilerini bulun ve açın. Ardından taşma menüsünü açın (3 dikey nokta) ve tüm kullanıcılar için Kaldır'ı .
 2. (konuk hesabından) İhtiyacınız yoksa misafir hesabını devre dışı bırakın (daha fazla bilgi için: Varsayılan konuk kullanıcı hesabını Android Lollipop'tan kaldırma )
 3. (PC'den) Enter adb uninstall <package> Komut istemine / shell'e . Bu, "tüm kullanıcılar için kaldır" ile aynıdır
 4. (misafir / diğer hesaplardan) Uygulamayı bulun ve normal şekilde kaldırın.
  • Hesabınızı kaldıramıyorsanız, hesabı kaldırmayı ve yeni bir hesap oluşturmayı deneyin, ardından uygulamayı tekrar bulup kaldırmayı deneyin.

2
Kaldır düğmesi devre dışı bırakılmış uygulamalara ne dersiniz ? Gapps paketlerindeki uygulamalar tarafından kopyalanan sistem uygulamaları gibi mi?
Robert Koritnik

@RobertKoritnik özür dileriz, sistem uygulamalarını kaldırmanın bu soru gibi root erişimine ihtiyacı olduğu için bu yanıtın kapsamı dışındadır .
Andrew T.

0

Bu şekilde kaldırmayı başardım:

 • Ben önce normal şekilde kaldırmak için çalıştı (kullanarak Ayarlar-> Uygulamalar-> app-adı-> kaldırma), nazik uzaklaşmaların çalıştırmak için yeteneği arasında ama açıkça yok ki değil kaldırma.
 • Google Play'i çalıştırdım ve uygulamayı aradım.
 • Bunu gördüm UnInstall düğmesi inaktif, ama yükleme oldu ben aday yüzden, aktif yükleyin . Şimdi uygulamayı çalıştırabiliyorum.
 • Bundan sonra, Google Play'deki Kaldır düğmesi etkinleşir.
 • Uygulamayı kaldırmak için Kaldır'a dokunun .

Voila, gitti!


Uygulama play store'daki güncel sürüme güncellenmedikçe kaldırma düğmesinin görünmeyeceğini tahmin ediyorum. Uygulamanın bu şekilde kaldırmaya çalıştığınız güncellenmiş bir sürümüne sahip değilseniz, size Aç veya Güncelle olmak üzere iki seçenek gösterecektir. Öncelikle uygulamayı güncellemeniz ve ardından kaldırmanız gerekir, bu da kullanıcının atması gereken ekstra bir adımdır, ancak kullanıcı uygulamadan kurtulmak istediği için işe yaramaz.
Şanslı

@Firelord: 1) Evet, yukarıdakilerin tümü mobil cihazınızdaki Google Play Store uygulamasında çalıştırıldı. Uygulama, önceden yüklediğiniz uygulamaların kaldırılmasına izin verir (ancak cihazınıza önceden yüklenmiş olan uygulamaları kaldırmaz, iç çeker).
Scott Biggs

@Firelord 2) Açıklama: 3. adımda, uygulamayı yeniden yüklemem için Google Play Store uygulamasını kullanıyorum ve çalıştırmamı sağlıyor. Adım 4 ve 5 için Google Play Store'a geri dönüyorum (ve söz konusu uygulamayı tekrar ararım).
Scott Biggs
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.