Ekran döndürme hassasiyetini değiştirme


13

Kendimi genellikle yanlış ekran modunda buluyorum (manzaraya karşı portre) ve anahtarlama gecikmesini oldukça sinir bozucu buluyorum. Telefonumu döndürdüğümde çok daha duyarlı olmasını istiyorum (iphone benzeri) ... Bunu başarmak için herhangi bir uygulama / ayarlamalar biliyor musunuz?


Hangi telefonun var?
Matthew

Acer Liquid Metal (özel rom Metalounay 1.3 - ADW Launcher'ı kullanma)
Pitto

Güncelleme: Gingerounay 2.5.1 kullanıyorum - Go Launcher'ı kullanma: aynı "sorun"
Pitto

Yanıtlar:


2

Aynı şeyi araştırdım ve maalesef pek bir şey bulamadım. Yerleştirdiğim şey otomatik döndürmeyi kapatmak ve yalnızca gerçekten rotasyona ihtiyaç duyduğum uygulamalar için kullanmaktır. Uygulama başına otomatik döndürme ayarını açmayı sağlayan bir uygulama olduğunu hatırlıyorum. Akıllı Otomatik Döndürme denildiğine inanıyorum.


1

Jlehenbauer'ın yazdığı şeylerin bir kısmı doğrudur, çünkü ADW size otomatik döndürme veya ana ekranınızı dikey veya yatay modda tutma seçeneği sunar. Ana ekranınızda kaç ana ekranın ve hangi widget'ların ve widget'ların, klasörlerin vb. çabuk yapar. İPhone'un widget'ları yok (ana neden) ve bu nedenle bunu yapmak daha hızlı. Bazı widget'lar nedeniyle HTC Sense ana ekranı dikey modda kilitler ve değiştirmenize izin vermez.

Şu anda söylediklerinizi yaşadığım Go Laucher kullanıyorum - yönlendirme konusunda ana ekran yenileniyor, ancak belirtildiği gibi widget'ları, özellikle de kaydırılabilir olanları kaldırarak bunu hızlandırabilirsiniz. Ana ekranlarınızdan birini boş olarak ayarlamayı deneyin ve ardından iki durum arasında ne kadar hızlı geçiş yapacağını görün. Hassasiyet seçeneklerim var ve ana ekran için portre, manzara veya otomatikten daha fazlası bir siyanojen romda. Ancak köklenmeye bakıyorsunuz. Kullanılabilir her başlatıcı uygulamasını kontrol etmedim, bu yüzden daha iyi bir alternatif bulabilirsiniz.

Uygulama katilleri ile ilgili olarak - haydut bir uygulamanız yoksa (bu durumda ciddi bir şekilde tam durdurmayı kaldırmanızı önerir), artık tek yapmanız gereken pilinizi tüketmektir.


-3

Gerçekten yapabileceğiniz tek şey ekranın dönüşünü "Ayarlar / Ekran" menüsünden kilitlemektir.

Bu işlem kullanılabilir bellek tarafından halledilecektir, bu nedenle çalışan bir çok şeyiniz varsa, yavaş olacaktır.

İPhone daha önce bu konuda hızlıydı, çünkü arka planda bir şeyler yürütme yeteneğine sahip değildi ve bu yeteneği kazandıktan sonra benzer bir yanılgı buldu. İyi bir appkiller yardımcı olacak ve şimdi eski, kullanılmayan uygulamaları silmeyi buluyorum ve sonra sistem hızına yardımcı oluyor.


2
Bu sorumun cevabı değil ...
Pitto

telefonunuzu daha duyarlı hale getirmenin yollarını istediniz. Hafızayı boşaltmak bunu yapmanın en iyi yoludur ve döndürme işlevine yardımcı olacaktır. Ancak sistem hızına odaklanan bir rom yanıp sönmüyorsa, yapılabilecek çok fazla şey yok.
jlehenbauer

1
"Ekran döndürme hassasiyetini değiştir" ve "Telefonumu döndürdüğümde çok daha duyarlı olmasını isterim" oldukça net, umarım :) Sadece telefonumu ve ekranımı yataydan portreye çevirdiğimde veya tersine.
Pitto

2
Hala appkillers tavsiye ediyorsanız o zaman belki iphone geri gitmek gerekir ...
bytebender

1
Keşke bu bir sürü kez aşağıya vurabilir (çok kötü ben şimdiye kadar hiç aşağı itmek için itibar yok). Her şeyden önce, bu soruya cevap vermiyor. OP telefonu döndürmek için BAŞLATMA ekranı arasındaki gecikmeyi nasıl ayarlayacağını sordu. İkincisi, appkillers tavsiye ETMEYİN. Ayrıca, ne iPhone ne de orta ila yüksek menzil androidler rotasyon kendisi gecikme ile ilgili bir sorun olduğu biliniyor ...
Razor Storm
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.