Amazon Appstore uygulamalarını nasıl doğrular?


9

Amazon Appstore'dan bir uygulama indirdikten birkaç kez sonra, uygulamayı açarken aşağıdakine benzer bir hata açılır penceresi alıyorum:

Amazon Uygulama Mağazası

Bu uygulama doğrulanırken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar indirin.

Bir uygulamanın ilk lansmanında değil, ikincisi (veya muhtemelen daha sonra) gerçekleşti. Kaldırmak ve sonra tekrar indirmek her zaman sorunu çözer; aynı uygulama için bir daha asla gerçekleşmez (Nazik Alarm hariç. Kapatamadım çünkü Amazon uygulamanın çalışmasına izin vermedi, sadece hizmet. Gah).

Sorum şu, bu neden oluyor? Uygulama düzgün çalışıyorsa, bozuk olmamalıdır, bu yüzden neden doğrulanamadığını görmüyorum (özellikle ilk açılışta doğrulandığı için). İndirilen fazladan veri var mı? Uygulama veya uygulama mağazası tarafından yönetiliyor mu? (Yani, biri, diğeri veya her ikisi için verileri silmek sorunu yeniden indirmeye gerek kalmadan çözer mi?)

Yanıtlar:


11

Onların göre dev blogda , AppStore o açılışında onları doğrulamak için kullandığı DRM'd uygulamalar için küçük bir hediye indirmek vermez:

Kullanıcının internet erişimi olmayan uygulama için yetkisi olduğunu nasıl doğrulayabilirsiniz?

Bir uygulamanın yükleme işlemi sırasında Amazon Appstore istemcisi, kullanıcıya uygulamaya erişim hakkı veren küçük bir simge indirir. Geçerli bir belirteç, uygulamayı satın alan kullanıcının uygulamalarına çevrimdışı erişmesine izin verir. Amazon Appstore istemcisi, belirteci yenilemek için periyodik olarak Amazon sunucularıyla iletişim kuracaktır.

Hatayı neden gördüğünüze dair tahminim, jetonun eski veya sadece bir şekilde bozulmuş olması (belki de uygulama mağazasında hata). Yeniden indirme, muhtemelen yükleme zamanında alındığı için belirteci yeniler, ancak geçerli bir belirteç almak için uygulama mağazası verilerini temizleyebilir ve oturum açabileceğiniz gibi görünebilir veya muhtemelen uygulama mağazasını başlatarak bağlanmasına / yenilemesine izin verebilirsiniz. (henüz bu hatayı almadığım için bunları kendim denemedim).


5

Bu dersi zor yoldan öğrendim. Amazon, günde en az bir kez internet bağlantısı gerektirir, aksi takdirde onlardan satın alınan uygulamalarınıza erişemezsiniz. Sivilceli internet hizmeti ile yurtdışındaydım ve bir gün sonra tüm uygulamalar bana aynı hata mesajını verdi. Amazon şikayet ettiğimde özür dilemedi, ancak satın alımlarımı iade ettiler, böylece Android Market aracılığıyla tekrar satın alabildim, ki bu aptalca gereksinimleri yok.


2
Hmm, bu muhtemelen yaşadığım sorun. Nazik Alarmı kullanmaya çalışıyordum ve Amazon'un uygulamanın başlamasına izin vermediği için kapatamadım! Pili çekip uygulamayı daha sonra kaldırmam gerekti.
Matthew
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.