Aynı anda çalışan birden fazla uygulama için farklı ses seviyesi ayarlama


16

Spotify'ı ve bir koşu hızı izleyici uygulamasını aynı anda kullanmak istiyorum, ancak Spotify diğer uygulamadan çok daha yüksek ve bu yüzden her ikisi de aynı anda çalışırken duyamıyorum. Windows'taki ses mikserine benzer şekilde, bir uygulamada sesi kapatıp bir uygulamayı açamamın bir yolu var mı?

ses karıştırıcı


Bu soruya bir ödül koydum. Kök ve / veya Xposed Framework gerektiren çözümleri memnuniyetle karşılıyoruz.
Revetahw, Reinstate Monica

@Fiksdal Burada çok benzer bir sorunun cevabı ne ? Başka bir şey mi arıyorsunuz?
owlswipe

1
@JohnRamos Fark, bu sorunun aynı anda farklı hacimler ayarlamasını gerektirmesidir . Örneğin, bir radyo uygulamasında haberleri ve aynı zamanda bir müzik uygulamasında Beethovens 5.'i dinliyorsunuz. Beethoven'ın sesini kısmak istiyorsun, ama haberleri yüksek tut.
Revetahw, Reinstate Monica'yı

@Fiksdal Bu uygulama hakkında: play.google.com/store/apps/…
owlswipe

2
@JohnRamos Bunlar genellikle gerçek ses seviyesi kontrolleri değildir. Çoğunlukla Android ana sesini ayarladılar, böylece tüm uygulamaları etkilediler.
Revetahw, Reinstate Monica

Yanıtlar:


8

Bu tür bir "Mikser" mümkün görünmüyor. App Volume açıklamasından alıntı ( bu yoruma işaret ettiği için Fiksdal'a teşekkürler ):

Android, tüm uygulamalar için bir akışı yönettiği için iki farklı uygulama için aynı anda farklı ses seviyeleri ayarlayamayız.

En iyi ihtimalle, farklı uygulamalar için farklı hacimler ayarlayabilirsiniz. Yine, bunu otomatikleştirmek için Android'de yerleşik bir şey yok, bu nedenle tüm çözümler uygulama tabanlı:

  • Uygulama Hacmi : Kullanım durumunuzu tam olarak kapsadığı iddia ediliyor - ancak en son 11/2013 tarihinde güncellendiğinden, Android'in son sürümlerini destekleyip desteklemeyeceği net değil.
  • AppConfig : bunu en azından medya birimi (ve diğer bazı ayarlar) için yapabilir. Yine, bir süre güncellenmedi (6/2014'ten beri).
  • App Volume Manager : yine bir uygulama en son 10/2014 tarihinde güncellendi ve en iyi dereceye sahip değil - ancak bu XDA iş parçacığına göre, işi yapmalı.

Bir mikser olabilir - Eğer (zili, bir multimedya, tek bildirimler, tek alarmlar kullanarak örneğin bir) farklı bir "kanal" kullanmak dahil uygulamaları söyleseniz sınırlı bir şekilde mümkün olabilecek bazı kök uygulaması için mümkün ( XPosed modülü en olası adaydır). Ama şimdiye kadar, kimse böyle bir şey bulamadı.

Daha güncel bir aday veya başka bir alternatif bilmiyorum, ancak bazıları ağlarımdan kaçmış olabilir. Sistem Ayarları için uygulama listemi kontrol etmeye hoş geldiniz : bir tane bulursam, kesinlikle oraya eklenecektir.


Bu uygulamalar, farklı uygulamaları açtığınızda genel sistem hacmini ayarlamış gibi görünüyor. OP, aynı anda farklı uygulamalardan gelen sesi, her uygulama için yapılandırılabilir bir ses düzeyi ile karıştırmanın bir yolunu istiyor.
Revetahw, Reinstate Monica

Hiçbir fikrim yok, @Fiksdal - Bu uygulamalardan hiçbirini hiç kullanmadım, bu yüzden nasıl çalıştıklarını bilmiyorum. Muhtemelen böyle bir uygulama o zaman root gerektirir; ancak XPosed repo'yu (burada en olası aday olacak) kontrol ederek, eşleşen bir modül bulamadım. Yine de, bu XDA iş parçacığına göre , App Volume bunu yapabilmelidir. İplik da bahseder Uygulama Cilt Yöneticisi (ben artık cevap ekleyeceğiz) yetenekli olmak gibi görünen bir adayı olarak
Izzy

"Uygulama Hacmi" nin Google Play sayfasından: "Android tüm uygulamalar için bir akış yönetiyor, bu nedenle iki farklı uygulama için aynı anda farklı ses seviyeleri ayarlayamıyoruz." Görünüşe göre root erişimine ve belki de Xposed modülüne ihtiyacımız olacak (ki benimle iyi olurdu.) Cevabınızdaki diğer iki uygulamaya baktım ve bunlar da aynı. Öneriler için teşekkürler, ancak OP'nin istediklerinden oldukça farklı oldukları ortaya çıktı.
Revetahw, Reinstate Monica

Korkarım da - ama korkarım ki buraya gelebildiğimiz kadar yakın. Eşleşen bir XPosed modülü bile bulamadım. Bunun için özür dilerim.
Izzy

Evet, bu zor bir soru. Bu yüzden ödülümü gönderdim :) Denediğiniz için teşekkürler.
Revetahw, Reinstate Monica'nın

5

Muhtemelen, genel Android cihazlar için Sound Assistant sürümü gibi bir şey arıyordunuz, ancak şu anda olduğu gibi eski mevcut ve Samsung cihazlarındaki tek işlevselliği (Android'in en son sürümlerini çalıştıran Galaxy sürümleri)

Açıklamadan:

SoundAssistant

Galaxy serisinde bulunan ses yardımcı programı Sesle ilgili çeşitli kolaylık işlevleri sağlar - Ses seviyesi tuşlarına basarken zil sesi yerine medya ses seviyesini kontrol etmenizi sağlar - Bireysel uygulama ses seviyesini destekler (Müzik ve oyunların ses seviyesini farklı şekilde kontrol edebilirsiniz)

resim açıklamasını buraya girin

Ne yazık ki, diğer android cihazlar için mümkün değil veya en azından mümkün değil, belki de bu özellik, Izzy'nin cevabında yorumladığı gibi, 1'den fazla kanalda ses çıkışı akışı sağlamak için hedef cihazlarda bazı donanım yükseltmelerine ihtiyaç duyacaktır.

Böyle bir özellik diğer android cihazlarda engellenene kadar biraz beklemeniz gerekebilir, bu arada bu özelliğin tadını çıkarmak için desteklenen bir Samsung cihazına veya belki de tasker veya macrodroid ile sahip olabilirsiniz.


1
Marshmallow'u çalıştıran Galaxy S5'im var. Bu benim günlük sürücüm değil, ama yine de bunu test edeceğim.
Revetahw, Reinstate Monica'yı

@Revetahw Bunu Samsung Galaxy cihazınızda denediniz mi?
xavier_fakerat

cihazı bulur bulmaz yapacağım. Burada bir yerde olmalı.
Revetahw, Reinstate Monica'ya

1
Google Play'den SoundAssistant uygulamasını Marshmallow çalıştıran bir Samsung Galaxy S7'ye yükledim ve mükemmel çalışıyor; Şimdi TuneIn Radio & Spotify üzerinde MapMyRun zaman + mesafe istatistiklerini duyabiliyorum, bu sadece aradığım şey.
Mike Dailor

@Revetahw Ses asistanı işi iyi yapıyor gibi görünüyor, yukarıdaki yoruma bakın
xavier_fakerat
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.