Galaxy Tab USB Kablosu ile şarj olmuyor


20

Şu anda Samsung Galaxy Tab kullanıyorum, model GT-P1000, uygulamanızı test etmek için, bu yüzden genellikle USB kablosu ile PC ile bağlarım ve gün sonunda düşük pil göstermesine rağmen bir gün boyunca bağlı. ancak USB ile taktığımızda pili diğer telefonla aynı şekilde şarj etmelidir.

Herkes, Samsung Galaxy Tab'ımın USB kablosuyla şarj edilmemesinin sorunu ne olabilir biliyor mu?


1
@ PM - Paresh Mayani: Doğrudan PC'ye mi, yoksa bir USB hub üzerinden mi bağlısınız?
Edelcom

Cevabınız için @Edelcom Thanx. FYI, bağlı değilim ama sekmem ... ve sekme USB Kablosu kullanılarak doğrudan bağlı.
Paresh Mayani

1
@ PM - Paresh Mayani: Başka bir kablo denediniz mi? Bir kez benzer bir sorun yaşadım, sadece başka bir kablo seçerek gittim. Bu cevabı forumdaki diğer sorulardan birine verdim ve o adam da usb kablosunu değiştirmek zorunda kaldı.
Edelcom

@PareshMayani i ... yüz aynı sorunu var
parag

@PareshMayani i Tablet tek sorunu ile ilgili olan stackoverflow.com/questions/10161232/...
Parag

Yanıtlar:


18

Tabletler telefonlardan daha büyük pillere sahiptir ve özellikle tamamen açıkken (ekran açık ve tam hızlı işlemci saati) bir USB bağlantı noktasının yarım amp sınırından yeterince şarj edemeyebilir.

Bazıları ekran kapalıysa ancak yüksek akım 5v "usb benzeri" duvar şarj cihazları ile şarj olmaz, diğerleri özel bir konektörde daha yüksek voltajlı bir şarj cihazı kullanır - genellikle yuvarlak bir şey. Bazen "usb benzeri" olanlar aslında tablete özel bir yüksek akım şarj cihazının kullanıldığını söyleyen ekstra iğneli özel kablolardır.

Kullanım kılavuzunuzu kontrol edin veya birlikte verilen şarj cihazını deneyin.


8

Samsung Galaxy Tab 2 A yükleme akımına sahiptir, ancak USB Özelliği tüm veri yolu için sadece 500 mA'ya izin verir.

Bunu akılda tutarak, SGT'nin neden USB üzerinden şarj olmadıklarını açıkça görmelisiniz.

En azından bu orijinal Samsung ürün yazılımı için geçerlidir.

Özel ROM'ları yükleyebiliyorsanız, muhtemelen hızlı şarj desteği alacaksınız, bu etkinleştirildiğinde sekmeniz USB üzerinden bile şarj olacak, ancak AC güç adaptöründen çok daha fazla zaman alacak.


6

Galaxy Tab şarjını USB bağlantısından PC'ye almanın en iyi yolu onu kapatmaktır. Bu şekilde şarj olur ve şarjı gösterir, sadece zaman alır, çünkü USB'de mevcut güç sınırlıdır.


5

Galaxy tab GT-P1000, USB bağlantı noktasından çekebileceğinden daha fazla güç kullanabilir. Bu durumda, pil sonunda bitecektir. Bu, özellikle GT-P1000'iniz WiFi, GPS, yüksek CPU yükleri veya sürekli Ekrana sahip olmak gibi çok fazla pil tüketen şeyler yapıyorsa olasıdır. Farklı USB kartları farklı güç seviyeleri sağlayabildiğinden (varsayılan özellik GT-P1000'in genellikle çizdiğinden daha azdır; ancak burada kimseyi suçlayamaz), kilometre performansınız USB bağlantı noktasına bağlı olarak değişir.

Örneğin benim için tipik olarak WiFi, GPS yok, ekran her zaman açık, neredeyse hiç CPU yükü kullanmıyor ve bir Dell Latitude Dizüstü Bilgisayara bağlı, sekmem saatte yaklaşık% 2 oranında şarj olacak. Ekranı kapatırsam, Samsung duvar prizinden daha yavaş olmasına rağmen aslında şarj olur.


4

Sadece şarj olmuyor mu gösteriyor yoksa gerçekten şarj olmuyor mu?

Galaxy Tab'ım ayrıca dizüstü bilgisayarın USB bağlantı noktasına takıldığında şarj olmuyor . Ama birkaç saat (çok daha uzun şarj) sonra, bir tam şarj.

Apple kardeş sitesinde , iPad'in neden şarj olmadıklarına dair bir açıklama var ; Bu Android cihazlar için de geçerli sanırım:

İPad uykudayken ekranı görebiliyorsanız, şarj simgesini bile görüntüleyebilir. Günümüzde “Kapıyı kapattığımda buzdolabı ışığı yanıyor mu?” Gizemi.

Bir bilgisayarın USB bağlantı noktasında şarjın neden şarj cihazına bağlıyken daha yavaş olduğunu açıklayan başka bir yanıt daha var .


2

Ben sadece maksimum akım sorunu nedeniyle sanmıyorum. 2 ~ 3 amperlik bir sürü güç adaptörünü denedim. Ancak bir sembolün şarj edilmesi başarısız oldu. Ev yapımı şarj cihazıyla şarj sembolü elde etmeyi başaran kimse yok, ancak orijinal şarj cihazının usb veri pinleri veya hatta + pin ile özel bir sinyali olacağını düşünüyorum. Diğer dizüstü bilgisayar pilleri gibi. Samsung, kullanıcıların ucuz ve bol olanlarını evde yedek olarak kullanmalarını istemiyor.1

Bu kolay!

Sorun kablo. Tabletinizi 2A güçle şarj edecekseniz, bu AWG28 / 1P + AWG20 / 2C kablosu olmalıdır. / 2C AWG20, vb. AWG28 üzerindeyse, kablodaki direnç o kadar yüksektir ki, kablonun diğer ucundaki voltaj 4V'un altına düşecektir. Ayrıca kısa bir kablo almalısınız, böylece direnç o kadar yüksek olmayacaktır. AWGxx göstergesi bakır telin çapını söyler.

Diğer olasılık, 6V voltajlı bir 2A şarj cihazı satın almanızdır. Bu şekilde, ucuz bir usb kablosu ile bile 5V ve 2A akım ile uygulamayı şarj edebilirsiniz.


0

GT ile diğer şarj cihazlarını kullanma sorununu çözdüm. Apple gibi Samsung da şarj cihazlarıyla küçük bir numara kullandı. GT'nizi herhangi bir usb şarj cihazıyla şarj etmek için küçük bir adaptör yapmalısınız.

Usb pin çıkışı: gnd d- d + 5v

Çalışmak için d + ve d- kısaltmanız gerekir. 5v'den d + / d-'ye 33k direnç kullanın. Gnd'den d + / d-'ye 10k direnç kullanın. Multimetreniz varsa, 5v ve d + / d- arasında ~ 4v elde etmelisiniz; ve gnd ve d + / d- arasında ~ 1v. Test ettim ve işe yarıyor.


-2

Brother, Samsung sekmelerini aynı anda pil koruması için şarj ve veri aktarımı bilgisayar / dizüstü bilgisayar yapamayacak şekilde tasarladı. Sekmelerinizi şarj etmek istiyorsanız, sekmenizi kapatın ve veri kablosunu bağlayın. Sekmeniz ücretlendirilmeye başlar.


Bu Samsung'un tasarımı değil, USB 2.0'ın bir sınırlaması. Cihazlar yalnızca veri pinleri kullanılmıyor ve kısa devre yapıyorsa 500mA üzerinde talepte bulunabilir. Bu yüzden Sekme USB'den hızlı bir şekilde şarj olmuyor.
onik

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.