YouTube'un çevrimdışı özelliği video dosyalarını nerede depolar?


24

Android cihazımda YouTube çevrimdışı özelliğini kullanıyorum, böylece YouTube uygulaması içindeki çevrimdışı videoları internet bağlantısı olmasa bile izleyebiliyorum. Herhangi bir video dosyasını aradığımda, onları cihaz / SD kart hafızasında bulamıyorum. Dosyayı yalnızca YouTube uygulamasıyla oynatılabilecek şekilde şifreliyorlar mı? Çevrimdışı video verileri için belirli bir klasörü bilen var mı?

Yanıtlar:


24

Benim üzerimdeki bu videoların yeri Samsung Galaxy Tab 2aşağıdaki gibidir:

Dahili depolama / Android / veri / com.google.android.youtube / files / Offline / (sistem tarafından oluşturulan klasör adı) / akışlar

Diğer Android cihazlarda bu konumda veya yolda küçük bir değişiklik olabilir, ancak indirilen tüm dosyalar bir cihazın Dahili Deposunda .exo dosyaları olarak kaydedilir !

Ancak, ("bildiğim kadarıyla) bu" çevrimdışı "videoların yalnızca resmi YouTubeApp kullanılarak oynatılabileceği ve bu videoların başka bir Video / Medya oynatıcı uygulaması kullanılarak oynatılamayacağı da doğrudur .

YouTube (Google anlamına gelir) çevrimdışı dosyaya erişimi kontrol eder.

İndirilen bu dosyalara erişmek için izin hesap bazında kendi sunucuları üzerinde kontrol edilir.

Buradaki ve buradaki çevrimdışı işlevlerle ilgili, YouTubeçevrimdışı özellik hakkındaki bilgileri zenginleştirmek için yardımcı olması gereken 2 tartışma daha var .


2
Çevrimdışı YouTube videoları 48 saat sonra kaybolmuyor
Sanjeev

@Sanjeev TAMAM, 48 saat
süren
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.