Başlangıçta / önyüklemeden sonra bir uygulama açın


20

Android tabanlı cihazım her başlatıldığında seçilen bir uygulamayı başlatmaya zorlamam gerekiyor.

Bu görevi gerçekleştirmek için kullanabileceğim bir şey var mı (yapılandırma ayarı, harici uygulama vb.)? Yoksa bu tür davranışlar yalnızca ana ekran yöneticileriyle mi sınırlı?

Yanıtlar:


18

Yapılandırma ayarından emin değilim, ancak 3. taraf uygulamalarını kullanarak bunu başarabildiğiniz için bunun yalnızca ana ekran yöneticileriyle sınırlı olmadığına inanıyorum.

İlgili bazı anahtar kelimeler:

Aksi takdirde, Tasker gibi uygulamalarını kullanabilirsiniz :

  1. Profil Oluşturma : Etkinlik - Sistem - Aygıt Önyükleme
  2. Eylem ile Görev Oluşturma : Uygulama - Uygulamayı Başlat - (Uygulamayı seçin)
  3. Bağlantı Profili için Görev

1
"Otomatik Başlatma - Kök Yok", uygulamaları başlatma sırasında otomatik olarak başlayacak şekilde ayarlamak için "Başlangıç ​​Yöneticisi" ne kıyasla çok daha kolaydır. "Başlangıç ​​Yöneticisi" "uygulamanın başlatılmasını engelle" merkezlidir.
kdsdata

Şüphesiz sistemde hangi uygulamaların ne zaman başlayacağını ayarlayan bir yerde olmalıdır. Başka bir uygulamayı indirmek her sorunun cevabı olamaz.
Altimus Prime

@Jemima maalesef hayır. Sistem düzeyinde ayarlara (diğer bir deyişle Windows 10 ) sahip diğer işletim sistemlerinden farklı olarak , Android uygulamaları, Android işletim sisteminin önyüklemeyi bitirdiğini belirtmek için bir sistem etkinliğine güvenir ( android.intent.action.BOOT_COMPLETED) ve daha sonra uygulamalar, diğer işletim sistemleri. Geliştirici bunu uygulamalarına eklemezse, başlangıçta asla çalışmaz. Ancak, uygulamalar diğer uygulamaları da çalıştırabildiğinden, bu "başlangıç" uygulamaları o etkinliği dinler ve diğer uygulamaları çalıştırır.
Andrew T.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.