İbranice desteği Android'de yerleşik mi?


Yanıtlar:


11

İşte bir geliştirici olarak anlayışım:

Android 1.5-2.1: Sağdan sola destek yerleşiktir, ancak çoğu ROM'da harf yoktur. Bu, çoğu uygulamada İbranice'nin kutular olarak görüneceği anlamına gelir (ancak doğru sırada). Bu, bireysel uygulamaların kendi yazı tiplerini içermesine ve böylece İbranice'nin doğru görüntülenmesine izin verir.

Android 2.2: Varsayılan sistem yazı tipleri artık İbranice karakterler içeriyor. Sağdan sola düzen hala çalışıyor. (Gerekçelendirme kuralları rahatsız edici bir şekilde değişmesine rağmen.) Bazı hata raporlarına dayanarak Google, bu sürümde sağdan sola diller için desteğin henüz kesin olduğunu düşünmemiştir. (Google mühendislerinin Romain Guy gibi yorumlarına şu adresten dikkat edin : https://review.source.android.com/#change,15955 ).

Android 2.3: SDK piyasaya sürüldü, ancak gerçek cihazlar için güncelleme yok. SDK, ilk kez bir İbranice yerel ayar içerir ( http://developer.android.com/sdk/android-2.3.html#locs ).

Ayrıca, yerel ayar desteğinin nihai olarak gerçek cihazın satıcısına (taşıyıcı veya el cihazı üreticisi) bağlı olduğuna dikkat edin. Yer kazanmak için önemsiz buldukları yerel ayarları kaldırmayı seçebilir veya hedefledikleri pazar için önemli gördükleri bazıları eklemeyi seçebilirler.


Merhaba, Android'de yeniyim. OP İbranice Desteği ile ne anlama geliyor, İbranice klavye / görünürlük (yani işletim sistemi İbranice karakterleri gösterebiliyor) veya İbranice menüler, düğmeler vb.
Shimmy

Peki ya Android 3?
Shimmy

İşletim sisteminin İbranice karakterler görüntüleyebileceğini söyledim. İbranice klavyeler, bazı üçüncü taraf klavyelerle (AnySoftKeyboard, GO klavye, Market'teki diğerleri) kullanılabilir. İbranice menüler ve düğmeler Android'in yerelleştirilmiş bir sürümünü gerektirir ve bu genellikle İsrail dışında gerçekleşmez. (CyanogenMod gibi üçüncü taraf ROM'ların İbranice yerelleştirmeyi içerdiğini unutmayın.)
shmuelp

Honeycomb'un (Android 3) İbranice desteğiyle Gingerbread ile aynı olduğuna inanıyorum. Çalışan herhangi bir cihazım yok, bu yüzden daha az eminim. Umarım yakında Ice Cream Sandwich (Android 4?) Hakkında daha fazla bilgi ediniriz.
shmuelp

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.