Bir dizüstü bilgisayar şarj etmeye başladığında otomatik olarak / bash / applescript komutunu çalıştırmanın ve şarj edilmeyi durdurduğunda doğru yapmanın yolu nedir?


2

Arka plan uygulaması çalıştırmayı yalnızca dizüstü bilgisayarım pilden tasarruf etmek için şarj olurken otomatikleştirmeye çalışıyorum.

Böylece, dizüstü bilgisayarı prize taktığımda başlayacak ve çıkarttığımda çıkacağım.

Yanıtlar:


1

Bunu ücretsiz (açık kaynaklı) bir uygulama olan ControlPlane kullanarak çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz :

MarcoPolo'nun çatalı olan ControlPlane, OS X'e bağlam ve konum duyarlılığı konusunda farkındalık getiriyor. ControlPlane ile Mac'inizi akıllıca yeniden yapılandırabilir veya çok çeşitli kanıt kaynaklarından gelen verilere dayanarak istediğiniz sayıda eylem gerçekleştirebilirsiniz [...]

from: https://github.com/dustinrue/ControlPlane

Bir uygulamayı veya komut dosyasını başlatan veya sonlandıran bir "güç kaynağı kuralı" nı kolayca ekleyebilirsiniz. Ekteki ekranlarda da görebileceğiniz gibi kurulumu çok kolaydır.

ControlPlane'de güç kaynağı kuralı

görüntü tanımını buraya girin


github
url’nizde

@ user1757449 Haklısınız, hemen düzeltilmesi gerekiyor.
Kymer

0

Bir seçenek, burada tartışılana benzer bir üçüncü taraf ürünü veya ücretsiz SleepWatcher .

Başka bir seçenek kullanarak durumunu sorgulamak için bir komut dosyası yazmaktır ioreg. İşte bir süre önce başka bir yerde bulduğum koddan kod yazıyor ...

set Cap to (do shell script "ioreg -w0 -l | grep ExternalChargeCapable")
tell Cap to set {wallPower} to {last word of paragraph 1}
if wallPower = "Yes" then
    ....
end if

Komut dosyasının sürekli çalışmasını sağlayın, böylece değişiklikleri algılayabilir ve ardından istediğiniz işlemi yapın.

Umarım yardımcı oldu.


ilginç! Hala bir macbook / güç kaynağı bağlı durumları değiştirdiği zaman bir macbook bir şey yürütmek için bir yol olup olmadığını hala merak ediyorum. tavsiye için teşekkürler!
user1757449

@ user1757449 İlk bağlantıya bir göz attınız mı? Yazılım olay tahrikli. Anket yapmaz. Fakat bu masraflar $$. Her durumda, yukarıdaki el yazması bit sistemi üzerinde çok fazla bir tahliye olmamalıdır - eğer birkaç dakikada bir başlatılırsa ...
Vic
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.