toplu iWork 08 dosyaları Yosemite yeni sürüme dönüştürmek


2

TL; DR

Kısa versiyon: iWork 08 ile oluşturulmuş bir sürü dosyam var. Bunları tek tek ve manuel olarak açmadan, AppleScript veya Automator kullanarak bunları yeni formata (Sayfa 5.5, Numaralar 3.5) dönüştürmenin bir yolu var mı? iWork 09'da mı?

Detaylı Açıklama

Annemin yeni MacBook'unu Yosemite ve iWork'un tüm yeni sürümlerini yeni kurdum. Eski MacBook'unda iWork 08 kullanıyordu.

Şimdi iWork uygulamalarının yeni sürümleri, eski Sayfalar ve Numaralar belgelerini açmayacak ve bana iWork 09'da tekrar açılması ve kaydedilmesi gerektiğini söyledi.

Bu yüzden hala etrafta yattığım iWork 09'un bir kopyasını kurdum, bir dosyayı dönüştürmeye çalıştım ve işe yaradı. Ama bunu tüm dosyaları için manuel olarak yapmak istemiyorum, bu yüzden hepsini bir seferde dönüştürmenin bir yolu var mı? Bash kullanmaya yabancı değilim ama AppleScript veya Automator'ı hiç kullanmadım, bu yüzden kendim bir çözüm bulamıyorum.

İşleri biraz daha kötü hale getirmek için tüm dosyalarını tek bir klasörde tutuyor, bu yüzden farklı dosya türleriyle dolu bir klasörüm var ve mümkünse, sadece Sayılar ve Sayfalar dosyaları alan bir komut dosyası kullanmak isterim (orada Belli bir klasörden hiçbir Keynote dosyası değildir ve her şeyi dikkate almaz (çoğunlukla pdf, doc, xls, png ve jpg)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.