İOS 8.3'e yükselttikten sonra App belgelerine göz atamıyorum


3

Ben sadece iPhone 5'lerimi iOS 8.3'e yükselttim. İTools, iFunbox ve PhoneView gibi yazılımları kullanarak Uygulamaların içeriğine erişemediğimi öğrendim.

İOS 8.3, App belge klasörlerinde güvenlik ayarlarını değiştirir mi?

Denenmiş yazılım:

  1. iFunbox
  2. iTools (en son sürüm ve sürüm 2013)
  3. PhoneView (demo versiyonu)
  4. iMazing (deneme sürümü)
  5. iExplorer (deneme sürümü)

GÜNCELLEME İşte iOS 8.3 güvenlik içeriği değişiklik günlüğü belge erişimi (CVE-2015-1087) ile ilgili:

yedek

Kullanılabilir yerler: iPhone 4s ve üstü, iPod touch (5. nesil) ve üstü, iPad 2 ve üstü Etki: Saldırgan, dosya sisteminin kısıtlı alanlarına erişmek için yedekleme sistemini kullanabilir. Açıklama: İlgili yolda bir sorun var yedekleme sisteminin değerlendirme mantığı. Bu konular, yol değerlendirmesi iyileştirilerek giderildi.

CVE kimliği

CVE-2015-1087: TaiG Jailbreak Takımı


2
İExplorer'ın 8.3'ü destekleyeceği bir güncelleme olduğunu biliyorum. Diğer uygulamaların da güncelleme gerektireceğini düşünüyorum.
tubedogg,

evet, ilgili makaleler burada
Raptor

1
Bu sorunla karşılaşan bir uygulama geliştirdiğim için stackoverflow ile ilgili bir soru sordum: stackoverflow.com/questions/29556944/… . İlginçtir ki, bunun yalnızca uygulama mağazasından yüklenen uygulamalarda gerçekleştiğini fark ettim. Kurumsal uygulamalar iyi çalışıyor gibi görünüyor.
HaemEternal

1
iExplorer'in en yeni güncellemesi uygulama belgelerine göz atmanıza yardımcı olmuyor. Bu uygulama tarayıcılarının geliştiricilerinin artık ios 8.3 üzerinde çalışmadıklarının farkında olmalarını beklememiz gerekiyor gibi görünüyor.

Yanıtlar:


1

Macrumors'a göre :

"Apple, iOS 8.3'teki güvenlik ayarlarını değiştirdi; bu, dosya yöneticilerinin ve iFunBox, iTools, iExplorer, iBackupBot ve PhoneView gibi araçların bir iPhone, iPad veya iPod touch'ta uygulama dizinlerine erişmesini önleyen güvenlik ayarlarını değiştirdi.

Değişiklik, OS X ve Windows için mevcut transfer araçları sürümlerini kırarak birçok geliştiriciyi, yazılımlarının yeni sürümlerini, en azından kısmi sanal alan erişimini geri yükleyen geçici çözümlerle yayınlamaya zorladı. "

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.