parmağımı yukarı ve aşağı veya yan yana hareket ettirdiğimde sihirli fare kaymıyor


9

10.9.5. Kaydırma çubuğunu tıklatmam ve sayfaları safaride, Sayfalar'da - herhangi bir şeyde kaydırmak için el ile sürükleyip tıklamam gerekiyor. Yanlışlıkla bir şey mi kapattım? Yatay kaydırma ile mutlu olmadığımı hatırlıyorum ama ...


Fare tercihlerinizi sistem tercihlerinde kontrol ettiniz mi?
Kevin Grabher

Yanıtlar:4

Menü tepsisindeki Bluetooth simgesinin içinde Bluetooth arayüzünde bir sorun olduğunu gösteren bir zikzak çizgi var mı?

Kaydırma yapmama sorunu yaşadım ve Bluetooth bağlantımın sorunları olduğunu fark ettim. Yeniden başlatma Bluetooth bağlantı sorunumu ve kaydırma sorunumu düzeltti.

Ayrıca, Bluetooth yazılım yığını bozulabilir, işletim sisteminizi yeniden yükleyebilir, tüm güncellemeleri uygulayabilir veya en son işletim sistemine yükseltme bu hatanın nedenini giderebilir.


2
yeniden başlatma benim için de düzeltildi
Radu

2
Yeniden başlatma yerine, önce bluetooth'u değiştirmeye çalışın; benim için çalıştı!
ken

1

Bluetooth sorunu olabileceğinden ötürü gittim. Yerine başka bir fare kullandım ve Bluetooth ayarlarında cihazı kaldırdım. Sihirli Fareyi kapattım, tekrar açtım ve yeniden bağlandım ve mükemmel çalıştı.


0

Ya Bluetooth sorununun (Steve Moser tarafından bahsedilen) ele alınması gerekiyor ...

VEYA bağlantı düzgünse ...

Git için Sistem Tercihleri >> Fare >> Daha Hareketleri ve istediğiniz hareketlerini seçin.


0

Bilgisayarımı ve faremi Apple mağazasına götürdüm. Mağazadaki bilgisayarlarında fareyi gezdirebildiler. Teknoloji daha sonra işletim sistemimin eski El Capitan olduğunu belirtti ve en son işletim sistemine (Sierra) güncellememi önerdi.

Bunu yaptık ve bazı parametrelerle uğraştıktan sonra şimdi iyi çalışıyor.


0

Benim de sorunum var.

Düzeltmek için yeni sierra OS'yi kurdum ve sihirli farem 2 şimdi yukarı ve aşağı hareket ediyor.


Aslında 10.11'de fareler için her türlü Bluetooth işlevini kaybeden birkaç Mac çalıştım. Her birini Sierra'ya yükseltmek onları düzeltti. Yükseltme yapamıyorsanız, belki de mevcut işletim sisteminin yeniden yüklenmesi ikinci en iyi şeydir.
bmike

0

Dün gece bir fırtına yaşadık ve iMac'im (El Capital) uyanmayacaktı. Korkunç! Duvara kapatmak zorunda kaldı. Neyse ki başladı. Ancak bluetooth fare kaymaz. Ben sistem prefs vb kontrol ve tüm iyi görünüyordu ve ben yanlışlıkla her zamanki 1 - bingo yerine kaydırmak için her iki parmağınızı kullandığımda sadece bu sayfayı okuyordu! Sistem tercihlerini tekrar kontrol etmek için kapalı ...: o)


(BTW, bir dalgalanma koruma fişi ve ayrı bir UPS (ayrıca dalgalanma korumalı) var; belki Mac'i tamamen kızartmaktan kurtardılar!)
Nicky Shipp

PS 1 parmak kaydırma sadece çalışmaya karar verdi. Neden olduğu hakkında bir fikrim yok. Yeniden başlatma probunuz varsa, belki biraz bekleyin ve kendini çözüp çözmediğine bakın!
Nicky Shipp

0

Bu sorunu yaşadım; faremi kapattı, pilleri çıkardı. Onları geri takın ve açın - problem çözüldü.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.