Mac'te fare kaydırma hızı ayarı


2

İki test yapıyorum - faremdeki kaydırma tekerleğini aynı açıda çok yavaş ve çok hızlı bir şekilde döndürüyorum. Mac'te tekerleği çok yavaş döndürdüğümde, aynı web sayfasını kaydırıyor 1 satır diyor. Aynı açıyı maksimum hızda kaydırdığımda 1 sayfa kaydırılıyor. Kaydırma farede neden tutarlı değil ve bunu nasıl düzeltebilirim?

Yanıtlar:


2

"Kaydırma eylemsizliği" seçeneğini devre dışı bırakarak muhtemelen bunu düzeltebilirsiniz.

Git Sistem Tercihleri & Gt; Ulaşılabilirlik & Gt; Fare ve amp; Dokunmatik yüzey ve "Fare Seçenekleri" veya "İzleme Paneli Seçenekleri" altında (her ikisini de deneyin) "kaydırma atamasız" seçeneğini seçin.

Umarım yardımcı olur, bana bildirin;)


Ne yazık ki, sadece trackpad için çalışıyor (bu seçenek altındaydı Trackpad Options ), fare için değil - en azından benim için. Başka bir önerin var mı?
Krzysztof Wolny

0

Bunun tasarım gereği olduğuna inanıyorum. Apple fare tekerleği kaydırma ayarları, Windows'taki gibi orantılı olacak şekilde tasarlanmamıştır. İki sistem arasında gidip geldiğimden beri biraz endişe verici buluyorum, ancak benim için çok fazla bir sorun bulamıyorum.

Sizin için biraz sorun gibi geliyor. Bu davranışı değiştirmenize izin verecek bir program olabilir, ancak hiçbir zaman ihtiyacım olmadığından macupdate.com'da arama yapmaktan başka özel bir önerim yok.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.