Bir dosya veya klasöre tıklanabilir bir yol nasıl geliyor?


1

Automator kullanarak bir dosya veya klasörün yolunu nasıl kopyalayacağınızla ilgili birçok soru ve cevap gördüm.

Kişisel olarak bulucunuzun üstündeki eylem menüsü altındaki kopya seçeneğini kullanmayı seviyorum, çünkü bu size bağlantı olarak kullanılabilecek bir yol sunar:

Finder Screenshot

Bu linki e-postanıza yapıştırabilirsiniz. Tıklanabilir, böylece alıcı tıklayabilir ve dosyanın tam konumu açılır.

Ama ... kimse bu yolu Automator kullanarak bir e-posta iletisinde otomatik olarak kopyalamanın bir yolu olup olmadığını biliyor mu? Automator'da bir e-postanın nasıl oluşturulacağını biliyorum ancak içinde 'okunabilir' yolunu kopyalayabiliyorum, tıklanamıyor ...


Mac'inizdeki yol bu değil mi ve başka hiç kimsenin yolu olmayacak mı?
Mark

Yerel bir dosyayı işaret ederseniz doğru. Çalıştığım şirkette hepimiz birçok klasörde ve alt klasörde milyonlarca dosya bulunan bir sunucu üzerinde çalışıyoruz. Normal yoldan kopyalarsam boşluk alırım. Yukarıdaki kopyalama şekli bana% 20 veriyor ve bunun yerine tıklanabilir duruma geliyor.
Maartenvant

Fark: smb: // nl01vf006 / Pazarlama / Sezon 15 1/15172 Franchise talepleri / 15172004 Güney Afrika Yeni Gelenler Event evite / WKT / JPG / 15172004 Güney Afrika Yeni Gelenler Event e-vite 1.jpg
Maartenvant

ve: file: // localhost / Birimler / Pazarlama / Sezon% 2015% 201/15172% 20% Franchise% 20 istek / 15172004% 20% Güney /% 20Africa% 20% Yeni 20% Artan% 20% 20% / 30% 20Arrivals% 20Event% 20e-vite% 201.jpg
Maartenvant

@Maartenvant - Bu yöntemi Mac'teki dosya yollarını her zaman kopyalamak için kullandım ve çok çalıştım. Ancak yakın zamanda MacOS HighSierra'a ve Outlook'umu V16.11'e yükselttim (muhtemelen bundan önce 2 yıl boyunca yükseltme yapmamıştım). Şimdi bu kopyala yapıştır özelliği artık çalışmıyor :( Nasıl tekrar çalışmasını sağlamak için herhangi bir güncelleme?
Aneta

Yanıtlar:


2

Bunu yapmak için bir komut dosyası dili kullanmayı düşünebilirsiniz. İşi yapabilen bir Otomasyon programı için basit bir JavaScript hazırladım (AppleScript'te de kolayca kopyalanabilir):

finder = Application('Finder')
finder.includeStandardAdditions = true
file = finder.chooseFile()
path = String(file).replace(' ', '%20')

Daha sonra kullanabilirsiniz path Mail'de yeni bir OutgoingMessage oluşturmak için

Alternatif olarak, bunu Automator'da bir "Javascript'i Çalıştır" bloğu olarak kullanabilir, ardından sonucunu Yeni Posta İletisinde kullanabilirsiniz (bu durumda eklemeniz gerekir) return path betiğin sonuna kadar).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.