Tarayıcıda odaklanmadıkça, orta tıklama kullanarak tarayıcılardaki sekmeleri kapatamazsınız


3

Daha yeni bir Mac Pro 3.1 aldım ve hayatım boyunca kesinlikle bir Windows / Linux adamı oldum. Ama ben Mac'i gerçekten seviyorum ve alışmaya başladım.

Yakın gelecekte bu yığında biraz daha değişebileceğimi hayal ediyorum ve başlamak için temel bir sorum vardı.

Temel olarak, başlıkta da belirtildiği gibi, tarayıcım iMessage kullanırken arka planda mesela chrome / safari odağına sahip olmadığında, eskiden alıştığım bir sekmeyi kapatmak için faremi bir sekme ve orta tıklama üzerine getiremiyorum pencerelerde yapabiliyor. Orta tıklama, tarayıcı odaklandığında sekmeleri kapatmak için çalışır. Açıkçası, bu çok küçük bir sorun ve bunun olup olmayacağını merak ediyorum.

Başka bir küçük sorun ise, orta tıklayıp sürükle ya da orta tıklamayı yapamadığımdan sonra fareyi sayfalarda gezinmek için hareket ettiremem ve bunun başka bir işlevi olup olmadığını ya da farem olup olmadığını merak etmekti (bilgisayarımdaki Asus Saltanat Oyun Faresi).

Herhangi bir yardım / öneri takdir edilmektedir! Teşekkürler!


Hoşgeldiniz :) Cevapları bilmiyorum ama Mac’e geçtikten sonra bazı yeni hareketlere alışmam gerektiğini söyleyebilirim.
Ruskes

Hey! Cevabın için teşekkürler. Evet, bu noktada, sadece düzeltmek zorunda kalacağımı düşünüyorum, ancak etrafta bir iş bulabilirim diye bunu bırakacağım çünkü bunu hep kullanırım çünkü hala pencerem dizüstü bilgisayarım var ve bu Alışkanlığı kırmak biraz zor, haha.
Damian Vu,

Sadece sorunuzu açık bırakın. Cevabını bilen biri gelebilir.
Ruskes

Yanıtlar:


1

Ne yazık ki, korkarım burada şansınız bitiyor. OSX, sol tıkla ya da Cmd-Tab tuşuna basmadığınız sürece asla bir pencereye odak vermez. OSX'in en yeni sürümlerinde desteklenmese de, odağı takip eden fareyi sağlayabilecek bazı eski çözümler vardı.

Ne yazık ki, onları kapatmak için kullanılan odaklanmamış Chrome sekmelerini orta tıklatmak . Ancak Mavericks çıktığında bu özelliğin kaybolduğuna inanıyorum. Diğer bazı uygulamaları (Terminal gibi) orta tıkladığınızda, bunlar uygun şekilde yanıt verir. Ancak hiçbir tarayıcı öyle görünmüyor.

Kaydırmak için orta tıkla ve sürükle kullanma hakkındaki sorunuza gelince, bu Windows'tan çok özlediğim bir şey, ancak OSX'te Chrome'da kullanmanın ücretsiz bir yolunu bulamadım (yine de Firefox'ta çalışıyor). Akıllı Kaydırma istediğimiz özellik gibi çalışan "Vektör Kaydırma" sunan bir uygulama. Ancak 15 $ maliyeti.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.