Macbook Pro’da izleme panelinde hafif bir tıklama sesi


2

Geçenlerde bir Macbook pro satın aldım ve Trackpad'imle ilgili bir sorunum var. Üzerine hafifçe bastığımda, bir tık sesi duyabildiğimi (bazen soluk, bazen açıkça duyulabilir) ancak tıklama işlemi yapılmadığını fark ettim . Ben sıkıca basarsanız, ardından tıklama beklendiği gibi geçer, ama bunun yerine bir açık ait tıklama gürültü, bir soluk duymak tıklama bir sesle izledi tıklama .

Bunu daha önce duyan var mı? Normal davranış mı? Olmazsa, sorunu nasıl çözebilirim? Dizüstü bilgisayar garanti kapsamında, bu yüzden bir Apple mağazasına gidip benim için düzeltmelerini ister miyim? Eğer öyleyse, bir trackpad'in değiştirilmesi ne kadar sürer?

Teşekkürler.

Yanıtlar:


3

Apple onarım ekibi, aslında hareket tuşunun yerine geçmeyecek, ancak hareket tuşunun altındaki gergiyi ayarlayacaklar. Yeni Macbook Pro'da da aynı sorunu yaşadım ve sorunu çözebildiler.


Merak etmedi - yerinde mi yaptılar, yoksa tamirat için birkaç gün beklemek zorunda kaldılar mı?
Michal M,

@Michal MI, Apple'ın "Geniuses" uygulamasının müşterilerin önündeki çubukta herhangi bir donanım onarımı yapmamasının politikasının olduğunu düşünüyor. Her şey imzalanmalı ve geri alınmalıdır - Bu genellikle mevcut iş yüküne bağlı olarak dakikalar ile günler arasında bir bekleme süresi gerektirir.
macaco

0

Bende de aynı problem var. Apple Store'a götürdüm ve baktılar ve neyin yanlış olduğunu görmek için bile açmadılar. Az önce 100 dolarlık yeni bir trackpad almam gerektiğini söylediler.


Başka bir Apple mağazasına gitmeyi dene. Genius barının yardımında tutarsızlıklar olduğunu duydum. Benimkini 10 dakika içinde tamir ettiler.
BlackJack
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.