Mail ve diğer birkaç programın donmasıyla ilgili sorunlar yaşıyorsanız


0

Yeni bir macbook'um var. Mac'ler hakkında gerçekten bir ton bilmiyorum ... Yeni Windows PC'lerin ömründen yeni değiştirdim. Sisteminizi nasıl çözebileceğinizi ve ardından işletim sisteminizi nasıl yeniden kurabileceğinizi okuyorum. Bunu nasıl yapacağınızı düşünemiyorum, bilgisayardaki işletim sistemi olmadan programa erişmek için internete girme imkanınız yok. Üzerinden yeniden yükleyebileceğiniz bir sürücüyü kullanmayı hayal edebiliyorum, ancak sürümünüzün bozuk olabileceğini ve onu atmak ve temiz bir kopya almak isteyip istemediğinizi düşünüyorsanız bu noktayı yenmek gibi görünüyor.

Bilgisayarım Macbook'tur (hava ya da profesyonel değil), bu nedenle sürücüsü yok ve yalnızca bir bağlantı noktası var. Harici diskim yok.

Bu makineyi aldığımda dahi çubuğumu sadece dosyalarımı, müziğimi ve fotoğraflarımı aktarmasını istedim. Windows klasörlerini içeren tüm sürücümü aktarmaya başladılar. Bunların çoğunu sildim, ancak her şeyi kaldırmış mıyım ve sorunun sorunun kaynağı olup olmadığını bilmiyorum. Bu dosyalar herhangi bir şeyi bozmuş olabilir mi?

Herhangi bir düşünce büyük beğeni topluyor. Cahil göründüğüm için özür dilerim! Sadece bc ben bu konuda geldiğimde: ~)


Yepyeni bir MacBook'ta, genellikle işletim sistemini yeniden yüklemeye gerek kalmaz, bu yalnızca sistem takılıysa ve önyükleme yapmazsa yapılır.
Buscar웃

Ne sildiğinizi bilmiyoruz, ancak büyük olasılıkla OS X’e zarar vermediniz. Öyleyse bize hangi programları donduracağınızı söyleyin ki bunu temizleyelim.
Buscar웃

Merhaba. Teşekkürler. SO, posta ve safari donuyor. Ne yapacağımdan emin değilim. Bunların işletim sisteminin bir parçası olduğunu varsaydım.
gracey209

@Buscar 웃 'ı dondurarak ne demek istediğim, Safari’de mavi veya çok renkli bir çıkrık alıyorum.
gracey209

1
Ne sildiğini bilmiyorum. Test etmek için her zaman "Güvenli mod" vardır. Önyükleme sırasında Shit tuşunu basılı tutun. Şimdi Safari'yi dene. OS X'i yeniden yüklemek, Safari ve Posta'yı geri yükleyecektir, ancak sorunlarınızı çözeceğinden (muhtemelen 3B parti uygulamasının müdahalesi olmadığından) emin değildir. Öyleyse devam edin ve OS X'i yeniden yükleyin ve sorun çözülüp çözülmediğini bize bildirin.
Buscar웃

Yanıtlar:


1

Öncelikle, Mac’e geçtiğiniz için tebrikler, ben de bir Windows "değiştiricisiyim" ve asla geri dönmeyecek. İkincisi, OS X'in yeni bir kopyasını yeniden yüklemeye kadar (telaffuz edilir) oh-es-on DEĞİL oh-es-ex ) MacBook'unuzu kapatmak, ardından tekrar açmak ancak Seçenek tuşunu basılı tutmak isteyeceksiniz. Başlangıçtaki diskinize (varsayılan olarak "Macintosh HD") ve biri etiketli Kurtarma etiketine sahip olduğunuzda, iki sabit disk simgesi gördüğünüzde bırakın. Ok tuşlarıyla vurgulayıp ardından giriş tuşuna basarak Kurtarma seçeneğini seçin. Bir zamanlar, “OS X'i Yeniden Yükleme” seçeneğini seçmeli ve ekrandaki talimatları izlemelisiniz. Yeniden yüklemek için hangi sürücüyü istediğini varsayılan olarak, yine varsayılan olarak "Macintosh HD" adlı başlangıç ​​diskinizi seçtiğinizden emin olun.


teşekkür ederim. Bunu yaparsam, dosyalarım güvende olur. Bc yedekleme sürücüsü alamadım iCloud'a yedekleyeceğimi düşündüm, ki bu mümkün olmadığını öğrendim,
gracey209

Her şey aynı kalmalı, sadece işletim sistemini yeniden yüklüyorsunuz. Tüm dosyalarınız hala orada olacak.
RedEagle2000

Teşekkürler. Yani, başka bir kullanıcı sadece bunun düzeltilmesi için doğru bir şey olmadığını belirtti, çünkü (OS X'i yeniden yüklemek yalnızca makine önyükleme yapmıyorsa gerekli. Bu sorunu yaşamıyorum. Şimdi bekliyor ve araştırıyorum. b / f bunu yapıyor.
gracey209

1
Kesinlikle hayır! Beta yazılımı yalnızca daha fazla sorun ortaya çıkarır.
RedEagle2000

2
Yedek olmamak sorun istiyor. Acemi bir kullanıcıysanız Time Machine yedeği olmadan yeniden yüklemem.
Jaime Santa Cruz
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.