Mac’te doğrudan klavyeye nasıl geçilir


0

3 farklı dil klavyesi (japonca, ingilizce, çince), hepsinin kendi özel giriş metodu editörleri (IME'ler) kullanıyorum. Karabiner kullanarak kurduğum sırasıyla sağ ya da sol CMD tuşuna basarak Japonca ve İngilizce arasında hızlı bir geçiş yapıyorum. Ancak, Çince klavyeme ulaşmak için hala bulmak için diğer klavyelerimi çevirmek zorundayım.

Doğrudan Çince klavyeme geçmek için kullanabileceğim bir klavye kısayolu ayarlamanın bir yolu olup olmadığını merak ediyordum. Ben otomatikçisi kullanarak denedim ama otomatikçisi her zaman dışarı çalış tüm kadar devam (yavaş) için yaklaşık bir saniye sürer ve ekranın diğer ucuna benim fareyi hareket "açık menü", "çince klavyeyi seçin".

Birisi bunu nasıl kaldırabileceğimi bilirse veya başka bir şekilde nasıl bir kısayol kuracağımı (veya bunu yapacak bir yazılımı), minnettar olurum diye otomatiği kullanmaktan mutlu olurum.

Yanıtlar:


1

Yapabileceğiniz kolay bir şey, Mac'inizdeki tüm giriş kaynakları arasında ileri ve geri dönen bir kısayol ayarlamaktır.

Bu nedenle, kurulumları bu sırada yaptığınızı varsayalım: Japonca, İngilizce, Çince ve Japonca şu anda etkin, klavye kısayoluna basmak İngilizce'ye geçecek ve üçüncü basıştan sonra tekrar Çince'ye ve ardından Japonca'ya tekrar basacaksanız İngilizce'ye geçecektir. İkinci kısayol ile istediğiniz zaman geriye doğru dönebilirsiniz.

Alternatif olarak, kullanılmayan bir F tuşunu klavyenizin en üst satırında ayarlayabilirsiniz (benimki F5 ve F6 ücretsiz ve tam boyutlu bir klavyede F13-F19 kullanılmamış) da kısayolunuz olacak seçeneklerin.

Bildiğim kadarıyla, sadece bir F tuşuna basarak belirli bir dili seçmenize olanak tanıyan doğrudan OS X'ten bir çözüm yoktur. Bir seçenek olabilir, giriş kaynağınızı belirli bir dile ayarlayan bir F tuşuyla tetiklenen Sistem Tercihine bir Apple Komut Dosyası kurmaktır. Önceki seçenek ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, bunu okuyabilir ve buraya gönderebilirim.

Nasıl kurulur

  1. Sistem Tercihleri'ne gidin (Dock'ta değilse, üstteki Apple Logosuna bakın)

  2. Klavyeye Git

  3. "Kısayollar" sekmesini seçin

  4. Soldaki listeden "Giriş Kaynakları" nı seçin

  5. Kullanmak istediğiniz kısayolları etkinleştirin ve ardından istediğiniz kombinasyonu veya F tuşuna basarak kısayolu tanımlamak için sağa tıklayın.

  6. Sistem Tercihlerini kapatın ve deneyin

Umarım bu size yardımcı oldu.


Bunu zaten yaptım, ancak genellikle Çince'ye (veya Japonca'ya sonra da döngüye gitmek için) Japonca'dan geçmem gerekiyor. Her iki durumda da, 1 yerine 2 eylem gerçekleştirilir; bu, özellikle bir sözcük için dil değiştirmem gerektiğinde veya başka bir nedenden ötürü hızlı
kalmam durumunda

Menüleri tıklatmak için Apple Script kullanma hakkındaki bu Stackoverflow cevabını ( stackoverflow.com/a/23741934 ) zaten kontrol ettiniz mi? Bunun zarif bir çözüm gibi görünmediğini biliyorum ama kodu Apple Script editöründe denedim ve oldukça hızlı görünüyordu.
comfreak
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.