Videoları iMovie aracılığıyla işlemek dosya boyutunu 70 kat artırır


12

Bu sadece benim merakım. Yaklaşık 10-20 dakikalık bölümlere ayrılmış Quicktime kullanarak ~ 5 saat video kaydedildi. Onları kaydettiğim klasör 4.73 GB büyüklüğünde.
4.73GB Klasör
Ancak bu videoları iMovie kullanarak bir araya getirdiğimde, yaklaşık 5 başlık eklediğimde ve bir dosyayı en iyi kalitede dışa aktarmaya çalıştığımda 332 GB tahmin ediyor!
332GB iMovie En İyi Tahmin
Bir sonraki adım çok daha iyi, ancak 45.4 GB'da yaklaşık 10 kat daha büyük.
45.4 iMovie Yüksek Tahmin
Düşük kalite bile orijinal dosyalardan 3 kat daha büyük

Tüm bu ekstra veriler nereden geliyor?

DÜZENLEME : Hatta tuhaf, ekran kayıtları ses veri yok ve ben hiç eklemedim, öyleyse neden sadece ses ihraç ederken hala büyük? Sadece ses


Dosyayı bir mpeg4'e kaydetmek için Dosya -> Paylaş menüsünü kullanın. Sıkıştırılmamış veya neredeyse sıkıştırılmamış biçimler kullanıyorsunuz.
mspasov

@mspasov Bir Mpeg4 dosyasına kaydetme seçeneği yoktur ve varsayılan olarak yine de böyle kaydeder: imgur.com/a/mCFLO
CraftedCart

Yanıtlar:


8

Yanlışlıkla video codec bileşenlerinin karanlık alanına girdiniz.

Quicktime ile yaptığınız ekran kaydı başlangıçta son derece verimli H.264 sıkıştırma algoritması kullanılarak kaydedildi.

H.264, video dağıtımı için optimize edilmiş bir codec bileşenidir. Kodlama veya kod çözme için çok fazla CPU zamanı kullanma pahasına mümkün olan en az miktarda veri kullanarak video depolamak için tasarlanmıştır.

4.73GB veri içinde ~ 5 saat videonuz varsa, bu saniyede ~ 2.1Mbit olarak kodlanmalıdır. Bu son derece verimli bir sıkıştırmadır! (karşılaştırma için, standart tanımlı DVD'ler nadiren 7 GB alana 4 saatten fazla video paketi yapar). Bu verimlilik h.264'e bağlıdır ve normal video çekimlerin aksine, ekran kayıtlarında genellikle kareler arasında çok fazla değişiklik olmaz.

iMovie, ekran kayıtları ile değil video ile çalışmak için optimize edilmiştir, bu nedenle çıkış seçenekleri göz önünde bulundurularak ayarlanır.

  • ProRes, video düzenlemek için optimize edilmiş sıkıştırılmamış bir algoritmadır (sıkıştırılmış ve çok fazla disk alanı pahasına ovmak için hesaplamalı olarak hafif).

  • Yüksek, yaklaşık 20Mbit / sn'de bir H.264 sıkıştırma olacaktır, bu HD videoyu iyi kalitede sıkıştırmak için makul bir veri hızıdır.

Ses seçeneği. AIFF sıkıştırılmamış bir ses formatıdır. Böylece içerikten bağımsız olarak aynı miktarda veri kullanacaktır; Ekran kaydınızda ses olmasa bile, yine de 5 saat * 44.1 bin sıfır kazanacak.


Yine de bunun üstesinden gelmek için? Kaydın ortasındaki bazı kareleri kesmeye ihtiyaç duymak gibi, ancak iMovie ile yapmak 10x boyutunu artırır.
Dai
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.