Tekrarlanan 'önerme' çökmeleri


14

OS X 10.11'i piyasaya sürüldüğünden beri sorunsuz bir şekilde çalıştırıyorum - bugüne kadar suggestdsürekli olarak çökmeye başladığı zaman (birkaç dakikada bir, 30 saniyede bir).

Nedir suggestdve nasıl devre dışı bırakabilirim (çünkü sadece işlev çöküyor gibi görünüyor)?


Process:        suggestd [23293]
Path:         /System/Library/PrivateFrameworks/CoreSuggestions.framework/Versions/A/Support/suggestd
Identifier:      suggestd
Version:        1.0 (354.10)
Code Type:       X86-64 (Native)
Parent Process:    ??? [1]
Responsible:      suggestd [23293]
User ID:        501

OS Version:      Mac OS X 10.11 (15A284)
Report Version:    11

System Integrity Protection: enabled

Crashed Thread:    3 Dispatch queue: com.apple.NSXPCConnection.m-user.com.apple.rtcreportingd

Exception Type:    EXC_CRASH (SIGABRT)
Exception Codes:    0x0000000000000000, 0x0000000000000000
Exception Note:    EXC_CORPSE_NOTIFY

Application Specific Information:
*** Terminating app due to uncaught exception 'NSInternalInconsistencyException', reason: 'RTC config incorrect - no backends found;'
abort() called
terminating with uncaught exception of type NSException

1
Apple'daki bu konuya baktığınızda, yeni " ~/Library/Suggestions/" klasörünüzle bir şeyler yapmanızı önerir . Ancak, sadece MacOS10.11'e güncellenmiş makinemde, orada bir Öneriler klasörü yok. Ve SIP (Sistem Bütünlüğü Koruması) boş bir tane oluşturmama izin vermiyor. Yosemite'ye geri dönmeye cazip geliyorum.
Michael Dautermann

2
SIP'yi devre dışı bıraktıktan ve bir " Suggestions" klasörü oluşturmayı başardıktan sonra , öneri için sürekli görünen kilitlenme günlüklerim durdu. Yaşasın!
Michael Dautermann

@MichaelDautermann: Vay be, umarım bu tek çözüm değildir. Apple'ın kilitlediği şeyle uğraşmak istemiyorum. Endişeleniyorum yolda başka sorunlar yaratacak.
orome

2
Hala 10.11.0'da mısınız? Apple bunu SIP ile uğraşmadan bir nokta güncellemesinde düzeltti mi? Ayrıca ~ / Library SIP kısıtlamaları altında değildir, bu yüzden hangi klasörü oluşturuyorsunuz @MichaelDautermann
bmike

Yanıtlar:


7

Kişinin yeni "Postada Bulunan Kişileri Göster" özelliğini (Kişiler> Tercihler> Genel> "Postada Bulunan Kişileri Göster" veya "macOS'un sonraki sürümlerinde" Uygulamalarda Bulunan Kişileri Göster "özelliğini kapattım ve suggestdkilitlenmeler kilitlendi gibi görünüyor) günlüğümde. Bu da silindi ~/Library/Suggestions/harvestqueueold, daha önce bir grup geçici dosyaya benzeyen şeyle dolduruldu. Şimdi tekrar açmayı deneyeceğim ve çökmelerin devam edip etmediğini göreceğim.


1
MacOS 10.12.6'da Contacts.app tercihlerindeki onay kutusu "Uygulamalarda bulunan kişileri göster" olarak etiketlenmiştir.
zekel

1

High Sierra kullanıyorum ve suggestdher 30 saniyede bir çöküyordum. Yukarıdaki önerilerin hiçbiri yardımcı olmadı. Durmaya çalıştım suggestdama SIP bunu yapmamı engelledi. Sorunu durdurmuş gibi görünen aşağıdaki işi yaptım. com.apple.suggestd.plistDosyayı düzenledim ve MachServices sözlüğüne gittim ve tüm hizmetleri HAYIR olarak ayarladım. Bu temel olarak kapanır suggestd. Bunu yapmak biraz karmaşık çünkü dosya SIP tarafından kilitlendi, işte adımlar.

 1. Kurtarma moduna yeniden başlayın. Bu, 'Komut' ve 'R' tuşlarını yeniden başlatarak ve tutarak yapılabilir. Apple logosunu ve 'yükleme' çubuğunu görür görmez bu tuşları bırakın.
 2. Mac'iniz kurtarma modundayken, menü çubuğundan 'Yardımcı Programlar'ı ve ardından' Terminal'i seçin.
 3. Terminal penceresinde aşağıdaki komutu girin: csrutil disablebu SIP'yi kapatır
 4. Tekrar başlat
 5. Bir terminal ve aç cdetmek/System/Library/LaunchAgents
 6. Dizindeki herkesin yazma iznini çalıştırarak değiştirin sudo chmod a+w .
 7. com.apple.suggestd.plist' to write for anyone by runningSudo chmod a + w com.apple.suggestd.plist` dosyasındaki izni değiştirin
 8. Dosyayı Xcode'da açın
 9. Sözlüğü genişletin MachServicesve her girişi 'HAYIR' olarak değiştirin
 10. Dosya 'yı kaydet
 11. Kurtarma moduna yeniden başlayın. Bu, 'Komut' ve 'R' tuşlarını yeniden başlatarak ve tutarak yapılabilir. Apple logosunu ve 'yükleme' çubuğunu görür görmez bu tuşları bırakın.
 12. Mac'iniz kurtarma modundayken, menü çubuğundan 'Yardımcı Programlar'ı ve ardından' Terminal'i seçin.
 13. Terminal penceresinde aşağıdaki komutu girin: csrutil enablebu SIP'yi tekrar açar
 14. Tekrar başlat

Yaptığımdan beri bu prosedür suggestdçökmedi (çünkü kullanılmıyor) ve herhangi bir işlevsellikte herhangi bir fark görmedim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.