OS X'te bir pencereyi diğer pencerelerin üzerine nasıl sabitleyebilirim? [çiftleme]


14

Masaüstündeki diğer tüm pencerelerin üzerine pencereleri sabitlememe izin veren Afloat adlı bir uygulama kullanıyordum . Ancak, Afloat bir noktada korunmayı bıraktı ve OS X'in daha yeni sürümleriyle çalışmaz.

Daha sonra SIMBL eklentisi olarak kurulan Compulsion adlı bir uygulama kullandım , ancak daha sonra OS X El Capitan ile çalışmayı bıraktı.

Bu uygulamalardan birinin OS X El Capitan ile çalışmasını sağlamanın bir yolu var mı? Yoksa deneyebileceğim başka bir çözüm var mı?


1
Compulsion ile paylaştığınız bağlantının üst kısmında OS X El Capitan'da çalıştığı belirtiliyor. Bu yanlış bilgi mi?
Luke Taylor

Yanıtlar:


9

Kullanmayı deneyin Helyum . Bir pencereyi diğer pencerelerin üstünde tutmak için 'özelleştirilebilir yarı saydamlık' kullanır. Ayrıca, istemediğiniz sürece üstündeki fare tıklamalarını engellemez.

Şu an itibariyle, yalnızca bir tarayıcı penceresini destekliyor, ancak soru bunun OP için bir gereklilik olup olmadığını göstermiyor.


Tüm yapmak istediğiniz web'e göz atmak harika. Aksi halde, çok fazla değil.
Luke Taylor

1
@LukeTaylor cevabımda tam olarak belirttiğim şey bu yüzden yorumunuzun noktasını göremiyorum.
fsb

Üzgünüm, görmedim.
Luke Taylor

1
Harika, şimdi bir terminal de yüzer sağlayan .... Ben kde hareketli bu özelliği özledim!
dorien

2

Ben kwm denemenizi öneririz https://github.com/koekeishiya/kwm

Deneyimlerime göre, her zaman üstte bir pencere olması tüm amacı, başka bir uygulama üzerinde çalışırken onu okumak / karşılaştırmak / referanstır.

"Çinili pencere yemlik" çözümleri bu amaç için çok daha iyi çalışır. Athethyst Https://github.com/ianyh/Amethyst'i denedikten sonra geldim kwm. Daha kwmiyi bir yapılandırma yöntemi sunuyor. Bir yapılandırma dosyasına dayanır. Ametist'ten biraz daha fazla iş gerektiren kurulumdan ve örnek yapılandırma dosyasını okuduktan sonra, kendinizi zaten bir güç kullanıcısı hissediyorsunuz. Bu yüzden denemeye değer.

Yine de, gelişmiş süslü konfigürasyon yapmaya kwmbaşladığımda, oldukça fazla hıçkırık olmaya başlar.


Bunu her zaman KDE ile kullanıyordum, her şey için yararlı. Belgeleri karşılaştırmak, aynı zamanda üstte bir film izlemek, her zaman kullanışlı bir terminale sahip olmak veya dosya yöneticiniz.
dorien
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.