Yasaklanmış işaret - Raspbian SD Kartını açmaya çalıştıktan sonra önyükleme yapılamıyor


1

Bu yüzden bu dersi takip ediyordum https://www.youtube.com/watch?v=Eo4HphBdR10 ve SD Kartın klasörünü açtı. Ekran karardı ve yeniden başladım.

Şimdi açılışta Yasaklanmış Bir İşaret var.

Kurtarma modunda ( cmd + seçenekleri + r ) Macintosh HD aygıtımın sökülmediğini ve onarımının Disk ile ilgili bir sorun olduğunu söylüyor.

Yükleyici herhangi bir Diski bulamadığı için yeniden yükleyemiyorum.

Ne yapmalıyım ?

Yanıtlar:


1

Ah, kahretsin! Büyük ihtimalle hepsini kaybettiğinizi söylediğim için üzgünüm.

Bu kesin çünkü NO web'de rastgele herhangi bir videoyu izlemelidir. Söylediklerimi açıklamak için, diskutil'i yanlış disk tanımlayıcısı (amaçlanan hedef yerine Başlangıç ​​Diski) ve uygunsuz olarak Mac OS X'in Raspbian'la merhametsiz olarak yazdığı kök olarak kullanmama ihtimaliniz yüksek. Bununla ilgili garip olan, Kurtarma'nın işe yaramasıdır.

Gelecekte referans olarak, size Apple tarafından desteklenen görüntüleri yazmak için daha iyi bir yol vereyim. Disk Utility programını açın ve flash sürücünüzü tıklayın. Geri yükle sekmesine gidin ve görüntüyü kaynak kutuya sürükleyin. Yosemite ve sonrasında, Düzenle & gt; Geri yüklemek ve yerine geri yüklemek istediğiniz görüntüye göz atın. Geri yükleyin. Ancak, bizim sorunumuz bu standart bir Apple dmg değil, Gnu / Linux tadı olduğu için Raspbian için işe yaramayacak. Yani Terminal'e ihtiyacımız olacak.

Ama önce, birkaç not: Terminal'i kullanarak bir şeyler yapmaya karar verirseniz, çok dikkatli olun (özellikle kök olarak ve bu tüm UNIX (ve * nix benzeri sistemler için geçerli!) Üzücü kısmı videodaki adamın Kapa çeneni, ama bütün güçlerle kör bir resim yazarken içsel tehlikeyi açıklığa kavuşturmak için bir tanrı işi yapmadım .. Tehlikeli bir komutu çalıştırmadan önce HER ZAMAN ilk önce yedekleyin.

Şimdi, yöntem olarak. Tüm bunlara yeniyseniz, diskutil ile oynamaktan kaçınırdım. Bunun yerine, disk tanımlayıcınızı bulmak için argüman olmadan mount kullanın. Sabit diskinizde ayrıca, örneğin / dev / disk0 olabilecek bir tanımlayıcıya sahip olduğunu not edersiniz. Flash sürücünüzün adını biliyorsanız, bu konuyu filtreleyebildiğimiz ve doğru olanı alabileceğimizden daha da iyidir. Öyleyse, flash sürücünüz veya kartınızın adı örnek ise, mount | ne istediğimizi filtrelemek için grep örneği. Bu nedenle, şimdi, eğer disk3 ise, / dev / disk3s1'i göreceksiniz ve örnek olarak, güzel bir şekilde listelenmiş ve filtrelenmiş, bizim için Sesler altında otomatik olarak ayarlanmış olacaksınız.

Flash sürücünüz için tanımlayıcının (veya bitiş numarasının) ne olduğundan emin olduktan sonra, devam edin ve if = yazın ve görüntüyü sürükleyin, böylece yolu Bulucudan Terminal'e yapıştırır. Şimdi önceki bulgumuzu uygulayın ve = (output file) ekleyin. Yine, eğer mount veya Disk Utility size / dev / disk3s1'i örneğin flash sürücü olarak verdiyse, / dev / disk3 ihtiyacımız olan şeydir (sürücünün kökünü istiyoruz, bu senaryoda bölümler için biten s # değil) . Ancak, bu sisteminizde farklı olabilir (önce kontrol edin!). Buradaki örneğimizde, tamamlanan komut şöyle görünebilir: dd if = / Users / ben / İndirilenler / 2015-11-21-raspbian-jessie-lite.img / = / dev / disk3. Ya da disk5 olduğu alternatif bir örnek verelim ve doğru dizine gittik (örneğin, Downloads gibi), daha sonra otomatik olarak sekme ile tamamlayabiliriz, if ekler ve şunu yaparız: dd if = 2015-11-21- raspbian-jessie-lite.img = / dev / disk5

Ancak her iki durumda da ilk önce yedekleyin. Dikkatli ol. Harika yap.

Şimdi, daha acil ve daha zor soru, verilerinizi nasıl geri alacağınızla ilgili. Başlangıçtaki diskinizin gittiğini zaten keşfettiniz. İlk olarak, bir Time Machine yedeklemesinden geri yüklemeyi deneyin (akıllıca bu kurulumu yaptığınızı varsayarak). Olmazsa, bir Linux Mint görüntüsü yazmayı deneyin (Fedora diyebilirim, ancak dracut bazen R19'dan beri deneyimlerime canlı USB ile takılıyor), yukarıdaki örnekte bulunan bir Mac veya başka bir UNIX (veya benzeri) sistemi kullanıyor (yine de farklılıklar; muhtemelen modern Gnu / Linux lezzetleri üzerindeki bazı kartlar için / dev / sd # veya mmcblk # 'yi göreceksiniz). Veya, Windows XP SP2 veya sonraki sürümleri için win32imagewriter'ı indirin ve Yönetici haklarıyla kullanın (yine, önce sürücü tanımlayıcısına dikkat edin; bu durumda, harf!) ağa, sudo apt-get güncelleme & amp; & sudo apt-get install parted - y.Alanmayı umduğumuz şey tablonun hala bozulmamış olduğu. Yükseltmek için sudo -s yapın ve parted -s -l komutunu çalıştırın. / Dev / sda veya sabit sürücünüzün ne olduğunu görmelisiniz.

Geçerli bir GPT tablonuz varsa ve bu konuda herhangi bir uyarı almazsanız, devam edin. Değilse, bu paragrafı atlayın. Sda durumunda, / dev / sda'yı ayırdım. Şimdi, daha önce gözlemlediklerinizden, önceki bölümlerin sonunu arayın (büyük olasılıkla EFI'nin oturduğu yerde). Şimdi, varsayılan El Capitan kurulumunu veya Lion'dan başka bir şeyi varsayarsak, bu 209.7 MB olmalıdır. Bu nedenle başlangıç ​​bu noktaya yakın olmalıdır (GPT çok bozuk değilse, sorgunuz uyuşmadığında ve yeniden ayarlamayı denediğinde, bölümlü sizi uyarmalıdır). Son nokta için, Kurtarma nerede başlar (genellikle cilt 3?) Örneğin, 160 GB diskimde 42.6 Gb'den sonra. Bu bizim son noktamız. Çılgınca bir miktarda şansla, kurtarma için bir başlangıç ​​ve bitiş koymaya çalışın, örneğin kurtarma 210M 42.6GB ve ne olacağını görün. Bu başarısız olursa, bir ayarda bile fdisk'i deneyebilirsiniz. Yine de sorun şu ki, bu genellikle hala taze olan bir yeniden başlatmadan önce değişiklikleri geri almak için; bu sadece uzun bir atış.

Eğer hiçbir şeyi desteklemediyseniz, henüz tamamen şansınız tükenmedi. NetBoot, FireWire, USB 3 veya Lightning harici başlangıç ​​diskinden (yani üzerinde OS X bulunan), ne olursa olsun kurtarmaya çalışmak için Mac için Recuva, Prosoft DataRescue veya DiskWarrior gibi kurtarma araçlarını kullanabilirsiniz. Raspbian büyük olasılıkla bu dosyaların bazılarının üzerine yazmış, ancak fazladan zamanınız ve paranız varsa, buna değecektir.

Diğerleri başarısız olursa veya masa bozuksa, en iyi bahis, Kurtarma'yı unutmak (aynı diskte olduğundan) ve tamamen yeniden yüklemek olacaktır. İdeal olarak, bir sonraki adım için başka bir Mac’e sahip olmanız veya ödünç almanız gerekir. 10.11'i indirin, görünen OS X açılır penceresini kapatın ve Apple'dan gelen talimatlara göre OS X yükleyici uygulama paketinin / paketinin içinden createinstallmedia kullanın (bunun için bir kılavuz var). Mac'inizi kapatın, Option'a basın ve diskten önyükleyin. Daha sonra Disk Hizmet Programına gitmeniz ve yeni bir Intel veya GUID bölümleme tablosu (GPT) oluşturmanız gerekecektir. Verileriniz ve işletim sisteminiz için yeni bir bölüm oluşturun; OS X kurulduğunda gerisini halletmeli. Disk İzlencesi'ni kapatın ve her zamanki gibi yükleyin. Yedeklediğiniz şeyi geri yükleyin.

Her durumda, tüm bunların gereksiz olduğunu ve sizin için çalışan Time Machine, iCloud veya başka bir yedekleme sistemine sahip olduğunuzu umuyorum. Her şeyde iyi şanslar. Gelecekte kök komutlarına dikkat edin. Bu yardımcı olur umarım!


Aman Tanrım, son derece detaylı açıklama için çok teşekkürler !!! Her şeyi denedim ama işe yaramadı, Diski silerek sona erdi :( :( Umarım cevabınız başkalarına yardımcı olur !!!
Mini John

0

Yerine /dev/diskX kullanım /dev/rdiskX (Örneğin /dev/rdisk2 ) ve Ekle bs=1m (blocksize = 1MB) daha iyi yazma performansı için komutun sonuna kadar.

dd if=./your-raspian-image-file of=/dev/rdisk2 bs=1m

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.