Harici ekranın bağlanması MacBook ekranını siyaha döndürüyor


0

Yıllarca MBP'deki harici monitörlere bağlanmak 9,2 (10,10,4) gayet iyi çalıştı (ara sıra meydana gelen çökmeler hariç). Düne kadar, hızlı bir şekilde art arda üç kaza geçirdim. Şimdi ekran (miniDP'den VGA'ya) bağlandığında, bilgisayar açılmıyor. Önyükleme sesimin kilidini açıyorum, ancak siyah çubuk durmadan önce sadece üçte birine kadar dolduruyor. Bağdaştırıcı bağlantısını kestiğimde önyükleme yapıyor ancak ekranı bağladığımda dizüstü bilgisayar ekranı kararıyor ve ses birkaç dakika sonra da ölüyor. Bilgisayar hala çalışıyor ve yalnızca güç düğmesine uzun süre basılarak kapatılabilir.

Şaşırdım ama aynı zamanda sorunun nasıl teşhis edileceğinden de emin değilim. Konsol'da olağandışı mesaj yok.

  • İkinci işletim sistemime (ilköğretimOS) önyükleme yaptım ve adaptörün bağlanmasına tepki veriyor ancak arada sırada statik bir görüntü dışında diğer ekranda hiçbir şey görünmüyor. Bu bir donanım sorununa işaret edebilir. Emin değil. Ekranı yansıtırken bir şey yapar TV'nin problemi olan uygun bir çözünürlük seçemesem de, göster.
  • SMC ve NVRAM'ı boşuna sıfırladım
  • Ayrıca, bir şeyi nasıl düzeltebileceğini bilmeme rağmen izinleri de düzelttim,
  • Çıkış yaptım ve ekrana bağlanırken aynı şey oluyor
  • Başka bir kullanıcı olarak giriş yaptım. Ekrana takarken, bilgisayar donuyor ancak ekran kararmıyor
  • Güvenli Mod'da ekran kararmıyor ve bilgisayar durmuyor, ancak ekranda hiçbir şey görünmüyor, ancak çözünürlük ve benzeri gibi harici ekran ayarlarına erişebiliyorum.

Önyükleme işleminden vazgeçmeden önce daha fazla zaman vermeyi deneyin.
Thorbjørn Ravn Andersen

@ ThorbjørnRavnAndersen Yaptım, ama sadece siyah bir ekran görüyorum, sonra plaj topu imleci dönüyor ve sonra sadece statik bir plaj topu görüyorum. TV bağlıyken güvenli modda önyükleme yapabilirim, ancak hiçbir şey göstermiyor. Yakında başka bir ekranla deneyeceğim.
oarfish

Kurtarma bölümünü açabilir misiniz?
Thorbjørn Ravn Andersen

@ ThorbjørnRavnAndersen Kurtarma, Güvenli ve Tek Kullanıcı önyüklemesi iyi çalışıyor çünkü görünüşte bağlı monitörleri kullanmadılar.
oarfish

Yanıtlar:


0

Donanımla ilgili bir sorun olabilir (MBP veya harici ekran) Benzer bir sorun bana da oldu ve LVDS kablosuyla ilgili bir sorun olduğu ortaya çıktı. Ayrıca Genius Bar'da çalışıyordu ve bunu MBP'nin belirli modellerinde çok görüyordum.

Bir donanım testi yapmayı deneyin https://support.apple.com/en-us/HT201257 , ya da Genius Bar'a götürebilirseniz. Donanım veya yazılıma göre yalıtmaya yardımcı olacak teşhisleri vardır.

Farklı bir harici ekran / ekran kablosu denediniz mi?


0

Görünüşe göre adaptör göründüğü gibi hatalıydı. Test etmedim, çünkü sorun oluştuktan kısa bir süre sonra, pil şarj olmayı reddetti, bu yüzden servis vermem gerekiyordu.

Ayrıca tüm portların bulunduğu magsafe kartındaki kısa devre ile ilgili olabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.