Birkaç uygulamanın aşırı uyandırmasına neden olan ne olabilir?


2

Aşırı uyanma

Buna neyin sebep olduğunu bilmiyorum ama birkaç uygulama şu anda başlattığımda başlangıçta ölüyor. Console.app'i kontrol ettiğimde hepsinin Aşırı Uyandırma olduklarını görüyorum.

Neyin kontrol edileceğine veya bunun hata ayıklanmasına ilişkin herhangi bir fikir çok takdir edilecektir!


Hangi sorun giderme işlemlerini zaten denediniz mi?
owlswipe

Soruna neden olan tüm uygulamaları yeniden yüklemeyi denedim. Makineyi yeniden başlatmayı denedim. Yeni bir kullanıcı hesabı oluşturdum ve uygulamalar orada gayet iyi çalışıyor. Bundan sonra ne deneyeceğime veya hata ayıklamaya başlayacağım yerden emin değilim. Birçok farklı uygulama ve hizmeti denedim, bu yüzden denemelerimin ve uygulamaların beni bu soruna neden olan bir şey yüklememe yönlendirdiğinden endişeliyim.
Richard Burton,

Son zamanlarda ne "deneyimleme ve düzeltme" yaptınız?
ruddfawcett 08:16 '

Temelde birçok menubar yardımcı programı indiriliyor. Çalıştığım tek şey ilişkili gibi görünen bu senaryo: Afloat - github.com/rwu823/afloat . Sebebinin bu olduğunu sanmıyorum.
Richard Burton,

Tüm uygulamalarınızı bırakıp ardından sadece XCode'u açmaya zorlayabilir misiniz ?
owlswipe

Yanıtlar:


2

Aşırı uyanma kavramı, büyük enerji kullanımına neden olan programlar için veri toplamaya başlamak için yalnızca bir kontrol noktasıdır.

Programın önemli bir iş yapması bekleniyorsa, bu kötü bir şey değildir, ancak bu izleme olmadan, sistem yöneticileri ve Apple'ın hatalı davranışları veya yanlış yapılandırılmış programları bulmak için işlem yapabilecek verileri yoktur.

Uyandırmalar çökmeyle ilgili olabilir veya olmayabilir - bu yüzden aday programları belirlemeye odaklanacağım ve çökmenin kendisinin kod veya verilerle ilgili olup olmadığını göreceğim.

Yeni bir kullanıcı hesabı açın ve etkilenen kullanıcının oturumunu kapattığınızda ve yeni kullanıcıya kaydedilmiş herhangi bir ayar olmadan oturum açtığınızda, çökmekte olan aynı programı başlatabilirsiniz.

Program hala çöküyorsa, işletim sisteminin ve / veya programın belirli bir sürümünün araştırılması gereken sorunlar olduğu sonucuna varabilirsiniz. Değilse, o zaman açılan belgelerin veya belirli belgelerin tarihinin programın iptal edilmesine veya başka şekilde kötü davranmasına neden olduğu sonucuna varabilirsiniz.


Bu yüzden, sizinkine benzer bir problemin üstesinden gelseydim, aşağıdaki kategorilerde biraz daha veri toplarım:

  1. 24 saatlik bir süre için izleme listesindeki tüm programların listesi nedir?
  2. Her biri için ne kadar hata var?
  3. Her program için, hata yeni bir kullanıcı hesabında tekrarlanabilir mi?
  4. Her program için, hata ana hesapta tekrar üretilebilir mi (üç kez başlat, üçünü de iptal et)?

Farklı uygulamalar için farklı nedenler olduğunu ve her vakayı düzeltmek için farklı yaklaşımları izole etmek ve kullanmak için metodik olması gerektiğini görebilirsiniz. Ya da hepsi yedeklenip temiz bir şekilde kurulmasını gerektiren kötü bir sisteme geri dönebilir. Genel olarak ayrıntıları zorlamak için çaba sarf etmeden söylemek zor.


Yorumlar uzun tartışmalar için değildir; bu konuşma sohbete taşındı .
bmike
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.