Sihirli Fare ve Bluetooth Klavye Lion'da Eşleşmiyor


2

Yeni bir macbook pro 15 inç 2011 modelim var. Sihirli farem ve bt klavyem eşleşmiyor. Klavye, bluetooth ayarlarında bile algılanmıyor. Birlikte çalışmalarını nasıl sağlayabilirim?

Bluetooth özelliğini etkinleştirdim ve eşleştirmek için Bluetooth Aygıtı Kurulumu'nu kullanmayı denedim.


Onları başka bir Mac ile bağlamaya çalıştınız mı? Belki de pili bitmiştir ya da böyle önemsiz bir şey?
Michiel

Yanıtlar:


2

Bunun senin problemin olduğunu sanmıyorum, ama başka bir yerde ortaya çıkmış olabilir ve görünmüyor olabilir. Birkaç ay önce Lion çalışan bir MacBook Pro satın aldım ve (ayrıca yeni) Magic Mouse'un otomatik olarak bağlanmayacağını öğrendim - herhangi bir bağlantının kesilmesinden sonra MM'yi kapatmasından veya MacBook'un yeniden başlatılmasından sonra bağlanmaya zorlamak zorunda kaldım.

Genius Bar'daki dahilerden biri, ½ saatlik deneme süresinden sonra ve bana Lion'un yeniden yüklenmesi gerektiğini söyleme sürecinde, birdenbire MM'nin tıklanmasıyla bağlantılı olduğunu anladı. Daha önce buna rastlamadığını ve Lion'da pil korumayla ilgili yeni bir özellik olması gerektiğini belirtti.

Alt satırda, Bluetooth bağlantısını başlatmak için tek bir fare tıklaması deneyin.


Fare (veya herhangi bir BT giriş cihazı), eğer giriş yapmazsa sonunda uyku moduna geçer. Tıklamak onu uyandıracak ve sunucuyu bulmaya çalışacak bir fener göndermesine neden olacaktır. Görünüşe göre Apple cihazları zaten eşleştirildiyse ve bu cihazı bulamıyorlarsa çok hızlı bir şekilde uyku moduna geçiyorlar.
pmdj

1

Muhtemelen aynı problemi yaşıyorum, MBP'm her seferinde blued daemon çökmelerini uyandırdığında (Konsol'da görülebilir) AFAIK, Apple'a bildirildi, bu yüzden düzeltmelerini bekliyorum. Bu arada, bu sorunu her fark ettiğimde blued cini yeniden başlatıyorum. Bunu yapmanın en kolay yolu, bluetooth simgesini bluetooth simgesi kullanarak kapatıp tekrar açmaktır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.