Ayarlanan sekmeleri kaybetmeden / yok etmeden PDF'ye metin


2

PDF dosyasına çok büyük bir metin dosyası basmaya çalıştım (DIN A4 manzara veya A3 manzara). Ne yazık ki, her denediğimde, bazı tabloları tabulator tuşu ile sekmek için kullandığım sekmelerin formatını hep kaybediyorum.

Sorun şu ki, PDF sekmeleri görmüyor ya da daha doğrusu ya da her neyse farklı alanlara "çeviriyor" gibi görünüyor. Temel olarak tüm (ilk olarak yapılan) tablolar PDF'ye dönüştürüldükten sonra gider, ancak GEdit ve TextEdit'te Monotype tarzı yazı tipiyle her şey güzel görünür.

Bundan nasıl kaçınılacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Aslında, 60 sayfalık sekmeli tablo üzerinde çalışmak zorunda kalmadan bir metin dosyasından PDF'ye bire bir çeviri yapmak istiyorum.


1
Dosyalarınız basitçe .txt mi? TextEdit'te uzantıyı .rtf olarak değiştirebilirsiniz ve bu mod için .pdf dosyasına dışa aktarma sekmeleri orijinal olarak tutar. Ayrıca tabloları ekleyebilirsiniz.
Yoan

open -a Safari foo.txt ve Yazdır'ı kullanarak PDF'e kaydedin.
lhf

Teşekkürler, Yoan, ancak RTF'ye geçmek sadece tüm tabloları yok ediyor / kaldırıyor.
vega

Teşekkürler, Ihf, ancak bu şekilde TextEdit'in PDF'ye yazdırma yöntemi veya daha da kötüsü aynı, çünkü orada boyutu (DIN A4 veya A3) veya formatı (manzara) seçemiyorum. Ayrıca, tabülatörler de kayboluyor.
vega

Smallpdf.com'u inceleyin Bu zor pdf sorunlarını çözmek için en sevdiğim çevrimiçi uygulamalardan biri. Karşılaştığım sorunların çoğunu çözebilecek gibi görünüyorlar. PDF dönüştürücüleri, aradığınız pdf dosyasını oluşturabilir.
GoofyMonkey
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.