% 100 CPU AFP Hisse Senedi Uygulamaları Açarken Kilitlendi


2

AFP paylaşımında bulunan bir uygulamayı başlatmaya çalıştığımda, CPU yükü sistem kilitlendikten sonra azami ve kısa sürede yükseliyor. Bu neden? Bunu nasıl önleyebilirim?

Şu an Lion'da yaşıyorum, Snow Leopard'dan beri sorun devam ediyor. AFP paylaşımı, geçerli ürün bilgisine sahip bir Synology DiskStation'da.

GUI çalışmayı bıraktıktan sonra, windowserver.log aşağıdaki gibi okur. İlgili günlük girişlerini yeniden başlatana kadar diğer tüm günlük dosyaları değişmez.

Jan 19 19:35:35  [109] kCGErrorIllegalArgument: CGXGetWindowWorkspace: invalid window id: 49
Jan 19 19:35:35  [109] kCGErrorIllegalArgument: CGXGetWindowWorkspace: invalid window id: 3a
Jan 19 19:35:35  [109] kCGErrorIllegalArgument: CGXGetWindowWorkspace: invalid window id: 32

Bu girişler tekrarlanabilir. Aynı şeyi VMware + Lion üzerinden denemek için hiçbir çökme yaşamadım, bu yüzden sunucu tarafında bir sorun olmadığı sonucuna vardım.


Bir Mac'in bu gibi durumlarda sıklıkla donmadığını, çünkü .DS_storedosya yazmaya çalıştığını okudum . Daha sonra ne yardım etti pecekti defaults write com.apple.desktopservices DSDontWriteNetworkStores true. Bundan sonra, oturumu
kapatıp

Bu olduğunda ps auxr | head -6, Terminal'den kaçmayı deneyin . Çıktıyı buraya postala. Bize o sırada çalışan ilk 5 CPU işleminin bir listesini verecektir.
afragen,

Söyleyemem. Asmak beni sshing bile engeller.
Max

Askıda kalmadan önce açık bir ssh oturumu bırakmayı deneyebilir ve askıda kaldıktan sonra kullanıp kullanamayacağınıza bakın. Bütün bunlar doğal olarak başka bir makinede.
afragen

SSH oturumu hemen durur.
Max Ried
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.