Logitech faredeki kaydırma düğmesi sol / sağ “tıklama” yı sağlamaz


3

Daha yeni bir Mac aldım ve beraberindeki Mighty Mouse'a dayanamadım, bu yüzden küçük bir Logitech kablosuz USB fare aldım (Model M325).

Çok daha güzel, ancak Finder'ı sütun görünümlerinde gördüğümde ve orta fare düğmesiyle (yukarı ve aşağı kaydırma düğmesini tıklayana kadar sağa ve sola çevirerek) dizinleri ileri veya geri götürdüğümde, çalışmıyor.

Apple'ın 3. parti fareleri desteklememesi durumunda anlarım, ama başka bir (daha eski) bir USB fareye (Logitech RX 650) sahibim ve kutudan beklendiği gibi çalışıyor ...

Herhangi bir fikir? Yeni Logitech farenin iyi çalışması gerekiyor gibi görünüyor. Bir şey mi eksik?

Yanıtlar:


4

Apple, neredeyse herhangi bir USB veya Bluetooth fare için kutudan temel fare desteği sunar. Ancak, orta düğmenin sağ / sol tıklamaları standart fare işlevi sayılmaz. Bu nedenle, bu düğmelerden yararlanmak için bir sürücü veya özel bir yazılım parçası gereklidir. Ne yazık ki Logitech, hem Mac hem de sahip olduğunuz fare modeliyle uyumlu herhangi bir özel yazılım sağlamıyor. Logitech sitesindeki bu destek dizisi , bunu onaylayan bir Logitech çalışanından bir yorum içermektedir.

Better Touch Tool'un Logitech'in bu fareyi tasarlarken bıraktığı boşlukları doldurmak için bazı Logitech modellerini desteklediğini bildiren raporlar gördüm . Ücretsiz olarak indirmeye değer.


Takdir et. Eski Logitech faresinin kutudan çıkması ve yenisinin yapmaması garip. BTT'ye bir şans vereceğim.
corysimmons

1
Vaov! Daha İyi Dokunma Aracı mükemmel çalışıyor. Normal Fare sekmesini ayarladım, böylece sol tıklatma "Sayfadan Önce" seçeneğine ve sağ kaydırma tıklatma "Sayfa Sonrası" na (ya da benzer bir şeye) bağlandı. Şimdi her şey harika çalışıyor. Teşekkürler dostum!
corysimmons

Yardım için teşekkürler !! Daha iyi Dokunmatik Araçlar şaşırtıcı !! Kudos !!

0

İşte Logitech Destek Forumu'ndan cevabım

Daha önce sahip olduğum bir (veya daha fazla) fareyle kullandığım bir Mac'teki fare özelliklerini kullanmak / değiştirmek için bir yardımcı program olan SteerMouse'a sahibim. SteerMouse ücretsiz olarak denenebilir, ancak kalıcı kullanım için 20 $ 'dır. Ancak Logitech sürücüsü yerleşikse, SteerMouse M325'i göremez.

İşte benim için işe yarayanlar: İlk önce LCC'yi her zamanki gibi yüklüyorum, sonra Logitech kablosuz klavyemi onunla yapılandırıyorum ve M325'in işaretçiyi hareket ettirdiğinden emin oluyorum (devam etmek için Logitech Unifying Yazılımı kullanmıyorsanız). Sonra Logitech'i LCC Kaldırıcı ile kaldırıyorum. Tekrar başlat. Şimdi klavye hala istediğim gibi yapılandırılıyor, ancak SteerMouse M325'i görebilir ve yapılandırabilir.

Dezavantajı, klavyeyi yeniden yapılandırmak istersem kurulum / iuninstall adımından geçmem gerekecek olmasıdır. Ya da yapılandırmak için başka bir Logitech cihazı eklersem.


0

Bir çalışma, Tercihler-> Görev Kontrolü'ne gidip, Expose (Görev Kontrolü), Uygulama Pencerelerini Göster veya Masaüstünü veya Gösterge Panelini Göster için fare eylemleri ayarlamaktır.

Farenizde sol tilt Mouse Button 4 ve sağ tilt Mouse Button 5 olduğunu unutmayın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.