Sağ tıklama bağlamsal menüsünü kullanarak görüntüleri bir dosya türünden başka bir dosya türüne dönüştürmek için bir Otomator servisi nasıl oluşturulur?


3

İstediğiniz dosya dönüştürme işlemini gerçekleştirmek için özel bir uygulama kurmanıza gerek kalmadan, sağ tıklama bağlam menüsünü (örn. JPEG, PDF, PNG, TIFF ) kullanarak bir dosya türünü başka bir dosya türüne dönüştürmek için bir Automator hizmeti oluşturmak mümkün müdür .

Yanıtlar:


7

Görüntü dosyalarını belirli bir türe dönüştürmek için örnek bir Automator iş akışı:

Automator İş Akışı

İş akışınızı oluştururken, içerik menüsünde erişilebilmesi için bir Hizmet olarak ayarlamayı unutmayın.

Kopya Bulucu Öğeleri, orijinal dosyaların yerine geçmemesini sağlar. İsterseniz kaydetme konumunu değişken olarak değiştirebilirsiniz veya bu işlemi silip orijinal dosyayı değiştirmesine izin verebilirsiniz.

İstediğiniz dosya türünü seçmek isterseniz, farklı adlarla (ve Görüntülerin Türünü Değiştir eylemi için farklı dosya biçimleriyle) birden çok hizmet iş akışı oluşturabilirsiniz.


1
Bu işlemi nasıl değiştirebilirim, böylece aphoto.heic, her iki dosyayı da aynı klasörde tutarak aphoto.jpg dosyasına dönüştürür? Değişiklikten önce bir kopya dosyası ekledim, ancak bu bir aphoto copy.jpg yapmak ve aphoto.heic tutmak.
karim

@ karim Bu yeni bir soru gibi görünüyor? Öyleyse, bağlamı sağlamaya yardımcı olması durumunda, bu soruya bir bağlantı da dahil olmak üzere, ayrıca sormak için lütfen Soru Sor'u kullanın. Değilse, belki de ne sorduğunuzu anlamıyorum.
grg
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.