Bodrumuma yeni, yük taşımayan bir duvarı nasıl monte edebilirim?


10

Bodrumumu bitirmek istiyorum ve sadece duvarı oluşturan beton blokları kapatmak istiyorum. Bunu da izole etmek istiyorum, böylece işim bittiğinde kullanışlı bir aile odası haline geliyor. Tavana ve beton bir zemine ahşap kiriş verilen bir duvarı nasıl monte edebilirim?


1
Bodrum katındasınız - nem izi var mı?
Jeremy McGee

Yanıtlar:


12

Çok özel bir şey yapmak zorunda kalmamalısınız, ancak deneyimlerimden birkaç ipucu:

  1. Duvarın alt kısmı için betona değdiği bir işlenmiş tahta kullanın. Bu, karışımdan sızabilecek nemden çürümeyi önlemeye yardımcı olacaktır.

  2. Tüm duvarı zemine en düşük kiriş / kirişten biraz daha kısa bir şekilde inşa edin, böylece sıkışmadan kolayca yerine yükseltebilirsiniz.

  3. Altta çimento zemine çimento çivileri / ramset / tapcon vidaları ile sabitleyin.

  4. Üstte, duvar kirişlere dikey ise, kirişlerin tabanı ile duvarın üstü arasında şim ve kirişlere / kirişlere tutturmak için çivilerden geçebilirsiniz.

  5. Duvar kirişlere / kirişlere paralel ilerlerse, kirişler ve çivi arasına hurda koyabilirsiniz veya duvara düz bir şekilde 2x4'lük bir hurda ekleyebilir, bir çiviye karşı yapıştırabilir, ardından çimento duvarına yapıştırabilirsiniz. saplama ve hurda kenarına. Bunu diğer her saplama için yapın.


3
Sadece işlenmiş ahşap kullanımı hariç +1. Duvarın altını ahşap betona değmeyecek şekilde sarın, işlenmiş ahşap bile çürümez.
Tester101

@ Tester101 - evet, İdeal olarak yanıp sönen bir şeyle sarmak istersiniz. İşlenmiş ahşap, çok, çok uzun bir süre devam edecektir - muhtemelen 30+ yıl, orada çok fazla ıslanmadığı sürece.
Eric Petroelje

İşlenmiş ahşap üzerine iyi bir not, bunu bile düşünmedim. Benim bodrum katında çerçeveleme panoları yığını var ama hiçbiri tedavi edilmez. Dip için daha iyi tahtalara yatırım yapacağım.
JoshReedSchramm

1
Ayrıca eklemek istiyorum: yaprak yapmanın zamanı geldiğinde, alçıpan kullanıyorsanız, yere koşmayın, ancak birkaç inç boşluk bırakın ve taban panolarıyla örtün - bu şekilde yapmalısınız durgun su almak, alçıpan içine fitil ve yırtmak daha az olasıdır.
Joe

Tipik olarak işlenmiş kereste döşeme temaslı uygulamalar için kod tarafından gereklidir.
Mike Powell

4

Bu sadece kulağa benzeyen bir süs duvar, bu yüzden olabildiğince ucuz yap :)

Tavanda bir kirişiniz olduğundan, 2x4'lerden minimal bir çerçeve inşa edeceğim, tavan kirişlerine çivilebileceğiniz, saplamalar arasındaki boşluklara fiberglas yalıtımı yapıştıracak ve daha sonra bunun üzerine alçıpan olurdu.


2
Eğer herhangi bir nem işareti olan bir bodrum katındaysanız, en azından alçıpanın arkasındaki boşluğun bir tür havalandırma olduğundan emin olurum. Bu tavandaki boşluğa vurmak kadar basit olabilir.
Jeremy McGee

2
Duvarın alt kısmını da sarmak iyi bir fikir olabilir, ahşap ve beton karışmaz ve asla dokunmamalıdır.
Tester101

Basitlik ve çözümü fazla çalıştırmamak için +1. Yüksüz rulman anahtardır.
allindal
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.