Bu kablo dış duvara asılan nedir?


9

Geçtiğimiz yıl içinde evimize taşındık. Evin önünde, ön kapıya çıkan merdivenin altında, buna benzeyen bağlı bir kablo var. Ne tür bir kablo olduğunu veya hangi amaca hizmet edebileceğini bilen var mı?

Kablo Kablonun sonuna bakmak

Kablonun uçlarında temassız bir voltaj test cihazını işaret etmeye çalıştım, ancak hiçbir şey almadım ... ama sonra tekrar, hiçbir şey olmayacak kadar korumalı olabilir.


3
Bir zamanlar bir elektrik direğinden veya doğrudan gömülmeden geçen gerçekten eski telefon kablosu, iletkenlerin sağlam olup olmadığını ilk tahminime göre olurdu. Eğer mahsur kalırlarsa, düşük voltajlı aydınlatma veya yağmurlama tahmin edeceğim.
Mister Tea

1
Kablo üzerinde herhangi bir işaret var mı? Nereden geldiğini gösterebilir misin?
Tester101

country-specificSanırım bir etikete ihtiyaç duyan ülkeye özgü bir problem .
Para Odaklı Programcı

"Ön kapının önüne çıkan merdivenin altında" - aynı teli olan bir kapı zili var mı? Kablonun bir zamanlar duvara sabitlendiğine dair bir kapı zili takılabileceği bir yere işaret ediyor mu?
Andrew Morton

Diğer ucun nereye gittiğini söyleyebilir misiniz?
chepner

Yanıtlar:


17

Manzara teli gibi görünüyor .

resim açıklamasını buraya girin

Alçak gerilim kablosu (150 volt), bu yüzden diğer ucunda bir transformatör ve / veya kontrol kutusu olması muhtemeldir. Önceki sahipler, tüm peyzaj aydınlatmasını (sarılmış kablodan ayrılarak) ve muhtemelen kontrol modülünü almış olabilir. Böylece kontrol modülünün nerede olduğunu bulabilirsiniz.


Lamba kablosu için iki ağır ve eski TV anten kablosu için yeterince geniş değil katılıyorum. Sahipler muhtemelen transformatörü de aldı çünkü spendy olabilirler. +
Ed Beal

1

Lampcord'a benziyor. Bir çıkış ucu genellikle düz bir kabloya kesmek yerine bırakılmakla birlikte, bazı cihazlar için bir uzatma kablosu olabilir.

Dış mekan ışıklarına güç vermek için kullanılmış olabilirdim. Bunlar genellikle beslemeleri olarak lampcord kullanır. Genellikle, çıkış tipi bir konektöre takılı olandan daha doğrudan kablolanırlar. Çıkarılmışlarsa, tel daha dikkatli bir şekilde çıkarılmak yerine kesilmiş olabilir.

Buradaki risk, eğer ışıkları çalıştırıyorsa, bir anahtarla kontrol edilebilmesidir. Öyleyse, hat şimdi öldü, ancak bu anahtar açarak yeniden güçlendirilebilir.

Hoparlörler genellikle lampcord ile çalışır. Bu bir dış mekan hoparlörü olabilir ve çıkarıldığı zaman kabloyu çıkarmak yerine tel kesilir.

Bir test cihazı ile kontrol etmek iyi bir harekettir. Test cihazı kesme ucunda tutulduğunda hiçbir okuma yapmazsanız, muhtemelen sıcak olmadığı anlamına gelir (en azından hat voltajı sıcak değil).

En iyi seçeneğiniz, onu bir kaynağa kadar izlemeye çalışmaktır. Binaya nereden girdiğini öğrenin ve evin içinde herhangi bir gösterge olup olmadığını görün. Ayrıca kullanımı bilinmeyen anahtarları da arayın.


1

@MisterTea bir yorumda daha önce de belirtildiği gibi, eski telefon "damla tel" (kutuptan eve dış tel) tam olarak bana böyle görünüyor. Eve sabit telefon hizmeti vermeyecek kadar yeni misin? Eviniz bu eğilimden önce gelir.


1
Yeni çıkmışız. Ev telefonu yok. Ve ev eski. Ancak, tüm telefon kabloları evin arkasında ve bu ön tarafta, bu yüzden şüpheliyim ...
Jason Shah
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.