Asılı perde çubuğundan dolayı mukavemet kaybına uğrayan alçıpan yapıyı düzeltin


8

İşte mesele. Geçmeli cıvataları kullanabilirim, ancak alçıpanın gücü düşmüş gibi görünüyor. Resimlerde görülebilir ki, braket deliklerinin etrafındaki alçıpan şişmiş ve patlamak üzeredir.

Bu, dirseği çıkarmadan önce

bu braketi çıkardıktan sonra


2
Destekleriniz yanlış yüklenmiştir. Dikey olmalılar. Bu yüzden başlayamadılar.
longneck,

@longneck Bu harika bir nokta, ama muhtemelen diğer parantezleri ile sınırlandırılmış. Eğer ben olsaydım, hepsini dikey olarak ve destekleyicileriyle yineleyebilirim.
önlük

Yanıtlar:


16

Öğrendiğiniz gibi, perde çubuk destekleri sıva demirlerinden iyi sarkmazlar. Çivilere gerçekten tutturulmaları gerekir, ancak bunun mümkün olmadığı yerlerde, geçiş çapaları size başarı şansı verir. Takma işleminden sonra dönebilen dolu çubuk tipini tercih ederim.

Hemen yakınlardaki alçıpan tasarrufun ötesinde. Hatta toggles bile onları destekleyecek sağlamlıkta olmayacak. Braketi hasarlı alandan (mümkünse bir saplamaya) iyice hareket ettirmeniz veya alanı desteklemek için alanı oluşturmanız gerekir.

Bölgeyi güçlendirmenin bir yolu, alçıpanın arkasında ahşap destek oluşturmaktır. Vidalar arasındaki boşluktan en az 1 1/2 inç büyüklüğünde bir tahta parçası bulun. Uzunluğu yaklaşık 6 inç kesin.

Tahtadan biraz daha geniş ve yaklaşık 3 inç yüksekliğinde bir delik açarak alçıpanın hasarlı bölümünü kesin. Tahtayı dikey olarak bu deliğe sokacak ve alçıpanın arkasına takacaksınız.

Bunu yapmanın kolay bir yolu, levhanın ortasına küçük bir delik açmak ve deliğe bir ip bağlamaktır. Ardından tahtayı yerleştirebilir ve düşmesini önlemek ve yerine oturtmak için ipi kullanabilirsiniz.

Alçıpan vidaları kullanarak panoya tahtaya vidalayın. Üstte iki, altta iki vida kullanın. Bu, yeni çerçeveleme parçanızı kilitler .

Alçıpan bir yama yapmak ve deliği doldurun. Derz bileşikli bant ve bant. Hafifçe kumlayın ve astarlayın. Şimdi veya sonra boyayın.

Şimdi, dirseği yeniden taktığınızda, birçok inç kare alçıpan tarafından desteklenen ahşaba vidalanacaksınız. Ahşap desteğin ayrılma olasılığını azaltmak için vida gövdesinden biraz daha küçük olan delikleri önceden bükerdim.


Bu tek doğru cevap. Düzgün duvar dokusuna sahip olduğunuzdan tamirat oldukça kolaydır.
isherwood 30:16

Yüklenici adamım bu "perde blokları" diye çağırıyor ve sizden isteyip istemediğinizi keyfi bir şekilde kuracak. Onu kullanmamın birçok nedeninden biri bu.
Mazura

3

Alçıpanı boşver. Bir kereste kaynağına git ve pencerenin genişliğini ya da her neyse onu göz önünde bulundurarak cömert uzunlukta bir 1x4 veya 1x6 uzun tahta al. En az iki saplamayı kapatacak kadar uzun olması en iyisidir, bu nedenle dar pencereler için, pencerenin ötesine uzayabilir (odayı tam olarak doldurmayı düşünün).

Kartın kenarlarını yönlendirin (isteğe bağlı), kum (isteğe bağlı), leke (isteğe bağlı) ve suya dayanıklı olması için kesin (kesin) (Tung yağı, varathane vb.).

Basamağın kalanını çıkarın. Saplamaları bulun: ilk saplamayı bulmak için her bir inçte küçük (1/16 inç) delikler açın, sonra saplama aralığını 16 inçlik aralıkların katlarında doğrulayın. Tahtayı saplamalara vidalayın veya çivileştirin. Standart donanım kullanarak panoya braketleri takın.

Bir havlu askısı örneği (merkez tek saplamadır): görüntü tanımını buraya girin


Ben de bu fikri sevdim, Diğer iki braketi daha önce damızlığa vidaladığım için, destek için kuru duvarın arkasına ahşap bir tahta sabitleme çözümünü kullanıyorum.
user6579904
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.