HDMI / anten / ses soketi için öneriler


10

Televizyonumu duvara asmayı planlıyorum. Kabloları TV'den soketlere ve diğer cihazlara asmaktan kaçınmak için TV'nin hemen arkasına bir soket eklemeyi ve tüm kabloların duvarın arkasına gitmesini düşünüyordum.

İş, güç bağlantıları için oldukça basit olmalı, ancak HDMI ve co için ne yapacağımı bilmiyorum.

Düzenlemenin esnek olmasını istiyorum, bu yüzden yarın bir SCART kablosu veya başka bir HDMI geçirmem gerekirse duvarda başka delikler açmam gerekmiyor.

Bu göreve uygun herhangi bir ürün var mı? En iyi çözüm nedir?


Ayrıca bina kayıtlarını kontrol edin. İngiltere regs'larını unuttum, ancak Utah'ta duvarların arkasında esnek / telli kablo kullanmamıza izin verilmiyor. (SCART hala İngiltere'de kullanılıyor mu?)
PeteCon

@PeteCon Alçıpanın arkasında başka kablolar (güç hattı) var, bu yüzden iyi olduğunu düşünüyorum. Bazı cihazlarda hala kullanılmasa da SCART bağlantı noktası vardır.
algiogia

Kesintisiz güç hatlarına (genel olarak katı kablo) izin verilir - ancak bükülü değildir. En azından İngiltere'de elektrikle çalışırken değildi.
PeteCon

Yanıtlar:


20

Durumunuz için tasarlanmış duvar plakaları vardır.

Güç

Güç için soketi açıkladığınız gibi ekleyebilirsiniz.

gömme güç prizi

Alçak gerilim

HDMI / sinyal / vb düşük voltajlı malzemeler için bir dizi seçenek vardır. Koşu borusu gelecekteki esneklik için en iyisidir.

Kişisel olarak, kabloları TV'nin arkasına koymak ve bir sürü kısa yama kablosu gerektirmek yerine, duvardan yapışan bir kabloya sahip olmayı seviyorum. İçlerinde bu amaç için çok iyi çalışan lastik rondelalara sahip "esnek açılır duvar plakaları" vardır. Bunlar düşük voltajlı bir bağlantı kutusu ile çok iyi çalışır (temel olarak sırtsız bir bağlantı kutusu)

duvar plakası grometleri alçak gerilim kutusu

Gereksinimlerinize bağlı olarak, ekipmanlarınızın yakınındaki kabloları aynı şekilde sonlandırabilir veya gerçek duvar plakaları takabilirsiniz. Bu durum için jaklı duvar plakalarını (yerleşik veya kilit taşı) tercih ederim, çünkü daha temizdir ve duvardan sarkan bir demet kablo olmadan temizlik / hareket ederken / her şeyi kolayca çıkarmanızı sağlar.

HDMI duvar plakası

kombine

TV'nin arkasında gerçekten iyi çalışan hem güç hem de düşük voltajı birleştiren bir dizi ürün de var.

birleşik güç / düşük voltaj düşük voltaj deliği ile gömme güç


Aradığım şey buydu! Kauçuk plakayı kendim yapmayı düşünüyordum, zaten mevcut olduğunu düşünmemiştim. Nasıl çağırıldığını biliyor musunuz?
algiogia

@algiogia "Esnek açılır duvar plakaları" nı deneyin
gregmac

Running conduit is the best for future flexibilityParçayı vurgularım , @algiogia. Mümkünse bunu yapmak isteyeceksiniz. Şimdi biraz daha fazla iş olacak, ama gelecekte çok daha az iş olacak.
FreeMan

1
@ FreeMan Veri kablolarını güç kablolarından uzak tutmak için kesinlikle kablo kullanacağım
algiogia

2

Standart uygulamam, düşük voltajlı bir "kutu" kullanmaktır:

resim açıklamasını buraya girin

... ve boş bir kapak plakası:

resim açıklamasını buraya girin

... bir masaüstü rondelası eklediğimde:

resim açıklamasını buraya girin

Biraz huysuz, ancak sıcak tutkal, salmastrayı plakaya sabitlemek için iyi çalışıyor ve şimdi yaklaşık her kablo için sağlam, yüksek kapasiteli, iyi görünümlü bir kanalınız var. Birinin böyle bir şeyi hazır hale getirmesi için iyi bir şans var, ama ben buna rastlamadım.


1

Esnek olmak istiyorsanız, duvarın önüne yerleştirilmiş veya gömme montajlı bir kablo tepsisi kullanırım. Her iki durumda da, kurulumdan sonra kapağın erişilebilir olduğundan emin olun, böylece çıkarıp yeni kablolar takabilirsiniz. Soketleri kapağa takın veya çentikler yapın ve kabloyu kendi içinden geçirin.

Diğer cevaplara ek olarak, standart ses formatında HDMI dahil her türlü soketi alabilirsiniz, bunlar profesyonel ses uygulamaları için tasarlanmıştır. Pro ses dükkanları, elektronik dükkanlar vb onları taşımak.

Örnek : (bu, her iki tarafında HDMI soketli bir geçiş konektörüdür)
Neutrik HDMI

(Düzenleme: düzgün çalışma olasılığı düşük olduğu için bir HDMI kablosunu kesmek ve lehimlemek önerisi kaldırıldı)


Bu çözüm nasıl "esnek"?
algiogia

1
Bir HDMI kablosunun kesilmesi ve yeniden birleştirilmesinin çalışması muhtemel değildir. Şanslı olabilirsiniz, ancak orada geometrik olarak tanımlanmış gürültü reddi olan yüksek hızlı sinyaller (koaks, bükümlü çiftler, vb.) Vardır, bu nedenle ek yeri muhtemelen bu kabloda gerçek HD kullanma yeteneğini yok edecektir. Eski analog SD standartları çok fazla umursamadı, ancak modern HD dijital şeyler umursamıyor.
AaronD

1

Son zamanlarda çok benzer bir şey yaptım. Başlangıçta uygun bir yüz plakası kullanacaktım, ama senin gibi, kendimi şu anda ihtiyacım olan şeyle sınırlamak istemedim.

Ben bir "Fırçalı Yüz Plakası" seçti. Standart İngiltere boyutlarında gelirler, yani normal bir backbox'a sığacaklardır. benzer dışarı bu .

Screwfix'ten LAP kitini kullandım ve bundan çok memnun kaldım.

Sadece kabloların girdiği yere ve bıraktıkları yere koyun ve hey presto - gerekirse değiştirmek için doddle olan temiz bir çözüm. Ayrıca, bir ön plakaya sahip olan tek bir çete soketinden çok daha fazla kablo alabilirsiniz. Farklı türlerse moreso bile.


0

Alçıpanın diğer tarafına erişiminiz varsa (yani, her iki tarafta alçıpan değil), zeminden (veya bodrumdan) ikinci bir boruya akan bir boruya sahip bir bağlantı kutusu kolayca ekleyebilirsiniz. Surround ses kablolarım bir PVC boruyu bodrum katına ve daha sonra odanın her köşesindeki kutulara daha küçük borular kadar akıyor. Elbette, güç kablolarınızın AV kabloları ile aynı kutuda / boruda çalışmasını istemezsiniz.


Fikir bu. Ancak kabloları bağlantı kutusundan nasıl çıkarabilirim? Onu açık bırakmak istemiyorum.
algiogia

@algiogia Benim için boş bir kutu kapağı aldım ve daha büyük giden paket için 1-1 / 8 ila 1-1 / 2 "çapında bir delik ve her hoparlör için 5/8" çapında bir delik açtım. Kutular TV'nizin veya stereo kabininizin arkasındadır, bu yüzden süper profesyonel görünmek zorunda değildir.
topshot
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.