Duvardan çalışan gizemli kordon. Kasa?


12

Eşim ve ben evimizi satmaya hazırlanıyoruz ve bazı garip şeyler keşfediyoruz. Evimiz 1958'de inşa edildi, bu yüzden daha eski. Biz bunun önünde bazı mobilya vardı bir köşede bulundu.

Merak ediyoruz

  1. Bu ne tür bir kablolama?
  2. Taşınması veya çıkarılması güvenli mi?

gizemli kordon


7
"Evimiz 1958'de inşa edildi, bu yüzden daha eski." Bless :) Ebeveynlerimin evi 17. yüzyıla tarihleniyor.
Yörüngedeki Hafiflik Yarışları

Vay canına, bu inanılmaz! Ve burada eski bir evde yaşadığımızı sanıyordum.
Josh Anderson Slate

4
@Jo shua: Buradaki olağan standartlara göre, 1958 en ufak bir şekilde "eski" değil. :) Aslında hükümetin konut sörveyi 2008'i alıntılamak için : "Bu eski konutların dörtte üçü inşa edildiğinden beri en az bazı büyük değişimlere maruz kalsa da% 43'ü uzantılar veya çatı katı dönüşümleri ekledi. 1990'dan sonra inşa edilen konutlar stokun yalnızca% 12'sini oluşturuyordu. " Havalı değil mi!
Yörüngedeki Hafiflik Yarışları

2
Kurulumu tamamlamak için tek ihtiyacınız olan döner bir telefon. :-)
Stonetip

@LightnessRacesinOrbit Bu benim olurdu. 1889 ve banyo altında bodrum ile evin bitiş odası mutfak ve sonra bunun ötesinde aceleyle inşa edilmiş bir tarama alanı üzerinde mandal banyo gibi açıkça bir sonradan oldu.
coburne

Yanıtlar:


35

Bu kablolu bir telefon bağlantı bloğu. Duvardan gelen tel, orijinal kara hattının dışarıdan eve girdiği yerde olabilir. Diğer tel muhtemelen evin başka bir kısmındaki telefon prizine gidiyor.


Eğer ben olsaydım, muhtemelen kabloyu kısaltır ve daha temiz bir görünüm için kutuyu deliğin üzerine götürürüm (ya da yeni bir kutu alırım). Burada herhangi bir güvenlik sorunu yoktur, ancak bir şeyleri yeniden bağlarsanız, her bir kablonun nereye gittiğini bildiğinizden emin olun, çünkü bunlar renk kodlu olmayabilir veya aynı şekilde olmayabilir.
JimmyJames

1
Hat canlıysa düşük bir voltaj var, bu yüzden yeni bir kutu almak için yorumun iyi olduğunu düşünüyorum. Belki kablolamayın ama uçların üzerine elektrik bandı koyun. 12 veya 13 yaşındayken bir kez denediğim gibi
Joe

2
Bir kutunun başka bir nedeni: Telefonlarımız çalışmıyor. Boş bir odadaki bazı örtülü kabloların, eşyaları hareket ettirirken kısa devre yapmış olduğu ortaya çıktı.
Keith McClary

6

Diğer cevaba eklemek için birkaç şey

  1. Muhtemelen oraya giden eski 4 pinli bir jaktı. Bu, tanıyacağınız modern (ve çok daha kompakt) RJ-11 jakının öncüsüdür. İlginçtir, kablolama değişmedi, sadece jack. Bazı evlerde hala sahip oldukları için aslında onlar için adaptörler alabilirsiniz
  2. Bunlar düşük voltaj olsa da, bakır sabit hat hizmetiniz varsa, bu kabloların size biraz sarsıntı sağlayabilecek kadar voltajla enerjilendirildiğini unutmayın. Ciddi bir şey değil, ama bunun olabileceğinin farkındayım (özellikle de kapağı olmadığı için). Evcil hayvanlar ve çocuklar orada sadece endişe (onları korkutabilir).
  3. Eğer bunu temizlemek istiyorsanız sadece düşük voltajlı bir çete satın alın ( böyle bir sırtı olmayan turuncu kutu ). Süpürgelikteki eski plakayı çıkarın, kabloların etrafında bir delik açın, çeteyi ekleyin ve üstüne modern bir RJ-11 plakası takın. En fazla 10 $ üst maliyeti olmamalı ve odanın tanıtımı ile yardımcı olacaktır.

3
Kodlu telefonla "düşük voltaj" olsa da, voltaj oldukça yüksek, rölantide 48 V DC, zil çaldığında ek 90 V AC ile. Kendinizi (kazayla) devreye nasıl bağladığınıza bağlı olarak ağrılı / zararlı bir dürtme yapabilir. Bloktaki teller ayrıldığından, çiftin her iki tarafını ters ellerle yakalayan birinin en kötü durumu daha olasıdır. Çocuklarınız / evcil hayvanlarınız varsa kesinlikle gevşek terminalleri örtün.
Nick T

1

Bu, sabit telefon bağlantı kutusunun kalıntılarıdır. Ön kapağı eksik ve Machavity'nin cevabındaki resme benzer görünecekti.

Bunun hala canlı olması için küçük bir şans var. Bir multimetre kullanarak voltajı kontrol ederek bunu test edebilirsiniz. Voltmetrenin 2 ucunu alın ve duvardan çıkan 2 kabloya bağlayın. Telekomünikasyon jargonunda, bu teller halka ve uç olarak bilinir. Yeşil tel ucu ve kırmızı halka. Uç ve halka, telefon operatörlerinin manuel santrallerde kullandığı eski stil telefon jaklarına karşılık gelir. Modern kulaklık jaklarına benzerler, ancak mono.

Bunu olduğu gibi bırakmak oldukça güvenlidir, ancak yeniden biçimlendirdiğiniz için, kullanmayı planlamasanız bile yeni kablolarla değiştirmek iyi bir fikir olacaktır. Kullanmanız gereken tel Kategori (Cat) 3 tel olarak bilinir. Oldukça ucuzdur ve ev geliştirme mağazalarından toplu olarak satın alınabilir. Ayrıca bir telefon prizine ihtiyacınız olacaktır. Kabloyu eski jaktan ayırın ve bir parça ipi güvenli bir şekilde bağlayın. Sonra teli diğer taraftan çekip çekemeyeceğinize bakın. Duvarın içindeki çerçeveye takılmayabilir, bu yüzden sadece dışarı çekilmelidir. Yeni teli orijinal delikten çekmek için ipi kullanabilirsiniz, böylece herhangi bir delme yapmak zorunda kalmazsınız. Cat 3 kablosunda 4 kablo bulunur, ancak sadece kırmızı ve yeşil kabloları jaka bağlamanız gerekir. Bu, jak üzerinde açıkça işaretlenmelidir. Geri kalan teller kazandı ' t kullanılmalıdır. Bunları krikonun içine geri katlayabilirsiniz.

Telin diğer ucu bağlı değilse, sadece telin ucunu sarabilir ve yoldan uzak tutmak için elektrik bandıyla sarabilirsiniz. Bu şekilde, gelecekte bağlamak kolay olacaktır. Diğer uca bağlanırsa, yeni kabloyu eskisiyle aynı şekilde bağlayın.


1
Cat 3'ün 4 kablosu var - Cat 5 ve üstü gibi daha yeni telekom / datacom kabloları diğer 4'ü
ekliyor
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.