Bir ışık anahtarının etrafındaki delikleri nasıl doldurabilirim?


11

Yüz plakasının kenarlarındaki alçı panelin kırıldığı bir ışık anahtarım var.

Holey Işık Anahtarı Batman

Delikleri doldurmak için Polycell gibi bir tür dolgu kullanmayı düşünüyordum ama bu konuda nasıl ilerleyeceğimden emin değilim. Dolgu maddesinin oldukça kalın karıştırılması ve deliklere uygulanması bir durum mudur?

Bunun alakalı olup olmadığını bilmiyorum ama ışık anahtarının arkasındaki arka plaka zaten duvara bağlı değil. Arka plaka, ışık anahtarını vidalayarak yerinde kalıyor gibi görünüyor.


Yüz plakasının arkasında ne var? ABD'de (benzer bir bağlantı kutusu olacağını bu ).
Tester101

Tester101 @: Yüz plakasının arkasına kutu benzeyen bu bir
codingbadger

1
Kutu uygun şekilde sabitlenmiş mi?
Hemm

Yanıtlar:


12
  • Dap Flexall Çok Amaçlı Dolgu gibi çok amaçlı bir yamanın küçük bir kovasını alın . Çok amaçlı malzemeler tipik derz bileşiminden biraz daha kalındır, bu nedenle dolguyu biraz daha kolaylaştırır.resim açıklamasını buraya girin

  • Anahtar kapağını çıkarın.

  • Bir bantlama bıçağı kullanarak, bileşiği deliğe iterek ve bıçağı delikten çekerek delikleri doldurun.

resim açıklamasını buraya girin

Bunun gibi ...

resim açıklamasını buraya girin

  • Her delik için tekrarlayın.

  • Yamanın kurumasını bekleyin.

  • Kum, Astar, Boya, Yüz plakasını tekrar takın.


Deliklerin çok büyük olduğunu görürseniz ve bileşik sadece delikten düşüyorsa. Bileşik / sıva ile örtmeden önce delikleri doldurmak için bir duvar onarım yama kiti almanız gerekir. Yama kitindeki talimatları izleyin.

resim açıklamasını buraya girin


Bu benim yapmam gereken şey gibi görünüyor. Tek endişem elektrik kutusu. Yukarıda belirtildiği gibi, alçı panele hiç bağlı değildir. Sadece ışık anahtarı vidalandıktan sonra yerinde kalır.
codingbadger

@Barry Hmmm. Bu tuhaf görünüyor. Yeni bir kutuya ihtiyacınız olabilir. ABD'de "eski iş" kutusu denilen şeyi yaparlar, duvarı yerinde tutmak için sıkıştırmasına izin veren küçük sekmeler vardır. Yerel donanım mağazasında benzer bir şey olup olmadığını kontrol eder ve delikleri yamalamadan önce kutuyu değiştiririm.
Tester101

Harika. Teşekkürler. Ben bir tane satın alacak düşünüyorum bunlardan sıralama sıva dışarı I önce.
codingbadger

1
Genişliği açmak için deliklerin arkasına bir miktar bant koyabilirseniz, deliklerin doldurulması sizin için daha kolay olacaktır.
Evil Elf

8

Yeni sıvaya biraz destek vermek için bu Duvar Onarım Yaması gibi bir şey kullanabilirsiniz . Bağlantı kutusunun boyutuna uyacak şekilde yamada bir kare kesin ve yamayı yerine yerleştirin (yüz plakası kapalı olarak). Sonra bu boşluklara derz dolgu uygulayın; yama eklem bileşiğine biraz destek verecektir. Sonunda her şey kuruduğunda, yüz plakasını tekrar takın.

resim açıklamasını buraya girin


Üzgünüm, DIY'de tam bir acemiyim. Bu deliği tamamen doldurmayacak mı? Işık anahtarının etrafındaki delikleri onarmam gerekiyor.
codingbadger

2
Bağlantı kutusunun büyüklüğünde bir kare kesersiniz.
Jeff Widmer

Evet, elbette. doh!
codingbadger

1
uygulama için overkill
Jake Berger
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.