Duvarımın arkasında sonlandırılmamış bir kabloyu nasıl kullanırım?


8

Banyoma bir reno yapıyordum ve duvarımın arkasında, havai vanity ışık fikstürünün yanında sonlandırılmamış bir tel olduğunu fark ettim:

sonlandırılmamış tel

Bir saplamanın arkasına geçtiği için daha fazla izleyemiyorum, ancak onu aşağı çekip bir multimetre ile test etmem için yeterli gevşeklik var.

Eğer canlıysa, nasıl güvenle hallederim?

Yanıtlar:


11

Kabloyu kullanma hakkındaki sorunuza cevap vermek için, tüm eve giden gücü kapatmanızı, kabloyu çalışabileceğiniz yere çekmenizi, siyah / beyaz / toprak kablolarını dokunmamaları için yaymanızı ve şeritlemenizi öneririm. siyah ve beyaz tellerden küçük bir kılıf. Kabloyu hareket ettirin ve yanlışlıkla kısa devre yapacak şekilde sabitleyin. Şimdi gücü tekrar açıp multimetrenizle dürtebilirsiniz.

Uzun vadede ele alındığında, aşağıdakiler telin canlı olduğu veya canlı olarak değiştirilebileceği varsayımına dayanmaktadır, bu nedenle düzgün bir şekilde ele alınmalıdır. Bir sürü keşif yaparsanız ve kendinizi her zaman öleceğine ikna ederseniz, aşağıdakileri göz ardı edin.

Yapılacak ders kitabı, onu kaynağa kadar takip et ve orada sıkıştır. Ancak, bu çok sayıda alçıpan onarımına neden olabilir.

Başarısız olursa, düşünebileceğim en iyi kod uyumlu yaklaşım, bir sonraki saplama bölmesine eski bir çalışma kutusu koymak ve teli geri ve içine çekmek. Kablolardan biraz soyun ve ayrı ayrı somunlayın. Boş bir kapak plakası uygulayın ve iyisiniz. (Yakında keserken ve tel ile çalışırken kesiciyi kapatın.)

Hatalı kabloyu muhtemelen mevcut bağlantı kutusuna çekebileceğiniz gibi görünüyor, ki bu iyi olurdu, ancak muhtemelen kod uyumlu olmak için (6 ") içinde yeterli kablo alamazsınız.


Tavsiye için teşekkürler. Test etmeyi başardım ve canlı değil.
AgmLauncher

7
"Canlı değil" sonucuna varmadan önce evinizdeki her elektrik prizini ve cihazı (ışıklar dahil) açtığınızdan emin olun . Birisi, sonlandırılmamış bir tel bırakacak kadar aptal olsaydı, duvarda, başka ne yapacaklarını ya da diğer ucun neye bağlanabileceğini bilmiyorsunuz!
alephzero

@alephzero böyle bir tel bırakmak her zaman aptal değildir. Evet, duvarlarda ölü telleri olması iyi değil, ama bazen bir olmadan bunları kaldırmak mümkün değildir sürü ekstra iş. Banyo duvarımın içinde kısa bir bölüm var çünkü eski, kalın Romex onu çekecek kadar büyük bir delikte ve bir köşede gidiyordu. Telin bu bölümünü çıkarabilmemin tek yolu, alçıpanın diğer tarafına tutturulmuş bir saplamayı çıkarmaktı.

3
@Böyle böyle bir şey yaptığınızda tho açıkça "Bağlantısız yedek" etiketli veya böyle bir şey bırakın gerekir ve diğer ucu kısa kesilmiş ve "bağlanma" etiketli
Tyson

2
@AgmLauncher: Bir sonraki kavşağa veya diğer ucuna kadar tam olarak izleyemediğiniz bir telin, nasıl canlı olabileceğini hayal bile edemeseniz bile, "bazen canlı" olduğu, güvenli tarafta olduğu varsayılmalıdır. .
einpoklum
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.