Kurutucu ısıtma elemanım ikiye ayrıldı: Uçları bir araya getirebilir miyim?


10

Son zamanlarda kurumayı bırakan bir Whirlpool Estate kurutucum var. Sorunu ısıtma elemanına daralttım, daha sonra eleman komplesini çıkardım ve bir uçta bobinde temiz bir kırılma buldum. Bir yedek eleman çevrimiçi 50 dolar, bu bir sorun değil, ama merak ediyorum: Elemanı kendim düzeltebilir miyim?

Çok fazla aletim yok, ama bir anahtarım ve 18 ayarlı alüminyum telim var. Belki de kırılmaya yakın elemanın kurumunu kazıyordum, sonra uçları telle birlikte sarabileceğimi düşündüm. Tamirci değilim ve kesinlikle elektrikçi değilim. Ama bir şeyi değiştirmek yerine bir şeyi düzeltmek istiyorum. Öğe kurtarılabilir mi?

Düzenleme: Bilgilendirici cevaplar için teşekkürler çocuklar. Amazon'dan bir yedek sipariş ettim .

Yanıtlar:


29

Nay Sayer olduğum için üzgünüm, ancak 240VAC ısıtma rezistans elemanını onarmaya çalışmak sadece tehlikeli. Alüminyum tel kullanarak bahsettiniz, YANLIŞ! Bu tel, açar açmaz kalp atışında eriyecektir. Isıtma elemanı muhtemelen tungsten veya diğer sertleştirilmiş ısı üreten metallerden yapılmıştır ve bakır veya alüminyum kullanmaya çalışmak ikame değildir.

Kurutma makinenizin diğer kısımlarını ve hatta tüm evinizi yakma riski taşımayın. Doğru parçayı sipariş edin veya bir yerel cihaz onarım mağazasından bir tane alın ve işi düzgün ve güvenli bir şekilde yapın.


3
Kabul. Bu bir DIY projesi değil - bu potansiyel olarak ölümcül bir fikirdir. Bununla uğraşmayın - ısıtma elemanını uygun bir parça ile değiştirin.
The Evil Greebo

2
Elektrik çarpması nedeniyle ölürsünüz, kablolarınız uçların bulunduğu yerde erimiş deliklerle aşırı yük patlayan kötü bir devre kesici alacak veya evinizi yakacaksınız. 240VAC devreleri, tavana erişebilen bir plazma tüyü oluşturmak için devre kesici değerinin altında yeterli akım üretebilir. Bu plazma, çekirdeğinde 8,0000-10,000 derece aralığındadır. Bir soba üst elemanı vardı ve tavada bir delik yaktı ve tavanı kavurmaya devam etti. Bu, nikromun verdiği kiraz kırmızısı bir nokta geliştirdikten yaklaşık 5 gün sonraydı. 240VAC'deki kötü bağlantılar kötü haberdir
Fiasco Labs

1
Bunu yapabilirsiniz - ancak uzun vadeli bir düzeltme olarak değil, doğru sıkma bağlantıları veya bağlantıyı kaynaklama yolu olmadan yeterince sağlam bir bağlantı elde edemezsiniz. Ancak bir sürü elbiseyi kurutmanız gerekiyorsa ve bir parça mağazasının yakınında değilseniz, işe yarayabilir. Çalışmaması için en olası yol, ısı çıkışını azaltacak ve muhtemelen yerel olarak aşırı ısınacak zayıf bir bağlantıdır. Bu nedenle, kısa bir süre sonra tekrar başarısız bir öğeye sahip olmanız muhtemeldir.
dlu

8

Isıtma elemanları, elektrik akımından ısı üreten özel olarak temperlenmiş metal çubuklardır (metal, geçen elektriğin "sürtünmesini" sağlamak için belirli değerlere ihtiyaç duyar) ve çıkış, belirli bir empedanslı doğrudan kısa devre değildir.

Bu şeyler olur (yani kırılırlar) çünkü zamanla elektroliz ve büyük olasılıkla dövme sırasında küçük arızadan kaynaklanır ve zamanla elemanın hatalı alandaki "sürtünme" elektrik gerilimini aşınmasına ve artırmasına neden olan - alan hasar görene kadar ısınır ve ısıtma bölmenizde kötü bir kısa devre yapar. Tüm cihazların topraklanması gerektiğinden, bazı devre kesicileri atması ve eleman her açıldığında bunu yapması ve hayatınızı kurtarması muhtemeldir.

Teorik olarak insanlar - evet, sorun değil - çünkü sadece elektrik iletmek için bir boşluğu kapatmak istiyorsunuz- ama kimse bunu yapmanın uzun ve kısa vadeli sonuçlarını size söyleyemez, bu yüzden çok risklidir.

Bu yaygın değil ama bu sorun burada ve orada meydana geliyor.

Deneyimli bir ev üreticisi ve elektrikçi olarak - bir ısıtma elemanını hiç tamir etmedim - sadece değiştirdim ve toprak kaçağı kesicisinin ve diğer koruma devrelerinin düzgün çalıştığından emin olun.


1
Deneyimlerime göre - deniz (büyük gemiler) ve endüstriyel kontrol elektrikçisi olarak yıllar - bir ısıtma elemanı kırıldığında kısa bir olasılık çok düşüktür. Çok daha muhtemel olan bir açık devredir (akım akmaz). Birçok açık eleman, seramik izolatörlerde desteklenen tel bobinlerdir (bir yay gibi, ancak bobinlerde çok az gerilim vardır veya hiç gerilmez). Başarısız olduklarında, bobinin bir kısmı aşırı ısınır ve bir boşluk bırakarak erir. Bobin, kırık uçları kendinden destekliyor, böylece kısa yok.
dlu

Ne varsa nedeniyle yapmak ... Eğer ertesi gün teslim ebay veya amazon yeni bir eleman sipariş edebilirsiniz o zaman bunu yapmak en iyisidir .. Atlantik ve dondurucu eşek soğuk ortasında iseniz ... Elbise askısından bir ısıtma elemanı yapacaksınız. Bu site, olası şeyleri yapmakla değil, güvenli bir şekilde yapmakla ilgili.
Piotr Kula

6

Kurutma elemanları genellikle başarısız olur, çünkü yanlarından yeterince hava akışı yoktur. Kısıtlı bir havalandırma sisteminiz veya tiftik dolu bir tiftik filtreniz var. Kötü bir tambur contası çok fazla havanın içeri girmesine ve hava akışına paralel olmasına izin verir ve hala elemanın üzerinde yeterli havaya sahip olmazsınız. Otuz yıldır kurutucuları tamir ediyorum. Şahsen splice'ın sadece o kadar az kısaltacağını ve hala güvenli bir akım seviyesinde olacağını hissediyorum. Ancak bunu yaptığımda, ekleme bir aydan az bir sürede başarısız oldu. Bağlantının kaynaklanması gerekir. Ekmek kızartma makinelerini tamir ederdim ve tedarikçinin bağlantıya kaynak yapan bir katalizörü vardı: eleman yeniden enerjilendiğinde eklemi ısıtır ve kaynak yapar. Artık böyle bir şeyleri yok gibi görünüyor. Eleman üreticisine dikkat ederseniz kıvrımlı bağlantıyı nokta kaynak yapın. GE, elemanlarının uçlarını, yeni elemanı değiştirmek için çalışan bir pirinç cıvata, pul ve pirinç somun kullanarak pirinç bir rondela altına sıkıştırmıştır. Kabloyu cilalamaya ve cıvatalamaya çalıştım ve hala bağlantıyı yaktılar ve başarısız oldular. Sopa kaynağını henüz denemedim. Kesinlikle yeni bir eleman takmanızı tavsiye ederim. Ben bir elektrikçiyim ve bunları güvenli kontrollü bir şekilde yapıyorum. Evini yakmak istemiyoruz. Herhangi bir güvenlik cihazını da atlamayın. Ben bir elektrikçi ve bunları güvenli kontrollü bir şekilde yapın. Evini yakmak istemiyoruz. Herhangi bir güvenlik cihazını da atlamayın. Ben bir elektrikçi ve bunları güvenli kontrollü bir şekilde yapın. Evini yakmak istemiyoruz. Herhangi bir güvenlik cihazını da atlamayın.


4

Rezistif ısıtma elemanı büyük olasılıkla bir nikrom teldir. Bu telin sonundaki kıvrımlı bağlantılara bakarsanız, bunun nokta kaynaklı bir kıvrım olduğunu göreceksiniz.

Bu ısıtma elemanları yaşlandıkça yüzeyi oksitleyecek ve "kaybolan" parçacıklar aslında hava akışında taşınacaktır. Bu, erimiş elementin ince bir kesiti olarak görülebilir. Evet, hasarlı noktayı tel boyunca onarmak teknik olarak mümkündür, ancak kaçınılmaz olarak gerçekleşecek olan kıvrımın oksidasyonu ve erimesidir.

Küçük bir deneme için kırık bir bobin aldım ve bir varili kıvırdım. Bakın, bağlantı hızla bozulur. Kırık eleman metal gövdeye dokunabileceğinden ve kısa devreye neden olabileceğinden tehlikelidir. Cihaz gerektiği gibi topraklanmazsa, enerjili bir şasi ve elektrik çarpması riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Neyse ki, bu ısıtma elemanları çok pahalı değildir ve sahada değiştirilebilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Yeni bir ısıtma elemanı takın.


2

Değiştirmeden önce hemen hemen her şeyi düzeltmeye çalışacak bir elektrikçi ve ucuz bir $$ olmak evet yapılabilir ama hızlı bir şekilde başarısız olacaktır. Bu tür şeyler deneyiminiz yoksa ben bu "onarım" tavsiye etmem. Kırık elemanı onarmak için birçok teknik denedim ve hepsi sonunda başarısız oldu. Isıtma elemanı nikrom telden yapılır, oksitler temizlendikten sonra bile ekleme / kıvırma teller oksitler ısınır ısınmaz hızla oksitlenir, bu da izolatör görevi gören bir pasivasyon tabakası oluşturur, bu da erime noktasına kadar direnci arttırır. . Birkaç saniye veya birkaç hafta çalışabilir, ancak sonunda başarısız olacaktır. Telin fiziksel olarak kaynaklanması bile, kabloyu el değmemiş kabloya göre daha yüksek dirence sahip olacak şekilde kirletir, sonunda başarısız olur.

En iyi hareket şekli, elemanın değiştirilmesidir. Genellikle kurutucunun yapısına bağlı olarak, sadece nikrom tel bobinin kendisi, uygun fabrika nokta kaynaklı pirinç bağlantılar ve doğru uzunluk / ölçü / direnç ile satın alınabilir. 10 doların altında benimkini satın aldım. Tek yapmam gereken eski bobini seramik izolatörlerden çıkarmak ve yenisiyle değiştirmek. Tabii çok daha pahalı bir "eleman montaj" satın yener. Bu, kişinin beceri düzeyine, güvenine, kararlılığına (benim durumumda inatçılık), zamana, finansmana bağlıdır. Bazıları için (çoğu) sadece yeni bir kurutucu satın almak ve onunla yapmak daha kolay olabilir.


1

Fikriniz kavram olarak çalışır, ancak iyi bir şekilde çekilmesi zor olabilir. Yani eğer, söz konusu ihtiyaç çalışma kurutma sen denemeye başladı. Bunu çeşitli cihazlarda birkaç kez yaptım - en son bir kurutucu - işte böyle yaklaşıyorum:

  1. Ne ile oynadığınızı bilin. Bir kurutucu 240 V ile çalışır ve ısıtma elemanını kurutucunun çerçevesine kısa devre yapmayı başarırsanız, kesicinin açılmaması ve kurutucunun çerçevesinde potansiyel olarak ölümcül bir voltajınız olur. Yani olması çok emin ısıtma elemanı kalıntıları etrafında metal parçalar izole edilen. Kesicinin tetiklememesinin nedeni, ısıtma elemanının nispeten yüksek bir dirence sahip olması (bir tel parçası için), belki 10Ω kadar olmasıdır. Bu direnç, ısıtma elemanı içerisindeki akımı sınırlar ve bu, kısa bir elemanın kesiciyi atmasını önleyebilir. Bu yüzden dikkatli olun, ısıtma elemanı ve onarımın kurutucunun metal parçalarından izole kalmasını sağlamak için görsel olarak ve bir metre ile kontrol edin.
  2. Gördüğüm tüm elemanlarda yay gibi tel bobin. Onarımı yapmamın yolu, ince tel tellerini ısıtma elemanının kırık bobinlerinin etrafına sararak bobini tekrar birleştirmektir. Ekleme için genellikle ısıtma elemanının bütün bir döngüsünü kullanırım, böylece onarımda çok fazla yüzey alanı olur. Yüzey alanı ne kadar fazla olursa bağlantı o kadar iyi olur. Daha iyi bir bağlantı için onarım telini tekrar sıkıca sarın.
  3. İyi bir bağlantınız olduğunda - bir metre ile kontrol edin, tamir edilen elemanın direncinin orijinal dirence oldukça yakın olmasını istersiniz. Orijinal direncin iki katını alırsanız, ısı çıkışının sadece yarısına sahip olacaksınız ve muhtemelen ekte kısa bir süre sonra tekrar başarısız olacak bir sıcak noktaya sahip olacaksınız.
  4. Her şeyi bir araya getirin, eleman ile çerçeve arasında hiçbir bağlantınızın olmadığını tekrar kontrol edin. Sonra bir test çalıştırması yapın, eleman ısınırken kırmızıya döndüğünü görmelisiniz.

Çalıştırırsanız, yedek ısıtma elemanını beklerken kurutma makinesinin çalışmasını sağlamak için geçici bir düzeltme düşünün. Onarım bekletilse bile, ısı çıkışı muhtemelen olduğundan daha düşüktür ve onarımın sürmesi olası değildir. Hiç bir ya da iki haftadan fazla kullanmadım.

İşte bir kurutma makinesi üzerinde yaptığım bir onarım:

Kurutucu ısıtma elemanının geçici onarımı

Biz yedek eleman için beklerken yaklaşık bir hafta boyunca hizmet oldu. Onarılan elemanın toplam direnci, yeni elemanın 0.1Ω'sinde idi. Kullanılan tel, ayrı ayrı kalaylanmış telli 16 AWG idi. Sanırım artık yıllar önce bir uçak interkom sistemi kurmaktan.


0

Teknik olarak mümkündür, ancak ...

İlk olarak, eleman telini kısaltacak ve direncini azaltacak ve böylece akımı artıracak ve böylece harcanan gücü artıracak ve tüm bunlar birlikte ısıtma elemanını ekstra stres altında yapacak ve bu da kısa sürede başka bir kırılmaya neden olacaktır.

İkincisi, telin tam malzemesine bağlı olarak yüzeyi oksitlenebilir ve daha sonra parçalar arasında iyi temaslar elde etmek sorunlu olacaktır ve bu, eklemde çok fazla ısı yayılmasına yol açacaktır ve bu yine aşırı ısınmaya ve kırılmaya neden olacaktır. hiçbir zaman eleman. Telin temizlenmesi çok yardımcı olmaz - çok yüksek sıcaklıkta çalışır ve kısa sürede tekrar oksitlenir.

Sonuç olarak, kullanıcı chris'in cevabında söylediği şey - muhtemelen sadece kısa süreli bir düzeltme olarak çalışacak ve bunu yaparken çok dikkatli olmalısınız.


0

Onları yaktım ve kırdım ve bobini böyle kullanmak için yeterince gerdim ve bağlantıyı almak için iki kırık barışları birlikte büktüm, her iki şekilde de çalışıyor ama işe yarıyor yenisiyle değiştirmekten çok daha erken kırılıyor, tamir edilen bir elemandan en çok yararlandığım, tekrar düzeltilmesi gereken 3 ay önce. bir onarımdan sonra yeni bir tane aldım, kurutucular çok basit yanı sıra gaz kurutucular ama evet bazı gerçek sağduyu ve şeyleri tamir bilgisine sahip olmak zorunda, Eğer kendiniz bir şey ödemiş ve asla sabitlediyseniz o zaman şimdi başlamayın, bunu yapmak için başka birine ödeme yapmaya devam edin. çalışma sonra onu parçalamak, ne yaptığım çünkü zaten kırdı zaten kırılmış bir şey zarar veremez, en kötü ihtimalle onu tamir sonunda.


-2

Bunu geçmişte yaptım ve bu sadece kısa vadede uygulanabilir bir düzeltmedir . Bu düzeltmeyi sadece hayatınızın veya evliliğinizin kuru kıyafetlere bağlı olduğu durumlarda ŞİMDİ SAĞLIYORUM. Yakına bir duman dedektörü koyun ve kurutma makinesi çalışırken evden çıkmayın. Parçayı alabildiğiniz zaman değiştirin.


4
Aşağı oylamayı sevmiyorum çünkü bir cevap vermek için biraz çaba harcadınız - ancak deneyiminizde bile bunun tehlikeli bir şey olduğunu biliyorsunuz. Sigortayı bir parça tel veya başka bir şeyle değiştirmek gibi .. Murphy sadece bunu bekliyor .. Lütfen cevabınızı değiştirmeyi düşünün
Piotr Kula

3
Ben bir elektrik mühendisiyim ve güvenlik ve her şey için% 100'üm, ancak bir ısıtma elemanının yamasını bir sigortayı tel ile değiştirmekle karşılaştırmak elma ve portakal. Birincisi, ABD'de satılan her kurutucuda, elemanın hemen yanında en az 2 gerçek devre koruma noktası bulunur. Bu öğeyi uzun bir kefalet teli ile değiştirebilir ve atmış bir sigortadan başka bir şey elde edemezsiniz. (dilinizin temaslara karşı dayanmaması şartıyla). Hiçbir güvenlik özelliği engellenmediği sürece bir bobini sarmaya çalışmaktan "plazma" veya ev yangınları gelmeyecektir. Kurutucu yangınları

@AlienMartian Aşırı akım varsa bir sigorta atacaktır. AFCI kırıcılar yangına neden olan ve standart bir sigorta tarafından engellenmeyecek arkları tespit etmek için özel olarak tasarlanmıştır.
BMitch

1
230V'un kırıcıları üflemeden oldukça sağlıklı bir ark tüyü çıkardığını gördüm, bu yüzden elektrik mühendisliği gerçek tarafından boğuldu. Ark, elemanın ortasında, akımı iyi tutmak için yeterli dirence sahipti ve seramik ve dış eleman topraklama kılıfını oldukça iyi bir klipsle yakıyordu.
Fiasco Labs

-4

Şahsen bunu dün yaptım. İğne burun pense ile güçlü bir çelik ataş aldım ve her iki taraftaki iki bobin etrafına sıkıca sarıldım ve gayet iyi çalışıyor. Gelecek hafta burada olması gereken yeni bir parça sipariş ettim ama kullanmayı bırakmalı mıyım yoksa yeni olan herhangi bir şekilde buraya gelene kadar kullanmalıyım


5
Bu korkunç bir tavsiye.
The Evil Greebo

2
Kullanıma devam etmeyin!
Jason
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.