Süpürgelik ve kapı kasalarının önüne halı takmalı mıyız?


8

Sadece bir halı tabakası ölçümler ve bir teklif için geldi. Süpürgeye veya kapı kasalarına henüz koymadık, ancak halı tabakası bunun işleri kolaylaştırdığını öne sürdü.

Bu doğru / iyi bir tavsiye mi? Kapı kasalarını / süpürgelikleri monte etmeye gittiğimizde dikkat edilmesi gereken herhangi bir tuzak var mı?


Bariz sebep: yeni halıdaki tüm talaş ..
Timothy Pascale

Yanıtlar:


11

Halı montajcısını kolaylaştırır, çünkü duvarın yanındaki yapıştırma şeritlerinde çivileme yaparken süpürgeliklere sahip değildirler.

Öte yandan, süpürgeyi daha sonra kurmak biraz daha zorlaşır, çünkü süpürgeyi duvardaki taban plakasına tutturmaya çalıştığınızda halı ve yapıştırma şeritleri yolundadır. Bu çok bir brad çivi tabancası kullanıyorsanız daha elle çivileme eğer daha bir sorun. (Her iki şekilde de yaptım; bir çivi çakma makinesi kullanın.) Uzun bir duvar yapıyorsanız, süpürgelik parçalarını biraz daha karmaşık hale getirebilir, çünkü tack şeridi ve halı yoluna girebilir.

Bütün olarak bakıldığında, onun tavsiyelerine uyuyordum ve trimi takmak için bir çivi çakma makinesi kullanardım.


11

Benim iki sent değerinde ..... Biz her zaman önce temel döşeme ve kapı döşeme yükleyin. Muhafazalar zaten takılıyken bölünmüş sıkışma kapılarınız varsa, önce bunları takmanız gerekir, aksi takdirde sıkışmaları odalar arasındaki zemine oturtmakla ilgili gerçek bir sorununuz olacaktır. Belirtildiği gibi, bazen halı montajcıları süpürgeliklerin üzerindeki yüzeyi çizebilir, ancak genellikle küçük ve sonra rötuş yapmak kolaydır. En son döşemeyle ilgili gördüğüm sorun, halının ve pedin stiline ve kalınlığına bağlı olarak, tack şeridinin üzerinde bir sırtın olabileceğidir. Tabii ki döşemeyi halının içine yerleştirebilirsiniz, ancak döşemenizin alt kare kenarından bazıları hala görünebilir. Ayrıca düz bir çizgiyi korumak ve daha uzun koşularda ekler yapmak çok daha zordur. Köşeler tam olarak hizalanmamışsa, tabanın üstesinden gelmek uygun şekilde eşleşmez. Döşemenin halıdan daha uzun olması gerektiğinden, halıyı yeniden germeniz veya çıkarmanız gerektiğinde, önce yer döşemesiyle yapmak imkansız olduğu için önce döşemenin çıkarılması gerekecektir. Şimdi bu mutlak bir kabus ve nadiren yeniden kurmak için tüm süsleri kurtarabileceksiniz.

Benim tavsiyem, önce kaplamayı ve kapıları takın ve mümkün olduğunca dikkatli olmak için halı montajcılarına stres uygulayın. Halı inmeden önce triminize 2 inç hassas iş ressamının bandını da koyabilirsiniz. Döşemenin altında yaklaşık yarım inç açık bırakın, sonra halı kurulduktan sonra çıkarın. Bu, halının kenarının yapıştırma şeridinin arkasına kesilmeden önce neden olabileceği bazı küçük çizikleri önlemeye yardımcı olacaktır.


2
+1 ilk önce trim konusunda tamamen katılıyorum. Ayrıca,
ölçümümüzü

Halı montajcımız, ilk önce süpürgeliklerin de kurulmasını istediğini söyledi. Süpürgeliklerde herhangi bir hasar görmedim, ancak gerçekten sonra rötuş yapmak yeterince kolay olurdu.
auujay

BMitch aralığına iyi bir ipucu. Halı çocuklar iyi eğitimli. LOL Kenarları kıstırmalarını kolaylaştırır.
shirlock evleri

Bir uzuv çıkacağım ve bunun "yerleşik" dolaplar için tavsiyeniz olacağını tahmin edeceğim?
Andrew Theken

Kesinlikle doğru Andrew
shirlock evleri

2

Yeni bir inşaat evi boyama şirketi için uzun yıllar çalıştım ve doğru yol halıdan önce döşeme takmaktır. Profesyoneller bunu böyle yapıyor. Amatör ev palet eminim kabul etmeyeceğim .... ya da hızlı bir kova arıyor döşeme değiştirmek için işe adam; Sana ne duymanı istediğini söyleyecek. Dikkat.


1

Süpürgelik her zaman önce gider, müşteriye yeni kalın süpürgelik takmak zorunda kalırlarsa halı montajcıları bunu sevmezler, eski yapışmayı kaldırmalı ve yeni yüklemelidirler, bu çok zaman alıcıdır ve genellikle parça işidir. Evimde halıdan karoya ve lino'ya gitmek zorunda kaldılar. Halının üzerine karo koymak ve daha sonra karoya koymak işe yaramaz, daha sonra halıyı değiştirmek yeni süpürgelik anlamına da gelir


0

Süpürgeyi / kasaları ilk önce koyarsanız, halının etrafına oturması gerekir. Ve tecrübelerime göre, halı montajcıları halıyı uzattıkça süpürgeliklere zarar verecekler.

Halı takılıncaya kadar beklerseniz, süpürgelikleriniz halının üstüne girebilir, bu da halının yerinde kalmasına yardımcı olur (genellikle sorun değil ama hey ...) ama aynı zamanda halının çıkarılmasını daha zor hale getirir (ama çok da değil) gelecekte.

Bunu yapmanın belirli bir doğru yolu olduğunu söyleyemem .


2
Dikkatli olmadıkları sürece kaplamaya zarar vermelerinin bir nedeni yoktur. Aletleri doğrudan halıyı kavradığı için aletlerine dokunmaya gerek yoktur.
Zach

Halının duvarına mümkün olduğunca yakın kesilmesi gereken halı edger var ...
The Evil Greebo
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.