Evde haşere kontrolü için bazı seçenekler nelerdir?


12

Zararlı adamımı terk etmeyi ve düz DIY yapmayı düşünüyorum.

Raid, Raid Max Bug Barrier adlı yeni bir ürün çıkardı .

Lowe ayrıca bir dizi DIY böcek tedavisi de yapar. İlk başlangıç ​​maliyetinin yüksek, ancak uzun vadede daha ucuz olduğunu düşünüyorum.

Daha önce başka biri buna başladı mı ve sonuçları nelerdi? Öneriler?


Bugün sorulduğundan beri kilitleme, ürün önerisi sorusu olarak kapatılacaktır.
BMitch

Yanıtlar:


7

Bodrumumuza girerken cırcır böceği yaşadım, bodrum çıkış penceresinin bir köşesindeki boşluğa inanıyorum. Bu pencerelerin kereste kaplı pencere kuyuları vardır ve kereste arasında gizlice girmeyi severler. Dün gece evin etrafına bir sürü Ortho Home Defense MAX'ı attım , pencere kuyularına özel dikkat gösterdim ve bu sabah orada bir savaş bölgesi gibiydi ... ölü ve ölmekte olan cırcır böceği boldur.

Hatırlarsam, birkaç gün içinde evin içindeki nüfus eğilimi hakkında bir raporla geri döneceğim.


1
Aynı şeyleri kullandım ve harika. Garaj kapısını gece boyunca her açtığımızda birkaç düzine Haziran böcek aldığım için iç garaj duvarları boyunca püskürttüm. 5 dakikadan az ve hepsi öldü. Home Depot'taki adam bana bunun daha güvenli böcek katillerinden biri olduğunu söyledi.
Doresoom

2
Bununla birlikte, söz konusu yere bu maddeleri püskürtürken bir pencerede iyi olmamalısınız, çünkü nozul tarafından üretilen kapalı alanın etrafında asılı kalma eğilimi gösteren küçük bir buhar vardır. / Seğirme
yığını

4

DIY haşere kontrolü kesinlikle gitmek için bir yoldur. Özellikle haşere kontrolüyle, kendiniz yaptığınızda ne kadar tasarruf edebileceğiniz şaşırtıcı. Profesyonel dereceli haşere kontrol ürünlerini satan birkaç iyi site var . Bu sitelerden biri Kendi Haşere Kontrolünü Yap.

Bu yerlerden bazılarını kontrol ederdim. Haşere kontrolünün bu yöntemi ile ilgili diğer iyi şey, şeyleri doğru ve güvenli bir şekilde yapmanıza yardımcı olacak çok sayıda yardımın (internette) olmasıdır. Profesyonel kalitede malzemeleri kendiniz kullanırken dikkatli olmanız gerekir, ancak çok yapılabilir.


Phantom adlı yeni bir ürün harika.
Brian


3

Borik Asit Böcek öldürücü Toz , hamam böceklerinden kurtulmak için mükemmeldir. Sadece sobanızın, buzdolabınızın ve bulaşık makinenizin arkasına koyun ve başka bir yerde sürünebilirler ve onlarla ilgilenir.

Ayrıca, hava ısınmaya başladığında her baharda tüm baharın temeline çok amaçlı bir açık hava böcek spreyi sıkıyorum. Bu, genellikle ilkbahar, yaz ve sonbaharın geri kalanında karıncalarla ilgilenir.


2

İlk sorum "Ne tür böcekler?"

Evimizde hiç haşere kontrol kişisi yoktu ve böcekler, karıncalar, eşekarısı (kötü, kötü eşekarısı), sinekler, örümcekler, vb.

Yapabildiğim zaman kimyasallardan kaçınmaya çalışıyorum, ama farklı "doğal" tedavilerle iyi şanslar yaşadım.

Dışarıda, hem sinek hem de yaban arısı tuzaklarımız var. Biz kullanmak KURTARMA! Tek kullanımlık tuzaklar 1 . Şu anda, içinde yaklaşık 2 inç sinek olan bir tane var ve web sitesine göre, 20.000 sinek tutabilir (bu gerçekten brüt). Ben de orada birkaç yellowjacket eşekarısı gördüm. Bu tuzaklarla ilgili güzel bir şey, dolu olduklarında, onu kapatın ve her şeyi fırlatıp atmanız, karışıklık olmamasıdır. Sen alabilirsiniz Lowe de bu tuzakları kadar .

Tabii ki, dışarıda tipik bir hata zapperimiz var , geceleri oldukça iyi çalışan evin etrafında hareket ediyoruz.

Ayrıca "Sharector Image" tarafından satılan anlaşılan "Insector Bug Collector Light" ürünümüz de var - çevrimiçi olarak herhangi bir satıcı bulamıyorum. Bir iç mekan böcek zapper (aynı UV ışığı) gibi ama bir fan tarafından alt kısımdaki ağlı alana üflenir, burada yavaşça açlıktan ölürler. Alt kısmı açılır, böylece temizleyebilirsiniz.

böcek toplayıcı http://cdn3.ioffer.com/img/item/298/842/86/SI417-PIP.jpg

Karıncalar gittikçe, standart açık hava zehir tuzaklarınızda ve tepelerine kimyasallarla püskürtme konusunda iyi şanslar yaşadık. Eşim ön kapı alanımızın etrafında Lowe açık bir "böcek bariyeri" kimyasal spreyler (Etrafta olamaz, püskürtülürken hapşırma yapar). Ayrıca burada başka bir soruya karıncalardan çevre dostu bir şekilde kurtulma konusunda bir cevap gönderdim .

Diğer her şey için, iyi, eski moda bir ayakkabı ile whack'em böcek kontrolü yöntemini kullanıyoruz.

1 Eşim, "Ah, çürüyen et gibi kokuyor" dedi ve "İyi, işte bu demektir!" Ama gerçekten pis kokuyorlar, bu yüzden bizimkimizi mümkün olduğunca evden uzak tutuyoruz.


1

Eskiden marangoz karıncaları geliyordu. "Sevin" adlı bir ürüne püskürttüm. Sadece karıştırdı ve evin etrafına püskürtüldü ve hile yaptı. Bu sezon sadece birkaç karınca gördüm.


1

Sirke ve tarçın, karınca önleme için harikalar yarattı. Tarçın şekeri değil, sadece sade tarçın - nefret ediyorlar.

Tarçınyı evinize girdikleri yere koyun, bir gün sonra geri dönmelerini durduracaktır.

Sirke, yollarını terk etmelerini ve bozmalarını sağlamak için karıncaları kendilerine püskürtmek istiyorsanız.


Tarçın için +1. Karıncalar kontrolden çıkınca bir dolarlık dükkâna çarptım ve mutfağımı ona bağlarım. Karıncalar mecbur kalırlarsa geçecekler, ama bundan kaçınmak için kendi yollarından gidecekler. Bir not: Tarçın ıslandığında, değersizdir.
Steve Jackson

Tarçın çubukları alıp bir çekiçle parçalara ayırırsanız, değersizdirler. Onlara su ve sirke püskürtüyorum ve tarçın tozunu biraz daha iyi yayıyor.

1

Ha, benim için mükemmel bir soru, çünkü bir DIY haşere kontrol tedarikçisi için çalışıyorum. Ben de sadece önyargılı değilim, gerçekten kendi haşere kontrolümü de yapıyorum.

Evinizin etrafındaki genel tedaviler için DIY özellikle gitmenin yoludur. Cidden, bir şirkete yaklaşık 75 $ 'a bir kez püskürtmesi için ödeme yapabilir veya bundan daha az bir şişe Talstar satın alabilirsiniz ve bu şişe size İKİ YIL sürecek! Yok edicilerin kullandığı şeylerin aynısı.

Yatak böcek tedavisi veya termit tedavisi gibi diğer tedaviler için hala kendiniz denemenizi tavsiye ederim. Örneğin bir termit tedavisi roket bilimi değildir. Çok iş, ama herkes yapabilir. Bunu yapmak için bir şirket kiralamak 1.000 $ - 1.500 $ arasında bir ücrete mal olacaktır ve bunun için ödeyeceğiniz şey işçiliktir (siperleri kazmak ve betondaki delikleri açmak). Sitemdeki şu makaleye bakın: http://www.domyownpestcontrol.com/how-to-perform-termite-treatment-a-87.html .


1
Karınca problemim için MaxForce granülleri ile birlikte iç ve dış püskürtme için Demon-WP kullanıyorum. Oldukça iyi çalışıyor. Belki de tüm yıl tedavi için 30-40 $ harcadım. İki ayda bir 45 dolar ödüyordum. Arıtma kimyasallarına artık ihtiyaç duymadığım sürece tüm yıl için 230 $ tasarruf ettim.
Brian

0

Evime, özellikle marangoz karıncalar giren böcek söz konusu olduğunda ben stickler duyuyorum! Hiçbir yerden çıkacaklar ve ev lekesiz olacak. Wal-Mart'ta satın alabileceğiniz hemen hemen her şeyi denedim ve bir çeşit kokteyl hazırladım. Öncelikle, bulundukları yeri bulduklarında (karıncalar hattının nereye götürdüğü) nereden girdiklerini bulmanız gerekir. (Hattın başladığı yerin sağına 12 "ve soluna 12") Püskürtme kolu otomatik olarak tetiklenir ve şişe tamamen yeniden kullanılabilir ... sabit bir akım uygulandıktan sonra duvarda veya yerde hala karıncalar var İzlerinin bozulmasından dolayı, Raid Ant Killer ile püskürtmek en iyi çözümdür. Temas halinde öldürür ... Birkaç giriş noktasından kalafat etmek zorunda kaldım çünkü geniş bir açıklıktı .. .. tüm iradelerin ve kapıların doldurulduğundan ve güvenli olduğundan emin olmak da marangoz karıncalarını dışarıda tutmaya yardımcı olacaktır. Umarım bana bu kadar yardımcı olur ....

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.