Hızlı Matkap vs Matkap Yavaş


8

Ne zaman hızlı delmeliyim ve metal parçalar üzerinde delik açarken ne zaman yavaş delmeliyim? ve her ikisi için de avantajları ve dezavantajları nelerdir?

(Kablolu bir matkabın 10 hız seviyesine sahip olduğunu varsayalım, matkap hızlı 7 veya daha yüksek hızda delme anlamına gelirken, matkap yavaş 3 veya daha düşük hızda olacaktır)


3
Google görsellerinde matkap hızı çizelgesine bakın: google.com/… Burada tam metal, matkap alaşımı ve kaplamalara bağlı olarak birçok değişken var. Durumunuza uygun grafiği bulun. Paslanmaz çelikte çok hızlı delin ve malzemeleri delinemezlik noktasına kadar temperleyin / sertleştireceksiniz. Çoğu metalde çok yavaş ve sadece biraz sıkıcı olacaksınız. Sondaj graniti, metal değil, matkap
ucunuzu

Yanıtlar:


5

Çoğu zaman yavaş hızı, yüksek ilerlemeyi kullanarak daha iyi durumda olursunuz: yani yavaş delme hızı ve sert baskı. Delik büyüdükçe hız yavaşlar. Orta hızda kurtulabileceğiniz küçük delikler, 10mm'den büyük her şey çok yavaş olmalı. Hızınızı talaşınıza göre değerlendirin. Güzel uzun bukleler mükemmel, ama iyi bitlere ihtiyacınız olacak.

Oh, ve yağlamayı da unutma. Eğer uygun şeyler yürürse, suratlı bir şişedeki su burada çok kullanılır.

Kuru aşırı ısınmaları delmek ve bitleri her şeyden daha hızlı öldürür.

Pas istemiyorsanız yine de kurumayı unutmayın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.